Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
9 sierpnia 2019

OWN najlepszym miejscem na Śląsku?

OWN najlepszym miejscem na Śląsku?
fot. Robert Jaczyński

Trwa głosowanie w konkursie „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego”. Spośród jastrzębskich inwestycji o punkty walczą OWN oraz Zespół Szkół nr 8 (obecnie Szkoła Podstawowa nr 14).

Konkurs pod patronatem marszałka województwa śląskiego ma na celu promocję rozwoju i zmian jakościowych przestrzeni publicznej oraz poprawę środowiska zamieszkania.

Choć plebiscyt internetowy nie ma wpływu na decyzje jury konkursowego, to wyłoni zwycięzcę w kategorii „Nagroda Internautów”. Pod tegoroczne głosowanie 20 gmin oddało łącznie 33 obiekty. Wśród internautów, którzy oddadzą swój głos zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe. Głosowanie polega na przyznaniu punktów trzem wybranym inwestycjom.

Na „Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego” głosować można na stronie internetowej konkursu.

Przedmiotem inwestycji była rozbudowa i przebudowa wraz z termomodernizacją budynku Zespołu Szkół nr 8 oraz adaptacja części pomieszczeń na potrzeby Publicznego Przedszkola nr 10 przy ul. Edukacyjnej 13 w Jastrzębiu-Zdroju wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu.

Sam charakter modernistyczny obiektu został zachowany i podkreślony elementami architektonicznymi. Umożliwiony został dostęp do budynku osobom niepełnosprawnym poprzez wjazd po pochylni, a montaż windy umożliwił korzystanie z piętrowego segmentu.

Budynek przedszkola powstał poprzez rozbudowę segmentu szkoły w jej północnej części. Forma jest uzupełnieniem zabudowy. Oparta na planie prostokąta świetnie koresponduje z całością założenia. Zewnętrzna forma budynku zdeterminowała płaszczyzny pomieszczeń, holów oraz atrium.

W aranżacji wnętrza przeważa biel rozbita kolorowymi akcentami. Kolory znajdziemy w ramach okien, meblach i dodatkach. Zastosowane formy, otwory i płaszczyzny stymulują rozwój i wyobraźnię dziecka.

Obie funkcje szkoły i przedszkola łączy wspólna kuchnia. Wzbogacono też założenia zewnętrzne, dla przedszkolaków nie zabrakło placu zabaw, dla dzieci starszych kolejnym etapem będzie budowa boisk. Segmenty funkcjonalne, łączy ze sobą przestrzeń holu, mająca zapewniać nie tylko komunikację ale i dodatkową powierzchnię użytkową i integracyjną. Konstrukcja holu daje możliwość dowolnej aranżacji, którą bez problemu można dostosowywać do aktualnych potrzeb i wydarzeń w przedszkolu, tj. wystawy, zabawy, bale itd.

Wymienione zostały wszystkie instalacje, począwszy od wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, wentylacyjnej, c.o., a skończywszy na założeniu instalacji fotowoltaicznej, która obniży koszty utrzymania obiektów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Szpital walczy o 1,2 mln zł. Możecie pomóc! Szpital walczy o 1,2 mln zł. Możecie pomóc!

Zatrzymano wandali na OWN. Demolowali toaletę Zatrzymano wandali na OWN. Demolowali toaletę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
Osad głupkowaty19.08.2019 6:04

Jeżeli pan (p)oseł jest najaktywniejszym w regionie, to jakoś nie mogę sobie wyobrazić tych mniej aktywnych.

Janusz16.08.2019 9:03

OWN najlepszym miejscem ,POsel Gadowski najaktywniejszym pozbawiającym emerytury,a Pani Prezydent najlepsza Rezydent.

Gość12.08.2019 6:05

@Abc

Nie znasz się. To najcudowniejsze miejsce w galaktyce, jest natchnieniem lokalnych poetów i patriotów. Miliony jastrzębian jest wdzięcznych pani prezydent za to wspaniałe miejsce wypoczynku. Zbudujmy tam jej pomnik!

Abc11.08.2019 16:42

Litości, to brzmi jak żart. Byłem raz niedawno. Tam przecież nic nie ma. Zasypali basen, parę ławek, troszkę chodników i parę latarni. Z gastronomii to całe dwie budy z lodami. Solanka - jedyna pseudoatrakcja. Dojście świeżo wylana, śmierdzące droga asfaltowa przez las (ktoś powinien dostać nagrodę za głupotę dekady, żeby wylewać śmierdzący asfalt w środku lasu, zamiast naturalnego kamienia czy choćby kostki).
Ogólnie- wygląda jak zrobione za 300 tyś nna szybko.

Takise10.08.2019 14:43

Użytkownik 'jorg' to urodzony powstaniec, hehe

do Jorg10.08.2019 14:33

To zostaw nogę w spokoju. Niech leży :))

Kleryk na estradzie10.08.2019 12:56

Z OWN-u należy uczynić nasz rynek. Ławki są to rynek jak znalazł.

Pokaż wszystkie opinie (28)