Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
Eko Okna
10 czerwca 2019

Bezdomni nie chcą pomocy - wolą podziemia i ławki

Bezdomni nie chcą pomocy - wolą podziemia i ławki

Osoby bezdomne okupujące podziemia w rejonie ulicy Mazowieckiej stały się zmorą mieszkańców.  Niektóre osoby boją się przejść koło nich. Inne narzekają na wrażenia estetyczne, na jakie są narażone podczas korzystania z podziemi. Co na to miasto?

Od początku roku Straż Miejska podejmowała w tym miejscu 30 interwencji, związanych z osobami bezdomnymi. Jak informują magistraccy urzędnicy nie stwierdzono zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców.

W trakcie interwencji strażnicy zachęcali bezdomnych do skorzystania z oferty Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębiu. Pracownicy zapewniają skierowanie do schroniska dla osób bezdomnych w Wodzisławiu Śląskim. Informowali o możliwości skorzystania z ogrzewalni czy ciepłego posiłku.  Proponowali też wsparcie pracownika OPS w wychodzeniu z bezdomności. Za każdym razem udzielenie pomocy uwarunkowane jest zgodą osoby, która jej dotyczy. Nie można nikogo zmuszać do mieszkania w ośrodku czy skorzystania z programów m.in. antyalkoholowych.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też  Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Gość10.06.2019 23:05

Nie chcą a co mają prawo wyboru?Normalny obywatel musi ich tolerować i wyboru nie ma. Miasto patoligii

Gosciu10.06.2019 21:50

Powinny też takie szkolenia być przymusowe i dodatkowo za takie smrodzenie pod paragraf kodeksu karnego o zagrożeniu ekologicznym i kary pozbawienia wolności do lat 5.

jastrzębianin10.06.2019 11:58

Zamknijcie te podziemia, jak nie potraficie sobie z nimi poradzić.

Gość10.06.2019 11:25

Smród smrodem. Widok zwłok jednego z nich dziś rano nie był miły...

Gość10.06.2019 10:42

Artykuł odkrywczy w stylu:
"Bezrobotni nie chcą pomocy - wolą pobierać zasiłki i żyć na socjalu".

Gość10.06.2019 9:38

Wszędzie śmierdzi. Nawet, jak nie ma bezdomnych w pobliżu. Wystarczy do windy wejść. Na dodatek upały...

Gość10.06.2019 9:16

Dobre...(nie stwierdzono zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców) a smród to co ? niech ci urzędasy sami chodzą codziennie przez te podziemie to od razu by inaczej śpiewali ale oni nie muszą chodzić na pieszo jak my zwyczajni i normalni.

Pokaż wszystkie opinie (12)