OBI - Top

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
18 września 2019

Policjant uprawiał konopie. Miał nielegalną amunicję

Policjant uprawiał konopie. Miał nielegalną amunicję
fot. Policja.pl

Doświadczony policjant jastrzębskiej prewencji został aresztowany za przestępstwo narkotykowe - uprawiał konopie indyjskie w domu. Jego znajomy wprowadzał substancje narkotyczne do obrotu.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach, W dniu 14 września 2019 r. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju uzyskali informacje, że mieszkaniec miasta w miejscu swojego zamieszkania uprawia konopie indyjskie. Na miejscu ujawniono plantację konopi indyjskich, a także znaczne ilości środka odurzającego w postaci ziela konopi indyjskich, innych niż włókniste. Ponadto w pomieszczeniach posesji ujawniono kilkaset sztuk amunicji.  

W sprawie zatrzymano dwie osoby, w tym jednego funkcjonariusza jastrzębskiej policji, którym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw z art. 62 ust. 1 i 2 , art. 63 ust. 1 i 3 oraz art. 56 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii, a nadto jednemu z mężczyzn również z art. 263 § 2 k.k.

 - Ustalono, że podejrzani działali w oparciu o ustalony podział ról, gdzie jedna z osób zajmowała się hodowlą marihuany, druga jej wprowadzaniem do obrotu. Wobec podejrzanych Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - informuje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

W tej sprawie KMP w Jastrzębiu natychmiast powiadomiła prokuratora i Biuro Spraw Wewnętrznych. Komendant Miejski Policji zawiesił aresztowanego policjanta w czynnościach służbowych, wszczął postępowanie dyscyplinarne i administracyjne w celu wydalenia go ze służby.

Policjant służył 16 lat w wydziale prewencji.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wpadli z narkotykami w samochodzie Wpadli z narkotykami w samochodzie

W bloku na Zielonej zatrzymano mężczyzn z dopalaczami  W bloku na Zielonej zatrzymano mężczyzn z dopalaczami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Mieszkaniec sjz27.09.2019 0:07

Tam pełno na komisariacie kryminalistów w mundurze

Gość26.09.2019 19:45

Służba narodowi i konstytucji? To chyba jakaś kpina, przestępcy w mundurach!

Gość21.09.2019 11:30

Niech komendant sprawdzi ktogo krył i wspierał?

Do rozumiecie coś? 20.09.2019 17:16

Nie chodzi o to, że nie zamieciono to pod dywan, zresztą innej możliwości nie mieli. Chodzo o to ilu tam jeszcze takich "nieskazitelnych" pracuje? Nie chodzi tylko o przestępstwa, bo tych ukryć się nie da. Chodzi o spławianie obywateli, robienie odwalizny, krycie wzajmne tych pań i panów, niczym w mafi. Chlanie na umór po służbie, niby to prywatna sprawa, ale daje jakiś obraz poziomu tej tzw. elity w mundurach. No i jest jeszcze ta dyspozycyjność partyjny, który z nich ma honor i potrafi odmówić. Kpina a nie policja

Rozumiecie, coś?20.09.2019 16:51

Policjanci wykryli wśród swoich pracowników przestępcę. Nie bronili go. Nie zwalili winy na innych, tych z poza policji. Komendant nie oświadczył, że to pomówienie. Nie udał, że wredny paszkwil. Zareagowali szybko i skutecznie. Poinformowali nas co wykryli. A wy, mydłki zatracone, macie oto do policji pretensje?!
Takich ja wy, powinno się zamykać w zakładach dla psychicznie nierozwiniętych, i tylko raz na dzień przerzucać przez wysoki mur cos do jedzenia. Tam było by wam tak dobrze jak nigdy.

Gość20.09.2019 12:49

Ile jeszcze macie tam Komendancie ćpunów, przestępców i alkoholików? Tak się dzieje, jak się każdy chłam przyjmuje - praca która przyjmuje wszystkie odpady, które nigdzie indziej się nie dostały. Wstyd!

Gość20.09.2019 12:15

Najciemniej pod latarnia. Nie podzielił się trawka to kolesie doniesli

Pokaż wszystkie opinie (20)