Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
25 lipca 2019

Pili alkohol na ławce - dostali mandat

Pili alkohol na ławce - dostali mandat
fot. Straż Miejska Jastrzębie

Dzięki monitoringowi miejskiemu strażnicy zauważyli grupkę mężczyzn, którzy pili alkohol na ławce w dzielnicy Zdrój. Jastrzębianie zostali ukarani mandatem.

Poniedziałkowe, słoneczne południe w centrum dzielnicy Zdrój. Na ławce dwóch mężczyzn, nie zważając na przechodniów, raczy się przed chwilą zakupioną, tzw. „małpką”.

- Oprócz przechodzących, świadkiem tej scenki był też operator monitoringu miejskiego. Po chwili na miejscu pojawił się powiadomiony przez operatora miejskich kamer patrol straży miejskiej, a mężczyźni łamiący przepisy kodeksu wykroczeń zostali ukarani mandatami karnymi. Przeciwko jednemu z nich, za zanieczyszczenie miejsca publicznego, dodatkowo zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego - informuje Straż Miejska.

Jak pokazuje praktyka, osoby popełniające tego typu wykroczenia, najczęściej nie starają się szczególnie utrudniać pracy operatorowi monitoringu i czynią to prawie pod samą kamerą. Najczęściej wybieranym alkoholem jest piwo, jednak nie brakuje też amatorów mocniejszych trunków.

Polub i udostępnij
Czytaj też

I znowu 5 tys. kary za picie alkoholu w czasie epidemii I znowu 5 tys. kary za picie alkoholu w czasie epidemii

Zarabiał na życie kradnąc alkohol Zarabiał na życie kradnąc alkohol

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Bvw29.07.2019 22:30

Wystarczy papierowa bądź zwykła torba która owijamy puszeczke z piwem i możemy pić przy straży i policji ???? wystarczy pomyśleć a to takie proste

Prawdomowny29.07.2019 12:08

@Tomasz69: nie mając meldunku wystarczy rok i przedawnione ale mandat wystawiony wiec statystyka się zgadza. Te artykuły o sukcesach SM to teatr dla gawiedzi ;)

Adrian28.07.2019 8:14

Polska jest 100 lat za murzynami cygany zlodzieje patologia kocham moj kraj ale watyd mi za niego

Były mieszkaniec 27.07.2019 16:16

I czym tu się chwalić. W każdym innym kraju można pić piwo ba ławce i nikomu to nie przeszkadza.

Lewy27.07.2019 1:23

Rynek przydałby się w Jastrzębiu Zdróju a nie utrzymywać tych darmozjadów

TPW26.07.2019 2:42

Ludzie w całej Europie wolno wypić piwko pod chmurką! Wypij, wyrzuć opakowanie, nie rozrabiaj. Ale w Polsce rządzący z każdej partii kradną, a ludzie od dwóch dekad wybierają jednych i tych samych opozycjonistów itp! Chcemy dobrej zmiany? Zróbmy ja sami

Marcin 25.07.2019 22:06

Zlikwidować straż miejska tak jak to zrobili w Żorach. Pieniądze przeznaczyć na inny cel

Tomasz6925.07.2019 17:31

I tak nie mają z czego zapłacić minie 3 lata a mandat przedawniony będzie. :-)

do 13.5625.07.2019 17:11

A mnie ciekawi, skąd żule zbierający puszki mają czipy do śmietników. Ok. Niech zbierają, ale robią larmo o 5 rano, jak je wyrzucają na ziemię i depczą, a poza tym robią syf w boksach, rozwalają wszystkie worki na śmieci dzięki czemu capi nieziemsko, a pojemniki są brudne i śmierdzące.

xxx25.07.2019 16:13

Dać panom mundurowym nagrodę

Pokaż wszystkie opinie (20)