Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
29 sierpnia 2019

Budowa wiaduktu to ok. 20 mln zł. Miasto szuka finansowania zewnętrznego

Budowa wiaduktu to ok. 20 mln zł. Miasto szuka finansowania zewnętrznego
fot. UM / Łukasz Parylak

Budowa całkiem nowego wiaduktu od podstaw na alei Piłsudskiego pociąga za sobą ogromne koszty - może to być około 20 mln zł. Miasto szuka możliwości pozyskania pieniędzy z zewnątrz na ten cel.

- Warto poczekać te 2 lub 3 miesiące, aby uzyskać dofinansowania na to zadanie. W ten sposób kolejne miliony z naszego budżetu mogą być przeznaczone na to, czego mieszkańcy oczekują - mówiła prezydent Anna Hetman.

Koszt budowy wiaduktu może wynieść ok. 20 mln zł. To poważny wydatek dla budżetu. Nie bez znaczenia jest też to, że finanse miasta zostaną uszczuplone o około 15 mln zł z tytułu zerowego podatku dla osób do 26 roku życia.

- W środę do urzędu wojewódzkiego został złożony wniosek o dofinansowanie zadania „Rozbudowa odcinka al. Piłsudskiego wraz ze skrzyżowaniem oraz budowa wiaduktu” ze środków funduszu dróg samorządowych - województwo śląskie. Po jego rozstrzygnięciu będzie wiadomo, w jakiej wysokości miasto otrzyma dofinansowanie, a co za tym idzie, jaką kwotę należy wygospodarować w budżecie. Pozyskiwanie zewnętrznych środków jest bardzo istotne, ponieważ rządowe plany związane z podatkiem od osób fizycznych spowodują, że do naszego budżetu wpłynie około 15 mln zł mniej - wyjaśnia rzecznik magistratu Katarzyna Wołczańska. 

Nowy wiadukt będzie miał 70 metrów długości i 20 szerokości. By przyspieszyć roboty, wykonany zostanie nie z lanego betonu, a z prefabrykatów. Na koniec powstanie 300 metrów bieżących drogi, ze ścieżkami rowerowymi i chodnikami, a także oświetlenie uliczne. Po zakończeniu projektowania, trzeba będzie uzyskać pozwolenie na budowę. Wówczas zostanie ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę. Dopiero po tym roboty mogą się zacząć.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Północna odnowiona przed remontem wiaduktu Północna odnowiona przed remontem wiaduktu

Remont Północnej - zmiana organizacji ruchu Remont Północnej - zmiana organizacji ruchu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (83)
Do Lol 02.09.2019 19:29

Musi być wiadukt bo przecież kolej będzie w Jastrzębiu xD

Lol01.09.2019 19:02

Zasypać dziurę i po co wiadukt.

Mateusz,01.09.2019 17:51

@Zibi. Mam w 4 literach was i wasze kopalnie górnicy. Zdechnąć z głodu to wy ryle padniecie bez tych waszych rylowni.W dzisiejszej gospodarce nic nie znaczycie. Biedronka 10 krotnie więcej odprowadza podatku CIt niż wszystkie rylownie razem wzięte. Jedyna wasza umiejętność to drżeć bezrozumne gębę. Zresztą rozum nigdy nie był waszym atutem . Co do miasta, ich wina jest bezsprzeczna, od dekad tolerują dewastację miasta przez rylownie.

Zibi01.09.2019 12:58

Matoły piszące o JSW i górnikach po pierwsze bez nich już dawno zdechli byście z głodu, po drugie to nie fedrowanie pod miastem a zaniedbanie dobrowadzilo do ruiny ten wiadukt. Teraz wybrani przez was pastuchy nie mają kasy na remonty.

Mieszkaniec sjz31.08.2019 21:19

Moim zdaniem JSW powinno zapłacić za cały most niech dziady płaca za naprawdę. Kopalnie już dawno powinni zamknąć

Gość31.08.2019 19:20

Jest taka naczelniczka co awans dostała po wyborach. Zwiedzala niemce żeby przedsiębiorstwa otwierać rozwijać miasto. Miała inwestorów we śnie. Jest z Wodzisławia i ma w dupie to miasto. Jej szansa to być czopkiem i trzymać posadke nie robiąc nic. Strategia się oplacila pensja większa i siedzi naczelniczka nie znając się na niczym. Wystarczy popierac Matusiaka, gadowski ego albo prezydenta i kasa płynie strumieniami. Doświadczenie nie wymagane.

Mateusz,31.08.2019 17:17

Ryjecie ryle pod miastem, a wasze rylownie nie chcą płacić za szkody, to teraz zamknąć dziob i zaiwaniac na nóżkach do waszych rylowni.

do Do hejk Dziś o 9:5931.08.2019 11:21

W magistracie jest komu napisać taki papierek tylko bank tego nie rozpatrzy bo wie że przy takich włodarzach tylko straci.

Nasz magistrat można porównać do zaradzania zasobami finansowymi jak w rodzinie patologicznej. Jest kasa to szalejemy, nie ma kasy to żebrzemy - może nam jeszcze dają.

Do hejk31.08.2019 9:59

Widocznie nie ma w urzędzie miasta osoby która potrafi napisać podanie o kredyt! Trzeba powołać nowy dział i naczelnika!

Irek31.08.2019 9:53

Proponuje zamknąć miasto. Mieszkańcy niech wracają w swoje miejsca skąd przybyli. Kieleckie, podkarpackie, lubelskie. Tam i ładniej i czyściej. Resztę wysiedlić do pobliskich miejscowości. Wybrać węgiel spod osady. A na powierzchni usypać hałdę z widokiem na Czantorię. To miasto jak i cała jego społeczność nie ma zadnego wkładu dla Polski. Wątpię, aby ktokolwiek w Polsce zauważył zniknięcie tego górniczego grajdolka. Kto lubi górników?

Pokaż wszystkie opinie (83)