Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
26 sierpnia 2019

Jest nowy rozkład jazdy autobusów MZK

Jest nowy rozkład jazdy autobusów MZK
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Międzygminny Związek Komunikacyjny uruchomił udoskonaloną wersję elektronicznego rozkładu jazdy. Jest bardziej przejrzysty, posiada wiele nowości i jest dostosowany do potrzeb osób niedowidzących.

Do 1 września, a więc daty wejścia w życie nowego rozkładu jazdy w Jastrzębiu i gminach ościennych, dostępne są dwa rozkłady jazdy – zarówno obecnie obowiązujący jak i nowy planowany. Wszystko w jednym miejscu. Po wejściu w rozkład jazdy widzimy ten aktualny. Aby zapoznać się z nowym rozkładem, klikamy w chmurkę (prawy górny róg) i wchodzimy w datę (01.09.2019). We wrześniu pozostanie już tylko nowa wersja rozkładu.

Nowy rozkład jazdy umożliwia wyszukiwanie połączeń z pozycji konkretnej gminy, co ułatwia dotarcie do przystanku czy interesującej nas ulicy. Jest on również dostosowany do potrzeb osób niedowidzących, a jedną z wielu funkcji jest zapisywanie „ulubionych” lokalizacji. Ważną zmianą na plus jest także wyświetlanie kierunku jazdy przy każdym przystanku, a także pojawienie się listy wszystkich linii.

Godziny odjazdów autobusów i trasy przejazdu możemy ustalić wchodząc na konkretne przystanki, korzystając z rozkładu linii, a także planować trasę w dowolnym miejscu na mapie. Warianty wyboru widoczne są w formie zakładek na pasku górnym.

W nowej wersji rozkładu jazdy w dalszym ciągu można m.in. wyświetlić tablicę przystankową z obowiązującym tutaj rozkładem jazdy, wydrukować rozkład jazdy, a także śledzić aktualne przemieszczanie się autobusu na trasie.

Prace nad nowy rozkładem jazdy online trwały kilka miesięcy i są efektem współpracy z pasażerami zgłaszającymi swoje wnioski. Program wykonała dla MZK firma R&G PLUS z Mielca.

Najważniejsze informacje o zmianach w komunikacji 

Zobacz konferencje prasową MZK 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Można składać wnioski o zmianę rozkładu jazdy Można składać wnioski o zmianę rozkładu jazdy

Techniczne problemy z doładowaniem e- biletów Techniczne problemy z doładowaniem e- biletów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Gość29.08.2019 10:54

"Czy spod szpitala wojewódzkiego czy hali widowiskowo-sportowej autobusy będą jeździć częściej?"

Bynajmniej ale za to pojawi się na tym odcinku znacznie większa liczba przystanków. Ciekawe dlaczego?

Jaś28.08.2019 9:53

Nowy rozkład jazdy jest pod urzędników Urzędu Miasta ,Sądu i Skarbówki a resztę mieszkańców mają głęboko gdzieś.

Klient MZK.28.08.2019 8:18

Aplikacja My Bus w nowej wersji istne dno. Jest zła bo wymaga bawienia się co dla starych osób jest wręcz tragiczne.Jest niedokładna . Osoba odpowiedzialna za zmiany wszystkie nadaje się do zwolnienia dyscyplinarnego z opinią psychiatry. Lepiej w MZK pomyśleli by o WC ,mały domek dla kierowców bo muszą latać za postój do lasu!

maziizam26.08.2019 23:36

Gdzieś mają to, że pisze się do nich o skomunikowaniu wszystkich autobusów w kierunku Wodzisławia z koleją to olewają to, tak samo Zebrzydowice, Żory?

Gość26.08.2019 22:52

Czy spod szpitala wojewódzkiego czy hali widowiskowo-sportowej autobusy będą jeździć częściej?

J23????26.08.2019 21:18

Nie wiem czy to dobre zmiany bo My może jeszcze te cyferki i numerki ogarniemy. Ale co zrobi kierowca którego wszyscy będą pytali o nr czy trasę. Poza tym co z osobami starszymi. Na dodatek dlaczego zabrano autobus 125 o godz. 6.32 w stronę ArkiI Bożka, a dano parę minut po 7.00. Przecież teraz nie dojedzie się na 7.00 do pracy bo za późno. Zreszt ten przed 6.00 też nikomu nie pasuje pracując od 6.00.Chodzi o weekendy. Ludzie pracują w soboty i niedziele. Puk, puk może ktoś tam się obudzi ????.

Gość26.08.2019 18:38

Jedzie autobus z daleka, nikt na niego nie czeka. Proponuję zostawić na zimę rowery, tylko ogumienie zmienić, bo nie wiadomo w jaki autobus wsiąść.

Pokaż wszystkie opinie (21)