Biznes na okrągło

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
9 maja 2019

Jechał motorowerem mając 3 promile alkoholu

Jechał motorowerem mając 3 promile alkoholu
fot. KMP Jastrzębie

Gdyby nie reakcja dwójki jastrzębian to pijany motorowerzysta włączyłby się do ruchu powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

We wtorek policjanci ruchu drogowego pilnie udali się na ulicę Ruchu Oporu, gdzie według zgłoszenia kobieta ujęła nietrzeźwego motorowerzystę. Na miejscu stróże prawa zastali 19-letnią kobietę, która oświadczyła, że wraz ze swoim partnerem uniemożliwiła dalszą jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie. Zgłaszająca widziała, jak kierujący motorowerem ruszył z miejsca parkingowego, mocno się przy tym chwiejąc, najechał przednim kołem na krawężnik, po czym zszedł z pojazdu.

-  Kobieta wybiegła z mieszkania, ale nie była w stanie sama ująć mężczyzny. Wtedy podbiegł do niej jej partner i przytrzymał kierującego do czasu przyjazdu mundurowych. Kierowca motoroweru został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 49-latek miał w organizmie 3 promile alkoholu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów do 2020 roku, również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo kierowca pozwolił sobie na jazdę pojazdem bez aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia. Pojazd został odholowany, a mężczyzna zatrzymany. O jego dalszym losie zdecyduje sąd -  mówi Halina Semik, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja szuka złodzieja sklepowego. Poznajesz go? Policja szuka złodzieja sklepowego. Poznajesz go?

Uwaga! Dzisiaj policja kontroluje samochody Uwaga! Dzisiaj policja kontroluje samochody

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Dżordż prosto z drzewa10.05.2019 13:38

Ale tak na zdrowy rozsądek temat biorąc, to którzy kierowcy powodują więcej wypadków: trzeźwi czy nietrzeźwi?

Gość09.05.2019 15:24

Pijacy to mają chorą wyobraźnię...

Gość09.05.2019 13:49

No i nie dojechał do roboty.

Adam09.05.2019 9:07

3 promile to mało kto potrafi normalnie iść.

Jan09.05.2019 8:35

Brawo !

Radio Teheran09.05.2019 7:49

Pewnie znów to za mocne wino

Lowerboj09.05.2019 5:57

"po czym zszedł z pojazdu" Z dwojga złego to lepiej zejść z pojazdu, niż zejść z tego świata. Brawa dla obywateli!