Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°19°
1 sierpnia 2019

Jastrzębianie uczczą Powstanie Warszawskie

Jastrzębianie uczczą Powstanie Warszawskie

O godzinie 17:00 nie tylko w Warszawie, ale również w Jastrzębiu zawyją syreny alarmowe. Upamiętnią one 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

3-minutowy dźwięk syren, który rozpocznie się do dokładnie o godzinie 17: 00 przypomni jastrzębianom o 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Warto w tej chwili oddać hołd powstańcom, którzy walczyli nie tylko z hitlerowskim okupantem, ale chcieli Polski niepodległej po zakończeniu II wojny światowej.

Powstanie Warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku i trwało 63 dni, akt kapitulacji został podpisany 2 października. Była to największa akcja zbrojna Armii Krajowej i zarazem jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszych dziejach Polski.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pamiętają o zamordowanych więźniach Pamiętają o zamordowanych więźniach

74. rocznica Powstania Warszawskiego.  Zawyją syreny 74. rocznica Powstania Warszawskiego. Zawyją syreny

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
zdegustowani01.08.2019 20:47

Kolejny raz były problemy z syreną na budynku UM. Włączona, miała tylko podkreślić upamiętnienie 75 rocznicy. A co będzie gdy syrena będzie potrzebna do ostrzeżenia mieszkańców?
Mieliśmy wrażenie, że ten kto ją miał uruchomić nie umiał tego zrobić.
Czy SM obserwuje dzieciarni na skyte parku? Dlaczego nie wyłączają oświetlenia o 22:00 żeby dać znać dzieciarni, że już czas pokazać się rodzicom. Co robią rodzice, pozwalając małolatom na zabawy poza domem o 22:00 ?

Aga01.08.2019 17:33

Ja syren nie słyszałem

Prawdomowny01.08.2019 16:53

Nigdy nie wstaniemy z kolan bo ciagle mentalnie tkwimy w czasach wojny a właściwie to nasi panowie trzymają nas za morde żebyśmy nigdy nie zaczęli patrzeć przed siebie.

Cześć Bohaterom !!!01.08.2019 15:05

Czy dziś, na pewno zawyją syreny, czy jak zwykle, będą milczeć a przedstawiciel SM będzie bełkotał coś bez sensu, jakby był z PiS ?

Do "Gość Dziś o 11:42 i 12:49". Wszystkie Powstania są czczone z należnym szacunkiem wszystkim walczącym o wolność Polski. Ale tacy głupcy jak wy i "max" celowo piszą wrogie wszystkim Polakom, hasełka. Tak działa PiS. Jątrzyć, dzielić, upadlać aż do zbudowania nienawiści, która wywoła walki. Oto chodzi Kaczyńskiemu czyli wszystkim popierającym tą pro nacjonalistyczno-komunistyczną ideologię.

Gość zołza z zofiówki 01.08.2019 14:04

Cześć i chwała bohaterom !

Gość01.08.2019 12:49

"W Jastrzębiu żyło i pracowało kilku powstańców warszawskich."

A mnie interesuje gdzie żył ten człowiek, który według pani Kopacz rzucał kamieniami w dinozaury i wyginęły.

Gość01.08.2019 11:42

@max

"na Śląsku były trzy powstania śląskie i czy w Warszawce je czczą w jakikolwiek sposób?"

Jak nie jak tak. A ty sobie myślisz, że dlaczego najważniejsze imprezy JSW odbywają się w Warszawie właśnie?

Pokaż wszystkie opinie (18)