Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
19 czerwca 2019

Uwaga! Upały wracają. Zachowajcie ostrożność!

Uwaga! Upały wracają. Zachowajcie ostrożność!
fot. shutterstock

Wysokie temperatury nie powiedziały jeszcze swojego ostatniego słowa. W ciągu najbliższych dni należy spodziewać się temperatury ok. 30 stopni C. w cieniu.

Ze względu na słoneczną pogodę i wysokie temperatury powietrza, apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Pamiętajmy o wymagających naszej opieki – dzieciach, osobach niepełnosprawnych czy w zaawansowanym wieku. W żadnym przypadku nie pozostawiajmy ich – nawet na chwilę – w samochodach, bądź na otwartym terenie, gdzie grozi przegrzanie albo porażenie słoneczne. Nie zapominajmy też o zwierzętach, które również cierpią z powodu upałów.

- Zapowiadane bardzo wysokie temperatury powietrza, w przeszłości nieraz przynosiły zarówno w naszym regionie, jak i w innych województwach wiele przypadków narażenia osób wymagających opieki, przede wszystkim - dzieci, na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia - apeluje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi przypominają:

Pamiętajmy o dzieciach, osobach niepełnosprawnych i seniorach - nie pozostawiajmy ich w zamkniętych samochodach, czy na otwartym terenie, w miejscach nasłonecznionych. Takie postępowanie bezpośrednio naraża ich życie!

Nie zapominajmy też o zwierzętach - one również odczuwają negatywne skutki wysokich temperatur. Pozostawienie czworonoga w samochodzie, czy na słońcu naraża go na cierpienie i utratę życia! Pamiętajmy też, by zapewnić zwierzętom nieskrępowany dostęp do wody i możliwość schronienia w cieniu.

Wysokie temperatury niekorzystnie wpływają również na sytuację na drogach - kierowcy często tracą czujność, są rozkojarzeni, a ich reakcje są opóźnione, w wyniku czego dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych. W czasie upałów szczególny nacisk kładziemy na zasadę ograniczonego zaufania - kierowca innego pojazdu może źle się poczuć, a nawet zemdleć, co może skutkować niebezpiecznymi manewrami na drodze.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar na klatce schodowej? Pożar na klatce schodowej?

Kot na porodówce. Zaalarmowano mundurowych  Kot na porodówce. Zaalarmowano mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Ameba umysłowa21.06.2019 6:30

Ostrzeżenia przed upałami są dalece poniewczasie.

Weźmy na przykład takiego Tropiciela głupków. Już od dawna bredzi na forum, jakby dostał udaru słonecznego.

Gość20.06.2019 12:16

Pani prezydent Hetman wyszła na wprost oczekiwaniom mieszkańców i kilkoma wywrotkami piachu załatwi miejską plażę. Niestety bez dostepu do wody, ale za to ze stuprocentową pewnością, że nie będzie topielców.

Seboc20.06.2019 12:00

Mam jednego śmierdziela tez w pracy koszulkę zmienia raz w tygodniu i smarka zatykając jedna dziurkę z nosa. Taki oblech.

Znafca temató20.06.2019 6:05

@Radio Teheran

Powiedz swojemu szefowi, żeby zmieniał koszulkę częściej, a jeżeli nawet to nie pomoże, toz mień szefa.

Gość19.06.2019 21:15

Spoko damy radę, klima śmiga w domu, a w ogrodzie basen

Prawdomowny19.06.2019 20:39

Jest lato, jest ciepło. Ludzie są już tak ogłupieni, że trzeba tłumaczyć rzeczy oczywiste.

Gość19.06.2019 18:03

do Radio Teheran

Pisząc ''w biurze '' masz na myśli chyba szalet miejski bo gdybyś był pracownikiem biurowym to byś przynajmniej wiedział że piszę się ''mnie '' a nie ''mi''. Więc nie ''kompromisuj'' się więcej w tym ''biurze''.

Pokaż wszystkie opinie (10)