Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
9 sierpnia 2019

W kopalniach wyczerpują się złoża węgla

W kopalniach wyczerpują się złoża węgla
fot. pixabay

Import węgla do Polski osiągnął w 2018 roku poziom 19,7 mln ton. Specjaliści mówią, że już najwyższy czas, aby budować nowe kopalnie. Takie poważne przedsięwzięcie może trwać około 10 lat.

Poziom importu węgla do Polski był różny w poszczególnych latach. Był to poważny symptom, że polskie górnictwo nie zaspokaja potrzeb krajowych w węgiel. Branża energetyczna musi kupować ten surowiec od dostawców zagranicznych, głównie z Rosji. Nie jest dobra sytuacja w kontekście bezpieczeństwa energetycznego państwa.

W śląskich kopalniach złoża węgla energetycznego się wyczerpują i w przyszłości duże znaczenie mogłoby mieć Lubelskie Zagłębie Węglowe. Jednak kopalnię nie tak łatwo zbudować. Takie przedsięwzięcie trwa co najmniej 10 lat. Przy czym duże znaczenia ma uzyskanie około stu różnych decyzji administracyjnych, pozwoleń, uzgodnień itp.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na co JSW wyda 2 mld zł? Na co JSW wyda 2 mld zł?

Debry Śląska: Pomarańczowi pokonują GKS Katowice Debry Śląska: Pomarańczowi pokonują GKS Katowice

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
Stela12.08.2019 9:42

Trzeba było nie likwidować Morcinka. Obecna władza nic nie zrobi, bo nie umie. Może i coś zapowiedzą, może ktoś kopnie w piasku łopatą i nic więcej.

Trzech dyrektorów12.08.2019 6:00

Gościu, nie interesuj się tylko fedruj! Nie dla psa fajerwerki.

Driver12.08.2019 0:14

Oj glupis...

To sem ja11.08.2019 20:43

Gościu, dkkładnie.
Driver, cóż, głupota nie boli... Nie ogarniasz tego co się dzieje. Jedteś biernym obserwatorem i niepotrzebnie się wychylasz.

Gość11.08.2019 19:51

Kopalnia, która nie fedruje i pisze się o niej, że jest w budowie ma 3 dyrektorów!!!! Czy nie można było zrobić odrębnego ruchu zofiowki, który rozbudowałby rejon bzia? Czy nie można taniej? Można. Ale po co, kiedy trzeba zrobić miejsca dla dyrektorów.

Driver11.08.2019 9:30

Truj dalej siebie i dzieci.

Pracownik 10.08.2019 21:27

Jo obiod musza warzyc nadsztygarom z gpd borynio i co mpm padac na to

Pokaż wszystkie opinie (30)