Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
11 sierpnia 2019

Pustostan siedzibą bezdomnych? Interweniowała straż pożarna

Pustostan siedzibą bezdomnych? Interweniowała straż pożarna
fot. Jastrzębie-Zdrój - Informacje Drogowe 24h

Pustostan znajdujący się za kinem centrum jest często odwiedzany przez bezdomnych. Nie bacząc na to, że przebywanie w nim grozi niebezpieczeństwem, często tam wchodzą. Najprawdopodobniej to oni w sobotę wywołali pożar.

W sobotę Państwowa Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze pustostanu znajdującego się przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego, czyli na zapleczu kina „Centrum”. Na miejsce wysłano cztery zastępy strażackie, które poradziły sobie z zaprószonym ogniem. Najprawdopodobniej wywołały go osoby bezdomne często widywane w tym budynku. Wprawdzie jest on ogrodzony i widnieją na nim tabliczki o zakazie wstępu, ale - jak widać - są osoby, które niewiele sobie z tego robią. Zresztą bezdomni upodobali sobie w Jastrzębiu kwadrat ulic Warszawska, Jana Nowaka Jeziorańskiego i al. Piłsudskiego. Mimo częstych kontroli straży miejskiej są tam widoczni i uciążliwi dla mieszkańców.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Młodzi strażacy z "Korfantego" Młodzi strażacy z "Korfantego"

Ktoś podpalił samochód? Ktoś podpalił samochód?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
Tynkarz13.08.2019 22:48

A bym się do teatru przeszedł

do - Porzadnaobywatelka13.08.2019 20:39

Przemyślałaś ten problem, czy napisałaś (bo nauczyłaś się pisać) bez żadnej myśli?

Gość13.08.2019 9:36

Dzieci tak obiektywnie postrzegają świat.

Na przykład mój paroletni berbeć, kiedy oglądałem akurat w TV wiadomości i pokazywali felieton z rozprawy na sali sądowej, podczas której oskarżeni mieli "zasłonięte" przez realizatora obrazu twarze. Widząc to, przyszły dziedzic moich włości zapytał wprost: "Dlaczego niektórzy ludzie rodzą się bez głowy"?. Moja mina bezcenna ;-)

Radio Teheran13.08.2019 8:59

" "Mamo a dlaczego ten pan tam siedzi i ma torby ze sobą" albo "mamo dlaczego ten pan śpi na trawie ? Boje się""

A czy panow w czarnych sukienkach dziecko tez sie boi?

Porzadnaobywatelka13.08.2019 7:37

No chyba lepiej żeby siedzieli te bezdomni w tych pustostanach niz na ławkach w centrum miasta gdzie ludzie chodzą z dzieckiem. Ostatnio idę z moim 4letnim synem na przystanku Piłsudskiego i syn mnie sie pyta "Mamo a dlaczego ten pan tam siedzi i ma torby ze sobą" albo "mamo dlaczego ten pan śpi na trawie ? Boje się "

Mieszkaniec13.08.2019 7:07

Do Jola
Wszystkie te uczynki względem bliźniego dotyczą wszystkich nie tylko księży więc idź i nakarm,odziej,pociesz(tak jak najlepiej potrafisz)
Zamiast się wyzłośliwiać uczyń coś dobrego

Gość13.08.2019 6:03

@Rolex

"Czy naprawdę nie można nic z tym zrobić. Żeby nawet władza miała związane ręce."

A po co? Przecież włądza jakoś się kula od wyborów do wyborów i bez tego. Coś na odczepne rzuci się jako obietnicę przed upływającą kadencją a ciemny lud tej upadającej osady górniczej łyknie wszytko jak młody karp.

Rolex13.08.2019 0:10

Wstyd, że w centrum miasta nadal stoi ten stary, bezużyteczny budynek. Kolejna "wizytówka" miasta. Czy naprawdę nie można nic z tym zrobić. Żeby nawet władza miała związane ręce.

Gość12.08.2019 15:31

Jak widać wielu tu piszących czasem tam bywa.

Mała12.08.2019 14:07

Nie bezdomni tylko nasza jastrzębska młodzież... która przesiaduje tam praktycznie cały czas.. gdzie są służby w tym mieście.. dlaczego patrole tam nie chodzą ?

Pokaż wszystkie opinie (30)