Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°11°
11 sierpnia 2019

Pustostan siedzibą bezdomnych? Interweniowała straż pożarna

Pustostan siedzibą bezdomnych? Interweniowała straż pożarna
fot. Jastrzębie-Zdrój - Informacje Drogowe 24h

Pustostan znajdujący się za kinem centrum jest często odwiedzany przez bezdomnych. Nie bacząc na to, że przebywanie w nim grozi niebezpieczeństwem, często tam wchodzą. Najprawdopodobniej to oni w sobotę wywołali pożar.

W sobotę Państwowa Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze pustostanu znajdującego się przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego, czyli na zapleczu kina „Centrum”. Na miejsce wysłano cztery zastępy strażackie, które poradziły sobie z zaprószonym ogniem. Najprawdopodobniej wywołały go osoby bezdomne często widywane w tym budynku. Wprawdzie jest on ogrodzony i widnieją na nim tabliczki o zakazie wstępu, ale - jak widać - są osoby, które niewiele sobie z tego robią. Zresztą bezdomni upodobali sobie w Jastrzębiu kwadrat ulic Warszawska, Jana Nowaka Jeziorańskiego i al. Piłsudskiego. Mimo częstych kontroli straży miejskiej są tam widoczni i uciążliwi dla mieszkańców.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar na klatce schodowej? Pożar na klatce schodowej?

Awaria klimatyzacji przyczyną pożaru Awaria klimatyzacji przyczyną pożaru

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
Tynkarz13.08.2019 22:48

A bym się do teatru przeszedł

do - Porzadnaobywatelka13.08.2019 20:39

Przemyślałaś ten problem, czy napisałaś (bo nauczyłaś się pisać) bez żadnej myśli?

Gość13.08.2019 9:36

Dzieci tak obiektywnie postrzegają świat.

Na przykład mój paroletni berbeć, kiedy oglądałem akurat w TV wiadomości i pokazywali felieton z rozprawy na sali sądowej, podczas której oskarżeni mieli "zasłonięte" przez realizatora obrazu twarze. Widząc to, przyszły dziedzic moich włości zapytał wprost: "Dlaczego niektórzy ludzie rodzą się bez głowy"?. Moja mina bezcenna ;-)

Radio Teheran13.08.2019 8:59

" "Mamo a dlaczego ten pan tam siedzi i ma torby ze sobą" albo "mamo dlaczego ten pan śpi na trawie ? Boje się""

A czy panow w czarnych sukienkach dziecko tez sie boi?

Porzadnaobywatelka13.08.2019 7:37

No chyba lepiej żeby siedzieli te bezdomni w tych pustostanach niz na ławkach w centrum miasta gdzie ludzie chodzą z dzieckiem. Ostatnio idę z moim 4letnim synem na przystanku Piłsudskiego i syn mnie sie pyta "Mamo a dlaczego ten pan tam siedzi i ma torby ze sobą" albo "mamo dlaczego ten pan śpi na trawie ? Boje się "

Mieszkaniec13.08.2019 7:07

Do Jola
Wszystkie te uczynki względem bliźniego dotyczą wszystkich nie tylko księży więc idź i nakarm,odziej,pociesz(tak jak najlepiej potrafisz)
Zamiast się wyzłośliwiać uczyń coś dobrego

Gość13.08.2019 6:03

@Rolex

"Czy naprawdę nie można nic z tym zrobić. Żeby nawet władza miała związane ręce."

A po co? Przecież włądza jakoś się kula od wyborów do wyborów i bez tego. Coś na odczepne rzuci się jako obietnicę przed upływającą kadencją a ciemny lud tej upadającej osady górniczej łyknie wszytko jak młody karp.

Pokaż wszystkie opinie (30)