Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°12°
3 września 2019

Strażnicy nałożyli mandaty za picie na mieście

Strażnicy nałożyli mandaty za picie na mieście
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W miniony weekend strażnicy miejscy podejmowali interwencje związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach do tego nieprzeznaczonych.  Na sprawców wykroczeń nałożono mandaty karne.

- Najwięcej interwencji dotyczyło spożywania alkoholu w miejscu zabronionym. Najczęściej informowali o tym telefonicznie świadkowie, kilka zdarzeń tego typu ujawnili też sami strażnicy, pomocne w tym zakresie było też oko kamer miejskich. Na sprawców wykroczenia nakładano przewidziane przepisami mandaty karne, stosowano również środek wychowawczy w postaci pouczenia - informuje Straż Miejska Jastrzębie.

Inne interwencje dotyczyły zakłócania ciszy nocnej. Strażnicy podejmowali swoje działania miedzy innymi na ul. Śląskiej, Wrocławskiej, Warmińskiej i Marusarzówny. W tych przypadkach najczęściej wystarczyła rozmowa i pouczenie, aby sprawcy opuścili miejsce publiczne bądź ściszyli zbyt głośną muzykę.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto porzucił te wraki? Szpecą okolicę Kto porzucił te wraki? Szpecą okolicę

Oznakuj rower. Utrudnij "pracę" złodziejom Oznakuj rower. Utrudnij "pracę" złodziejom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
do ludzi04.09.2019 11:34

Zachowujcie się kulturalnie, nie śmiećcie, nie rzucajcie w krzaki puszek i butelek. Nie wrzeszczcie. A będziecie mogli pić na ławeczkach. Sami na siebie sprowadzanie nakazy i zakazy. Miejcie do siebie pretensje as nie do władzy, która musi was karać, bo nie umiecie się zachować. Tak gdzie grasują prostacy, ta, konieczne są kary.
Szkoda, że są takie małe. Kary sprzątania powinny być najważniejsze. Za nie sprzątnięcie kara 20 000 zł szybko by nauczyła zachowania. Są kraje, w których batami karze się za rzucenie na ziemię malutkiego śmiecia. Może czas wprowadzić taką karę tutaj. Baty na oczach mieszkańców były by dobra karą.

Piotr04.09.2019 1:01

Jest kolejny sukces straży miejskiej.

xxx03.09.2019 19:00

Jest tak ,ze za piwko na ławeczce oni kasuja hajs proste i podnosza tym samym budzet ,ale reszty nie widzą dlatego to dla nich najłatwiejszy zarobek. Rozumiem mandaty za melanż na ławce,ale jak ktos siedzi grzecznie to i tak nie mozna poniewaz najłatwiej dać mandacik za piwko.

Podatnik03.09.2019 18:39

Niech nielubiana SM zabierze się za właścicieli srających psów. Tu macie pole do popisu.

Zdziwiony.03.09.2019 14:46

Kto mi to wytłumaczy .... w zimie odcinek chodnika przed moim domem muszę odśnieżać bo ten odcinek należy do mnie , natomiast w lecie nie mogę wypić piwa na tym samym odcinku chodnika bo to ....miejsce publiczne , więc jak to jest.

TV Kaból i osad gurniczy03.09.2019 13:32

@Kret

Proponuję plażę z deprakiem wzdłuż Gmyrtka wybudować. Będzie to też wręcz idealne miejsce dla pielgrzymek.

Gość03.09.2019 13:00

Proponuję pomysłem innych miejscowości wyznaczyć miejsce, gdzie będzie można sobie wypić pod chmurką. Jar lub OWN świetnie się do tego nadają. Ewentualnie park, bo dużo tam śmietników.

do Gość Dziś o 12:0703.09.2019 12:38

Trudno jest rozpoznać, kim jest pijący piwo na ławce. Często jest to typek, który wypija z puszki piwo a puszkę odrzuca od siebie, zamiast ją wrzucić do najbliższego śmietnika. To samo jest z petami i śmieciami. Sami pijący "naważyli sobie piwa" a teraz mają pretensje do innych.
Niejaki, "Prawdomowny" mimo wielu miesięcy myślenia, nie potrafi na to wpaść. Za trudne dla niego i wielu innych piszących to z oburzeniem.

Gość03.09.2019 12:09

Możesz zaparkować na przejściu dla pieszych, możesz wyrzucić worek że śmieciami przy drodze w centrum miasta, możesz urządzić w centrum wyścigi motocyklowe, ale mandat dostaniesz za wypicie piwka na ławce.

Spacerując z psem03.09.2019 12:07

Kiedy się wezmą za okolice skate parku? Po południu i wieczorem przyjeżdżają młodzi, którzy puszczają głośną "muzykę", głośno się zachowują, stratują z piskiem opon. Jeżdżą zbyt szybko aby móc wyhamować gdy jakieś dziecko wskoczy im przed maskę. Takie zdarzenie miało miejsce kilka dni temu. Na szczęście nic się nie stało, bo chłopczyk nie wjechał przed dwa startujące samochody. Ale było "ciepło".

Pokaż wszystkie opinie (18)