Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°19°
17 lipca 2019

Będzie podatek węglowy w Unii Europejskiej?

Będzie podatek węglowy w Unii Europejskiej?
fot. pixabay

Wybór nowej przewodniczącej Parlamentu Europejskiego ma także śląski akcent. W swoim wystąpieniu Urszula von der Leyen mówiła o wprowadzeniu podatku węglowego.

Jeden z punktów programu Urszuli von der Leyen dotyczy podniesienia ambicji w dziedzinie redukcji gazów cieplarnianych. Kandydatka na szefową Komisji Europejskiej pisze, że chce redukcji CO2 o co najmniej 50 proc. do 2030 roku, ale zamierza zaproponować cel wynoszący 55 proc. Obecny cel to 40 proc. Nowa przewodnicząca mówiła we wtorek w Parlamencie Europejskim, że przedstawi system opodatkowania CO2.

 O wprowadzeniu takiego podatku wypowiedział się już wcześniej polski minister energii Krzysztof Tchórzewski.

- Jako Europa tracimy konkurencyjność gospodarki w związku z walką z emisjami. UE jest odpowiedzialna tylko za ok. 10 proc. światowej emisji CO2. Jeżeli nie przeniesiemy na inne regiony świata walki z emisją, to po prostu gospodarczo będziemy ginąć - uzasadniał minister.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Ograniczyć emisję paliw kopalnych" "Ograniczyć emisję paliw kopalnych"

8 mln zł na walkę ze smogiem 8 mln zł na walkę ze smogiem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Będzie kolejny podatek 17.07.2019 22:36

Będzie podatek, ale nie unijny tylko PiS-owskiego rządu. Im się należy.

Gość17.07.2019 20:49

Minister Tchórzewski niech przeniesie sobie kopalnie i górników do Chin. Będzie miał problem z głowy.

Gość17.07.2019 20:43

Rak związany z węglem? Ktoś tu nową teorię spiskową próbuje wdrożyć - Szczepan i Grażyna

Szczepan i Grażyna złote łany17.07.2019 14:24

Ludzie dali sobie wmówić że zabiją ich rak związany z węglem a to bzdury ludzie chorują na raka bo wielkie korporacje stosują pestycydy na masową skalę i tym oddychamy bo to wędruje tysiące km a żywność ta z Niemiec , Francji czy Holandii jest naszpikowana konserwantami i innymi świństwami a co ciekawe na rynku państw typu Polska,Czechy produkty z Niemiec mają kilkakrotnie więcej konserwantów niż u siebie.Ja nie kupuje tego świństwa i wam też tego życzę.

Stanisław Grzegoszczyk17.07.2019 13:37

Przecież węgiel to ekologiczne paliwo z drzew i liści paproci a Niemcy jeszcze w 2050 roku będą produkować 100%wiecej energii elektrycznej z węgla w dodatku brunatnego niż Polska.Chodzi o podporządkowanie sobie państw poprzez uzależnienie dostaw energii a jeszcze jedna sprawa Niemcy nie zlikwidowali swoich kopalń oni utrzymują szyby i całą infrastrukturę górniczą za grube unijne pieniądze.Szczesc Boże.

Gość17.07.2019 11:31

@To sem ja - posłuchaj wiadomości, przecież dobrze jest.

Radio Teheran17.07.2019 11:30

"Jak długo trzeba ludziom tłumaczyć, że lewactwo (np. ue czy tut. teheran) to czyste zło?"

Wyprowadz sie na wschod, komusza weszko.

Pokaż wszystkie opinie (12)