Zamknij

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
25 lipca 2019

Pili alkohol na ławce - dostali mandat

Pili alkohol na ławce - dostali mandat
fot. Straż Miejska Jastrzębie

Dzięki monitoringowi miejskiemu strażnicy zauważyli grupkę mężczyzn, którzy pili alkohol na ławce w dzielnicy Zdrój. Jastrzębianie zostali ukarani mandatem.

Poniedziałkowe, słoneczne południe w centrum dzielnicy Zdrój. Na ławce dwóch mężczyzn, nie zważając na przechodniów, raczy się przed chwilą zakupioną, tzw. „małpką”.

- Oprócz przechodzących, świadkiem tej scenki był też operator monitoringu miejskiego. Po chwili na miejscu pojawił się powiadomiony przez operatora miejskich kamer patrol straży miejskiej, a mężczyźni łamiący przepisy kodeksu wykroczeń zostali ukarani mandatami karnymi. Przeciwko jednemu z nich, za zanieczyszczenie miejsca publicznego, dodatkowo zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego - informuje Straż Miejska.

Jak pokazuje praktyka, osoby popełniające tego typu wykroczenia, najczęściej nie starają się szczególnie utrudniać pracy operatorowi monitoringu i czynią to prawie pod samą kamerą. Najczęściej wybieranym alkoholem jest piwo, jednak nie brakuje też amatorów mocniejszych trunków.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kobiety nauczyły się bronić Kobiety nauczyły się bronić

Wieczorna impreza alkoholowa na tyłach galerii Wieczorna impreza alkoholowa na tyłach galerii

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Bvw29.07.2019 22:30

Wystarczy papierowa bądź zwykła torba która owijamy puszeczke z piwem i możemy pić przy straży i policji ???? wystarczy pomyśleć a to takie proste

Prawdomowny29.07.2019 12:08

@Tomasz69: nie mając meldunku wystarczy rok i przedawnione ale mandat wystawiony wiec statystyka się zgadza. Te artykuły o sukcesach SM to teatr dla gawiedzi ;)

Adrian28.07.2019 8:14

Polska jest 100 lat za murzynami cygany zlodzieje patologia kocham moj kraj ale watyd mi za niego

Były mieszkaniec 27.07.2019 16:16

I czym tu się chwalić. W każdym innym kraju można pić piwo ba ławce i nikomu to nie przeszkadza.

Lewy27.07.2019 1:23

Rynek przydałby się w Jastrzębiu Zdróju a nie utrzymywać tych darmozjadów

TPW26.07.2019 2:42

Ludzie w całej Europie wolno wypić piwko pod chmurką! Wypij, wyrzuć opakowanie, nie rozrabiaj. Ale w Polsce rządzący z każdej partii kradną, a ludzie od dwóch dekad wybierają jednych i tych samych opozycjonistów itp! Chcemy dobrej zmiany? Zróbmy ja sami

Marcin 25.07.2019 22:06

Zlikwidować straż miejska tak jak to zrobili w Żorach. Pieniądze przeznaczyć na inny cel

Pokaż wszystkie opinie (20)