Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-2°
12 lutego 2019

Jest nowy zastępca prezydenta miasta

Jest nowy zastępca prezydenta miasta
fot. UM Jastrzębie

12 lutego br. nastąpiły zmiany na stanowisku II zastępcy prezydenta miasta Jastrzębie-Zdrój. Od dziś obowiązki Roberta Chojeckiego przejmie Robert Cichowicz.

Nowy zastępca prezydenta pokieruje pracami wydziałów gospodarki komunalnej, spraw obywatelskich i komunikacji, ochrony środowiska i rolnictwa, polityki społecznej i mieszkaniowej, spraw rodzinnych i alimentacyjnych a także Miejskiego Zarządu Nieruchomości, Ośrodka Pomocy Społecznej, Domu Pomocy Społecznej, Domu Nauki i Rehabilitacji dla Dzieci Niepełnosprawnych, Publicznego Żłobka Nr 1, Zespołu Ognisk Wychowawczych oraz Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego.

Robert Cichowicz ukończył studia o specjalności finanse i inwestycje oraz w zakresie międzynarodowych stosunków ekonomicznych i problemów globalnych na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Ukończył też studia podyplomowe o specjalizacji menedżer ds. klientów kluczowych. Jest też specjalistą ds. Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa oraz certyfikowanym doradcą finansowym. Karierę zawodową rozpoczął w Przedsiębiorstwie Budowy Szybów jako elektryk, a od 1993 roku pracował w bankowości, w tym korporacyjnej i inwestycyjnej. Ostatnim miejscem pracy był bank PKO BP S.A. Robert Cichowicz jest jastrzębianinem. Wraz z żoną wychowują dwójkę dzieci. Od lat społecznie angażował się w prace zarządu osiedla.

Zamiana na stanowisku zastępcy prezydenta to efekt zawiązanej współpracy w Radzie Miasta pomiędzy Koalicją Samorządową prezydent Anny Hetman i klubem Wspólnoty Samorządowej.

W ślad za zmianą zastępcy prezydenta, w życie wszedł nowy regulamin organizacyjny urzędu miasta.

- Korekta struktury organizacyjnej podyktowana jest koniecznością wprowadzenia zmian, w efekcie których magistrat będzie jeszcze bardziej przyjazny i otwarty dla mieszkańców i inwestorów. Teraz główny nacisk kładziemy na rozwój gospodarczy miasta i dialog z mieszkańcami, stąd decyzja o powołaniu dwóch wydziałów – mówi prezydent Anna Hetman.

Wydział Strategii, Rozwoju i Obsługi Inwestora będzie analizował potrzeby inwestorów, współpracował z przedsiębiorcami, opracowywał i realizował strategię rozwoju gospodarczego. Pracownicy wydziału odpowiedzialni będą również za koordynowanie dwóch priorytetowych zadań miasta na najbliższe lata, tj. przywrócenia kolei do Jastrzębia i utworzenia Centrum Innowacji, Nauki i Biznesu. Zaś Wydział Dialogu Społecznego odpowiedzialny będzie za budowanie relacji z mieszkańcami i realizację programu aktywizacji społecznej. Pracownicy wydziału odpowiedzialni będą za rozszerzenie współpracy z organizacjami pozarządowymi, a także za tworzenie i realizację budżetu obywatelskiego i funduszu sołeckiego. Oba wydziały powstały w ramach przesunięć i zmian zakresów obowiązków urzędników.

 
Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Robert Chojecki został nowym zastępcą prezydenta Robert Chojecki został nowym zastępcą prezydenta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (52)
Mieszkaniec14.02.2019 9:54

Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Powodzenia

Ciocia Klocia14.02.2019 6:13

Nikt by lepiej tego nie rozegrał. Pani prezydent zna się bardzo dobrze na grze w szachy, ponieważ w kilku ruchach nokautuje przeciwników politycznych. Jestem pod wrażeniem jej wizji oraz misji. Tylko pani prezydent jest w stanie nadal skutecznie zaprowadzić nasze miasto do gospodarczego sukcesu i na szczyty dobrobytu!

Jasia13.02.2019 13:32

Jak jest specem od finansów to niech zastąpi skarbnika.

Referent z wydziału, co myśli pomału13.02.2019 10:37

Powstał pomysł, żeby w UM urządzić izbę pamięci wszystkich wiceprezydentów. Staną tam ich popiersia. Fajnie.

Do Tereska 13.02.2019 10:31

Podziel się lekami nie żałuj.

Prawdomowny13.02.2019 8:57

@Tereska, idź wstawić kawe i zjedz paczka. To Wam najlepiej wychodzi w kwestii zarządzania miastem.

Tereska, co ma pieska13.02.2019 6:46

Nowy wiceprezydent to bardzo kompetentny znawca współczesnego zarządznaia, finansów oraz samorządności. Przy nim nasze miasto rozkwitnie jeszcze bardziej. Pani prezydent podejmuje bardzo trafne decyzje i wszyscy mieszkańcy się z nimi zgadzają. Złośliwe komentarze pochodzą z adresów IP innych wiosek.

Missiek12.02.2019 22:37

A co się stanie z P. Prezydentem?

Goniec12.02.2019 22:31

Władze miasta są cienkie, ale mamy świetne logo: nozyce w worku.

Prawdomowny12.02.2019 21:55

Janecki cos tam podobno pobudowal na Bziu a ci maja wywalone na swoja Boza Gore, ciekawe co na to sasiedzi, ktorzy niedlugo zaczna parkowac na srodku tej smiesznej drogi dookola osiedla. Niezly małpex tam macie, zupelnie jak w budynku UM.

Pokaż wszystkie opinie (52)