Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
6 września 2019

Uwaga na zakupy w sieci internetowej

Uwaga na zakupy w sieci internetowej

Wiele osób pada ofiarą oszustów internetowych. Dlatego policja ostrzega przed przestępcami działającymi w Internecie.

-  Niska, czasami grubo poniżej najniższej ceny rynkowej, wartość oferowanego na aukcji bądź w ogłoszeniu towaru, jest często sygnałem, że sprzedający może okazać się oszustem. Do tego brak konkretnych namiarów na sprzedawcę, negatywne opinie, albo krótki czas funkcjonowania konta, powinno zastanowić, choćby na chwilę, aby nie paść i nie stać się ofiarą internetowego oszusta. Policjanci odnotowują coraz więcej zgłoszeń od mieszkańców naszego miasta, dotyczących oszustw internetowych - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Zgłaszając przestępstwo na Policję należy podać: Datę i numer aukcji, jej przedmiot oraz wylicytowaną cenę, a także numer ogłoszenia i datę jego publikacji. Nazwę konta (nick) potencjalnego sprawcy oszustwa oraz jego adres e-mailowy. Sposób kontaktu ze sprzedającym: jego e-mail, nr telefonu, adres.

Sposób dokonania zapłaty: przelew na konto bankowe, płatność za pobraniem.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Bezpieczne zakupy w internecie. Na co uważać i jak wybierać sklepy? Bezpieczne zakupy w internecie. Na co uważać i jak wybierać sklepy?

Oszuści atakują! Podstępem wyłudzają BLIK Oszuści atakują! Podstępem wyłudzają BLIK

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość 09.09.2019 14:58

A policja i tak z tym nic nie rogi ????

głowię się, dlaczego?06.09.2019 14:04

Ja znam ludzi z mózgiem wielkości muszki owocówki, co jakby mogli to chleb i masło zamawiali by na internecie. Tyle razy sie nacięli na słabej jakości towar lub droższy niz w sklepie, ale dalej wszystko zamawiają w internecie. Ostatnio zamówili telewizor i 4 razy odsyłali go spowrotem. Mają ameby umysłowe zdrowie to takiego trybu życia.

Radio Teheran06.09.2019 11:01

"Owszem, ale na taką ewentualność musi się zgodzić równiez sprzedawca. W innym razie transakcja podejrzana."

Oszusci czesto tez oferuja platnosc paypalem.
Malo tego, oszusci przez paypal i ebay sa tolerowani. Duzi sprzedawcy generuja staly dochod a wszelkie negatywne komentarze usuwane sa po paru dniach.

Gość06.09.2019 11:00

Nic z tego, niska szkodliwość społeczna.

Blondi Janina06.09.2019 9:50

"Mozna tez bezpiecznie placic paypalem."

Owszem, ale na taką ewentualność musi się zgodzić równiez sprzedawca. W innym razie transakcja podejrzana.

dysydent06.09.2019 9:36

Jaja sobie robicie? Zgłosiłem na policję i przyniosłem wydrukowane lewe faktury na zapłatę rzekomych rachunków które przyszły na mój e-mail wystawione na moją osobę z rzekomego zakładu energetycznego to policja powiedziała mi że taką sprawę powinien zgłosić zakład energetyczny pod który to podszywają się oszuści a nie ja . Policja ma gdzieś takie pierdoły więc powyższy artykuł to sobie wsadźcie......między bajki.

Radio Teheran06.09.2019 8:48

"Zgłaszając przestępstwo na Policję należy podać: Datę i numer aukcji, jej przedmiot oraz wylicytowaną cenę, a także numer ogłoszenia i datę jego publikacji."

Mozna tez bezpiecznie placic paypalem. Bez powyzszych dupereli, pieniadze wroca po 10 dniach.

Gość06.09.2019 8:25

Artykuł na czasie mamy nowego przedsiębiorcę od bezpieczeństwa w sieci brawo włodarze dobra reklama

Sprzedawca06.09.2019 7:59

..... i spokojnie czekać na umorzenie nigdy nie podjętego śledztwa . Komu ten kit wstawiacie.

Pokaż wszystkie opinie (9)