Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°20°
14 lipca 2019

Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS

Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS
fot. Urząd Skarbowy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega klientów przed oszustami, którzy podszywają się pod tą instytucję. ZUS przestrzega przed fałszywymi mailami.

- W ostatnich dniach niektórzy z klientów ZUS otrzymali maile zatytułowane „Składka” z informacją o błędnie opłaconych składkach. Korespondencja ma pochodzić z kancelarii ZUS. W stopce adresowej widnieją natomiast adresy z rozwinięciem „gov.pl”, których to Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie używa. Każdy z maili ma dołączony załącznik, który ma zawierać informacje o błędnie opłaconych składkach -  informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że drogą mailową nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych. Za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci Zakładu nie otrzymują żadnych wezwań do zapłaty czy też informacji o nadpłatach. Drogą elektroniczną ZUS kontaktuje się jedynie z tymi klientami, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu. Mail w takim przypadku jednak zawsze zawiera imię i nazwisko konkretnego pracownika ZUS.

ZUS ostrzega by w żadnym przypadku nie odpowiadać na maile, które teoretycznie pochodzą z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ani nie otwierać zawartych w korespondencji załączników. Korespondencja tego typu ma bowiem najczęściej na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci. W sytuacji, w której ktokolwiek z klientów ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką Zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym cot@zus.pl.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oszuści internetowi w natarciu. Wykradają dane! Oszuści internetowi w natarciu. Wykradają dane!

"Niecały tysiąc złotych emerytury. To jakaś kpina" "Niecały tysiąc złotych emerytury. To jakaś kpina"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość zołza z zofiówki 15.07.2019 8:51

Za chwilę wszyścy emeryci i renciści dostaną linka ,,że mogą przechodzić na czerwonym świetle,,
I nie będzie wiadomo ,kto to wysłał! hihihihi

Radio Teheran15.07.2019 0:12

ZUS to oszusci

Gość14.07.2019 20:03

Wszycy pozszywają się pod każdego

Gość14.07.2019 15:04

Uwaga oszuści podszywają się pod oszustów.