Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
Depilacja
10 września 2019

Pędził 148 km/h wpadł w ręce grupy pościgowej

Pędził 148 km/h wpadł w ręce grupy pościgowej
fot. pixabay

Kolejny "pirat drogowy" zatrzymany przez jastrzębską grupę SPEED. 23-latek za kierownicą Forda Mustanga jechał w terenie zabudowanym z prędkością 148 km/h...

- Policjanci z wydziału ruchu drogowego wchodzący w skład grupy SPEED w piątek po godz. 19.00 dokonali pomiaru prędkości forda mustanga, który jechał ulicą Pszczyńską. Okazało się, że na odcinku drogi, na którym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, kierujący poruszał się z prędkością aż 148 km/h. Stróże prawa szybko zatrzymali pirata drogowego, którym okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego. Kierowca został ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi. Zatrzymano mu także prawo jazdy - mówi Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Jak informują policjanci, samochody coraz częściej wyposażone są w różnego rodzaju układy wspomagające hamowanie i przeciwdziałające nierównomiernemu hamowaniu kół na zakrętach lub na nawierzchni o różnej przyczepności. Dzięki nim można hamować w każdych warunkach, nawet podczas szybkiego pokonywania ostrych zakrętów, co dawniej było prawie niemożliwe. Niestety, układy te mają jedną wspólną cechę: powodują wytworzenie u kierowcy fałszywego poczucia bezpieczeństwa. Jest to najlepsza droga do tragedii. Nawet najdoskonalszy układ hamulcowy nie zatrzyma rozpędzonego samochodu w miejscu. Istnieje pojęcie drogi hamowania, o którym często się zapomina. Jest ona tym dłuższa, im większa jest prędkość w chwili rozpoczęcia hamowania, im pojazd jest bardziej obciążony i im mniejsza jest przyczepność jego opon do nawierzchni drogi. Pamiętajmy więc, że zbyt duża prędkość zawsze jest niebezpieczna nie tylko dla nas, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zasnął za kierownicą i doprowadził do zderzenia Zasnął za kierownicą i doprowadził do zderzenia

Śmierć 31-letniego jastrzębianina na drodze Śmierć 31-letniego jastrzębianina na drodze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Do Oko13.09.2019 8:13

Takie wychowanie starszych kolegów. Jastrzębscy kryminalni ważniejsi od Gromu czy Delta Force.

Oko10.09.2019 22:06

Jastrzębska drogówka pełni swoją rolę chyba jeszcze najlepiej w śród różnych formacji policji pomijając kawę na BP to jest na podium. Kryminalni z jastrzębia w Astrze SB to dopiero pajace czepiają się wszystkiego chociaż mają wiele na sumienu - bez sygnałów dźwiękowych i świetlnych wyprzedzają na podwójnej ciągłej stwarzając zadrozenie a to grozi przynajmniej 5ptk i 200 zł mandatu (pojazd bez sygnałów dźwiękowych i świetlnych jest to zwykły pojazd który musi się podporządkować obowiązującym przepisą) przekraczając dozwolone 50km/h itp. Trzeba z nimi zrobić porządek wysyłając zgrania do komendy głównej bo myślą że są ponad prawem.

Gość10.09.2019 13:56

Policja dobrze wie kto szaleje na drogach. Ale ma to w 4 literach. A nawet chroni ich bo wśród tej bandy są synowie Jastrzębskich policjantów.

Gość10.09.2019 13:35

Grupa poscigowa brzmi dumnie czas stanąć pod hala podczas imprez i zobaczyć co się dzieje. Zabierzcie alkomat bo wychodzą pijani i wracają autem. Vipy ledwo stoją a jadą. Dlaczego tylko zwykły mieszkaniec ponosi konsekwencje a reszta jest bezkarna.

mob10.09.2019 13:09

Trochę kucy pod maską i dzicz się odzywa w człowieku. Miasto to nie Autostrada

do Alicji i nie tylko10.09.2019 10:41

Masz rację. Ci, którzy jeżdżą szybko są nierozwinięci umysłowo. Wydaje im się, że tu nikt ich nie zna i są anonimowi. Zapytani odpowiedzą, że wiedzą o możliwościach policjantów, którzy mogą sprawdzić kim są i szybko ustalić ich adres i wszystkie dane o samochodzie. Ale w świadomości tego nie mają.
Za takie wykroczenia jak szybka jazda w miejscach, gdzie chodzą dzieci kara powinna być bardzo surowa. Słyszałem płacz młodego kierowcy, który potrącił dziecko i dopiero wtedy zdał sobie sprawę co zrobił. Jak płakał i wołał mamę i tatę oraz Boga. Miał nadzieję, że ktoś cofnie czas.
"inzynier BOLEK" też żyje w jakiejś utopii, nienawidzą wszystkich wokół. Chyba go trzeba będzie skierować na przymusowe leczenie. Nienawiść zabija.

Gość10.09.2019 10:09

Zakazać wjazdu Mustangom do miasta.

Pokaż wszystkie opinie (15)