Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°11°
3 czerwca 2019

JSW: Będzie wydobycie węgla bez górników

JSW: Będzie wydobycie węgla bez górników
fot. JSW S.A.

Jastrzębska Spółka Węglowa konsekwentnie realizuje projekt tak zwanej inteligentnej kopalni. Przejawia się to wdrożeniem nowoczesnych technologii. Możliwe, że będzie możliwe prowadzenia wydobycia węgla bez górników.

Jastrzębska Spółka Węglowa zamierza nabyć kompletnie autonomiczny kompleks ścianowy. To urządzenie będzie w stanie prowadzić działalność wydobywczą bez udziału górników w ścianie. Zapewne liderem tego typu rozwiązań w spółce będzie kopalnia Pniówek

JSW wprowadza również inne nowoczesne rozwiązania technologiczne. W Koplanach założono już ponad 200 km światłowodów.

- Te światłowody pozwolą nam na czerpanie dużych ilości danych ze wszystkich urządzeń, zarówno kombajnów, jak i obudów. Powołaliśmy centrum zaawansowanej analityki danych. Jest kilkanaście osób, które śledzą dane, analizują je i wyciągają wnioski - mówi prezes Daniel Ozon dla portalu wnp.pl

Wskazuje przy tym, że również nowoczesny kompleks przodkowy wraz z kombajnem Bolter Miner 12CM30 wpisuje się w ideę inteligentnej kopalni. W JSW stawiają na efektywność. Chcą zwiększyć wydobycie węgla koksowego potrzebnego do produkcji stali, który docelowo ma stanowić ok. 85 proc. całości produkcji. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora

Akcje JSW spadły poniżej 20 zł. Najniżej od 3 lat Akcje JSW spadły poniżej 20 zł. Najniżej od 3 lat

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Kris 05.06.2019 21:20

Jak nie będzie górników, to jak związki będą rwać kasę za przyjęcie?

Dyrektor05.06.2019 16:50

Premia ma być 18.06.4300 na łapę.Pasuje?

Górnik z Pniówek 04.06.2019 21:46

Panie Ozon po te bajki...na Pniowku ściana K1...zostawiają w spągu ponad metr węgla...na ścianie 130 sekcji wybiegu 750m
Ile to węgla głupie tłumaczenie że nie ma obudowy do ściany o wys 4.5 m.....To po co to ruszcie....teraz zbroicie ścianę K2 tym samym złomem...mówicie o bezpieczeństwie załogi..kpina...W korowych gazetach takie wywiady Pan dawaj ..nie ludziom...za taka niegospodarnosc już dawno Pan powinien wylecieć...za tyle zostawionego węgla z tych 2 ścian na Pniowku by były super maszyny i sekcje...A tak dalej złom..A najgorsze że nie dbacie o bezpieczeństwo zalogi tylko o pseudo prestiż

Spejson04.06.2019 18:26

Premia będzie. Podobno wypłacona ma być do 04.12.2019. I co, zatkało ujadaczy?Gadali że dadzą to dają. Heh.

Rylu04.06.2019 15:48

No właśnie gdzie obiecana premia?pytam się związkowcy!jakoś cichodzi się zrobiło Kór..

haha04.06.2019 13:26

Kiedy premie miała być złodzieje!

Gość04.06.2019 12:30

Już od lat w JSW obsługa przenośników i transport czasami jest bez górników tzn. jak się tylko da to jeden jest np. na dwie taśmy albo jedzie taśmą i robi transport a potem jeszcze dostaje po głowie jak go zasypie! Za to ludzi tzn. wszelkiej maści "pisiewiczów" przyjmuje się za biurka.

Pokaż wszystkie opinie (16)