Zamknij

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°
18 czerwca 2019

Związkowcy z JSW piszą list do J. Kaczyńskiego

Związkowcy z  JSW piszą list do J. Kaczyńskiego Fotografia archiwalna, protest górniczy w 2015 r.
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Działacze Reprezentatywnych Związków Zawodowych Jastrzębskiej Spółki Węglowej napisali list do prezesa Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego. Poruszono w nim aktualną sytuację spółki.

-  Jako Prezes Partii Prawo i Sprawiedliwość, na czele której ma pan zaszczyt stać, wie pan, że zaufanie i wiarygodność jest rzeczą bezcenną. Czy warto podważyć te wartości w imię rozgrywek personalnych, realizowanych przez nadgorliwych funkcjonariuszy rządowych? Odniesione zwycięstwo w wyborach do Parlamentu Europejskiego przez pana partię jest niezmiernie ważne, ale to już przeszłość - napisano m.in. w liście.

W piśmie poruszono również kwestię nadchodzących w jesieni wyborów parlamentarnych.

-  Teraz naszych rodaków czekają jesienne wybory do Sejmu i Senatu. To w nich rozstrzygać się będzie przyszłość Polski oraz dalsze losy dobrej zmiany. Ale równocześnie toczy się bitwa o przyszłość JSW S. A.  i jej dalsze losy - zaznaczono w liście. 

Poruszono również konflikt na linii ministerstwo energii - zarząd JSW.

 - Ministerstwo energii zaczyna prowadzić wojnę hybrydową w JSW SA desantem zielonych ludzików w Radzie Nadzorczej i Zarządzie JSW SA? Kiedy słyszymy z ust ministra i stajni internetowych trolli, że jesteśmy grupą zawodową, która zarabia najwięcej w kraju? Kiedy media podają, że za PO do nas strzelano a teraz prowadzi się dialog. Tylko że ten dialog prowadzi się pod czujnym okiem szpaleru brygad interwencyjnych Policji, pomimo braku agresji z naszej strony. Co będzie dalej? Czy uważa Pan, że kupi się naszą lojalność premią, po to aby po wyborach dokonać zamachu na fundusz stabilizacyjny JSW SA? Wierzymy, że partia Prawo i Sprawiedliwość ceni nadal sobie takie wartości jak zaufanie i wiarygodność - napisali związkowcy.

Działacze odnieśli się również do polityki finansowej JSW, polegającej na gromadzeniu kapitału na czas dekoniunktury w górnictwie.

-  Nie chcemy być karani za to, że jesteśmy oszczędni i gromadzimy środki na czarną godzinę. Nie żądamy wiele. Tylko zdrowego rozsądku przy decyzjach związanych z Jastrzębską Spółką Węglową. Proszę pamiętać, że w drodze na szczyt, do którego prowadzi pan partię Prawo i Sprawiedliwość, można potknąć się nie o górę lecz o kamień - zaznaczają w liście otwartym do Jarosława Kaczyńskiego związkowcy. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy z JSW protestują w Krakowie. Nadchodzi kryzys?  Górnicy z JSW protestują w Krakowie. Nadchodzi kryzys?

W kopalni JSW ruszyła ściana na pilota W kopalni JSW ruszyła ściana na pilota

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Gość21.06.2019 7:42

Napisali już ten list, czy go dalej piszą?

Ameba umysłowa21.06.2019 6:39

Pan prezes Kaczyński na pewno się przejmie losem nametanowionych ludzi z podziemia i przed nimi ugnie.

Będzie w dalszym ciągu popierał politykę kopalnianych ZZ podczas kiedy cała Europa odchodzi od węgla.

Jakie to będzie nowatorskie, trendy, oportunistyczne, światopoglądowe, proeuropejskie i ekologiczne. Brawo!

Do inżynier bolek 20.06.2019 22:46

Ty się urodzles taki tępy czy metan ci mózg zniszczyl

Inżynier bolek19.06.2019 22:56

Lemingi o co ten ból pupy? Przynajmniej do górników nie strzelają jak za POsrancuf

Jurek19.06.2019 14:41

Oddac 14stke i wegiel za 2016

Gość19.06.2019 14:27

Tak się kończy jak ciemnota wierzy w zz ludzie tacy jak Kolb szereda chwastyk i oczywiście Matusiak to egoisci patrząc gdzie wepchac dupska. Siedzą w fundacjach i zarzadach. Wy nie macie nic a oni za nic duża kasę i bankiety. Obudźcie się i zacznijcie myśleć o sobie

Adam19.06.2019 10:09

Dla paru groszy oszczędności na wycieczkach organizowanych przez kopalniane biura podróży, ciemnota zrobi wszystko płacąc co miesięczny haracz.

Pokaż wszystkie opinie (27)