Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
9 kwietnia 2019

100 proc. szkół strajkuje. Prezydent u nauczycieli

100 proc. szkół strajkuje. Prezydent u nauczycieli
fot. UM Jastrzębie

Jastrzębski magistrat potwierdził, że do strajku przystąpiły wszystkie szkoły w mieście i zdecydowana większość przedszkoli. Prezydent Anna Hetman rozmawiała z  protestującymi pedagogami.

Strajkują wszystkie szkoły podstawowe i średnie. Strajk objął także prawie wszystkie przedszkola, za wyjątkiem PP numer: 2,7,8,23.

- W SP nr 9, SP nr 16 i SP nr 21 odbywają się rekolekcje. Nauczyciele strajkują podczas, gdy uczniowie uczestniczą w rekolekcjach - informuje Katarzyna Wołczańska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój.

W poniedziałek prezydent Anna Hetman odwiedziła niektóre protestujące szkoły i spotkała się z pedagogami.

- Sytuacja jest skomplikowana i wszyscy czekamy na dalszy jej rozwój. W środę rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne. W interesie nas wszystkich, a w szczególności stresujących się uczniów i ich rodziców, jest by egzaminy odbyły się tak, jak zaplanowano - mówiła prezydent.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy nie mają możliwości zaopiekowania się własnymi dziećmi, miasto Jastrzębie-Zdrój przygotowało specjalną ofertę dodatkowych zajęć organizowanych przez MOK, MOSiR i MBP.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianka protestuje przed kurią biskupią w Krakowie Jastrzębianka protestuje przed kurią biskupią w Krakowie

Szef nauczycielskiej "Solidarności" nie został odwołany Szef nauczycielskiej "Solidarności" nie został odwołany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (67)
Gość10.04.2019 15:29

Dzisiaj spotkałem strajkujących nauczycieli na zakupach i na kawie w galerii. Zacząłem się martwic o ich stan psychiczny może pomylili miejsca strajku. Zrobiłem zdjęcia i pokaże jak wygląda strajk.

Ja110.04.2019 12:12

No strajk super z przerwą na święta, weekend majowy i wakacje. Samozaoranie. Podziekujcie Broniarzowi.

do lowerboy10.04.2019 11:47

Czy to jest strajk okupacyjny?? Moze doucz sie inteligentny chłopcze , ze to nie jest tego typu strajk i każdy ma wtedy prawo do świąt

Ag10.04.2019 11:30

Dokładnie! co za bzdura z tymi strajkami ! pracują po kilka godz dziennie, 2 miesięczny urlop, ferie, wolne świąteczne, dodatki, co to ma być do ch**a? Proszę pracować jak wszyscy po min. 8h dziennie! Co mnie to obchodzi, że kartkówki sprawdzają w domach? Jak nie pasuje to zamiast po 4h iść do domu, proszę zostać w pracy jak my wszyscy i sprawdzicie sobie kartkóweczki w szkole! Są ludzie którzy pracują po 8h i muszą zabierać pracę do domu. Zmęczeni dziećmi? pfff proszę Was, każda praca na swój sposób wykańcza, wszyscy byśmy musieli zacząć strajkować. W dupach się poprzewracało, NIE POPIERAM !!!

Lowerboj10.04.2019 10:14

Słitfocia zaliczona, więc strajk można zakończyć ;-) Czy w najbliższe święta nauczyciele też nie opuszczą szkół?

M10.04.2019 7:03

Jedna szkoła nie strajkuje! !!!!!!- można? można!!@ Trochę rzetelności w pisaniu

Mama 09.04.2019 23:16

Prywatne szkoły, a w nich najlepsi wtedy byśmy mogli rozmawiać. Chętnie zapłacę za prywatna szkole jeśli wszyscy nauczyciele będą tak się starać jak powinni, bo na chwilę obecną takich jest nie wiele za co im dziękuję, a Ci co wiedzy nie mają i nie potrafią przekazać ( czytają lekcje z podręczników) pożegnać z kwitkiem. Wtedy byłoby dla tych z powołaniem.
Wymagasz - Naucz, a wtedy wołaj podwyżkę.

Pokaż wszystkie opinie (67)