Zamknij

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°
17 czerwca 2019

60 rowerów 4. generacji czeka na mieszkańców

  • 60 rowerów 4. generacji czeka na mieszkańców
  • 60 rowerów 4. generacji czeka na mieszkańców
  • 60 rowerów 4. generacji czeka na mieszkańców
  • 60 rowerów 4. generacji czeka na mieszkańców
Więcej zdjęć:
fot. kb /jastrzebieonline

W piątek w Jastrzębiu zainaugurowano trzeci sezon rowerów miejskich. Tym razem mieszkańcy mają do dyspozycji 61 rowerów czwartej generacji.

System rowerów miejskich opiera się na dwukołowcach czwartej generacji. Każdy z nich jest wyposażony w nadajnik GPS, który pozwala w każdej chwili zlokalizować pojazd. W ten sposób są one zabezpieczone przed kradzieżą. Każdy z rowerów można zostawić w 20 stacjach, które są zlokalizowane w centrum miasta. Rower można również zostawić w każdym dowolnym miejscu, ale wiąże się to ze zwiększoną opłatą.

- Niespodzianką jest to, że rowery są tańsze dla mieszkańców. Pierwsze 20 minut jazdy jest gratis, każda kolejna minuta to 3 grosze. Można wykupić 8-godzinny abonament na miesiąc w cenie 10 zł.  Rowery ładnie wyglądają, są trwałe. Mają nowe hasło naszego systemu rowerowego „JASkółka”. Kręci nas Jastrzębie, więc będziemy kręcić kilometry - mówiła prezydent Anna Hetman.

Więcej o systemie rowerów miejskich można dowiedzieć się na specjalnej stronie internetowej www.rower.jastrzebie.pl

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja namierzyła Czechów kradnących rowery Policja namierzyła Czechów kradnących rowery

Jastrzębskie rowery biją rekordy użytkowania Jastrzębskie rowery biją rekordy użytkowania

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
hej21.06.2019 18:48

sory, ale stać mnie jkeszcze na rower za 1000 zł., ciekawe ile ten złom kosztowal? Pewnie więcej.....

Ameba umysłowa21.06.2019 6:23

@do Rylok Poseł Matusiak niebawem postawi billboard ze swoim zdjęciem informujący, że to on przyczynił się do powstania tego systemu. Podobne zjawisko miało miejsce przy boisku na oś. Przyjaźń. Obawiam się, że poseł Matusiak ma przygotowany cały zestaw podobnych transparentów na każda okazję, żeby tylko zaistnieć!

Gość20.06.2019 12:15

@andrzej Zawierając umowę z systemem na wypożyczenie, masz zagwarantowany rower, a nie puste miejsce w stacji dokującej. Opisany przez ciebie problem należy wrzucić w koszt ryzyka babrania się z miejskimi rowerami.

andrzej19.06.2019 14:38

na ul. poznańskiej są 4 stacje dla parkowania rowerów, jeśli są zajęte to co mam z nim zrobić? porzucić? i co będę obciążony kosztami? bez sensu

do Rylok18.06.2019 15:44

Spytaj Grzegorza Matusiaka. To twój poseł na sejm. On znów to załatwił.

do Seboc18.06.2019 15:43

Zgłoś to na policję, bo jesteś pierwszym podejrzanym. A poza tym, zgłoś się do swego psychiatry na Gliwicką w Rybniku. Czekają już na ciebie z kwiatami, które więdną. Tak jak twój intelekt.

użytkownik od natychmiast18.06.2019 15:40

Świetny pomysł z wieloma stacjami rowerowymi. Gratuluję!

Pokaż wszystkie opinie (33)