Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°13°
22 maja 2019

Jechał z podrobioną tablicą rejestracyjną

Jechał z podrobioną tablicą rejestracyjną
fot. KMP Jastrzębie

W poniedziałek w nocy drogówka zatrzymała kierowcę motoroweru, który nie dość, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, to jeszcze miał podrobioną tablicę rejestracyjną.

Patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej motorower marki Yamaha. Kierujący 35-letni mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Po sprawdzeniu w systemach, mundurowi ustalili, iż mieszkaniec Zabłocia posiada zakaz prowadzenia pojazdów do 30 listopada 2019 roku. Zakaz taki ma już wydany przez sąd po raz trzeci.

- W trakcie sprawdzania stanu technicznego pojazdu policjanci ujawnili, iż tablica rejestracyjna nie spełnia wymogów zgodnie z warunkami technicznymi pojazdów, a wyróżnik tablicy rejestracyjnej został napisany odręcznie farbą. Numery rejestracyjne, które widniały na motorowerze przypisane są do samochodu osobowego marki Honda Civic. Kierujący oświadczył, że motorower pożyczył od kolegi, który mieszka w Żorach. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym, z uwagi, iż po nabitym numerze na kolumnie kierowniczej nie odnaleziono żadnego pojazdu, brak pojazdu o tym numerze w systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów. Kierowca tego motoroweru po raz kolejny trafi w ręce sądu z uwagi, że nie stosuję się do poprzednich wyroków - informuj mł.asp Halina Semik z KMP.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto odcina kotom łapki? Kto odcina kotom łapki?

Kiedy policjant może użyć kajdanek i pałki? Kiedy policjant może użyć kajdanek i pałki?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
BYK26.05.2019 15:15

Moja sąsiadka kupiła samochód i od 2 mies nie przerejestrowała go musze zgłosić do odpowiednich służb. Nakaz jest do 30 dni. Zrobi wypadek i bedzie kłopot.

Psyhofan 23.05.2019 13:23

Seba psie gówna to ty może posprzątać bo jestes widzę społeczniak podpisz z prokuratorem kontrakt

Fred23.05.2019 3:21

Zacznijcie sprawdzać nie na alkohol a na narkotyki bo tego nie czujesz a co trzeci jezdzi na haju!!!

Do Dżordż prosto z drzewa22.05.2019 15:54

Święta racja.
Byłem kontrolowany za byle co a obok zatrzymali kolesia który ewidentnie załapał by kilka przewinień. No ale uścisk dłoni, pogaducha o rodzinie. Kilka głupkowatych komentarzy w moją stronę i pojechał dalej jak wariat.

Dżordż prosto z drzewa22.05.2019 12:47

@Gość "Wystarczyła by wyrywkowa kontrola w godzinach szczytu na wylotówkach."
To nie przejdzie. Dlaczego? Bo wówczas ucierpiałoby wbyt wielu znajomych tych kontrolujących. Samo życie ;-)

Gość22.05.2019 10:47

Sporo ludzi jeździ bez uprawnień. Wystarczyła by wyrywkowa kontrola w godzinach szczytu na wylotówkach. Tych co jeszcze pozostały bo niewiele już ich.
Dodatkowo sporo aut na rejestracjach nie z naszego regionu a nawet województwa ma lewe blachy. i brak OC.
To można wyrywkowo sprawdzić na przykład na parkingach kopalnianych. Kilka aut na Zofiówce z blachami DW... nieistniejącymi w systemie. a WW... to już makabra.

Szekspir22.05.2019 10:31

Ja un bydzie siedzioł we Wronkach .

Pokaż wszystkie opinie (10)