Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
25 września 2019

Segregacja zmniejsza koszty i chroni środowisko

Segregacja zmniejsza koszty i chroni środowisko
fot. pixabay

O tym, że koszty odbioru śmieci są zależne od stopnia ich segregacji, wie chyba każdy. Warto jednak pamiętać, że najważniejsza jest ochrona środowiska.

Produkcja papieru z 1 tony makulatury w porównaniu z produkcją na bazie włókna pierwotnego pozwala zaoszczędzić tyle energii, ile potrzeba na ogrzanie mieszkania przez pół roku. Można też uratować ok. 17 drzew przed wycięciem lub zaoszczędzić 1200 litrów wody pitnej, jaką jedna osoba spożywa przez 2 lata. Oszczędza się też 1476 litrów ropy naftowej. Warto pamiętać, że papier można poddać recyklingowi aż 6 razy.

- Do niebieskiego pojemnika na odpady z papieru i tektury nie należy wrzucać brudnego papieru, a kartony najlepiej składać, aby zaoszczędzić miejsca w kontenerze - informują miejscy urzędnicy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianie, wyrzucajcie mniej śmieci Jastrzębianie, wyrzucajcie mniej śmieci

Kto podrzucił te odpady? Pomóż Policji? Kto podrzucił te odpady? Pomóż Policji?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Do Gość 26.09.2019 13:0728.09.2019 21:25

To wejdź na stronę urzędu i poczytaj dokładnie - pisze jak byk opakowania szklane, plastikowe i metalowe wrzucamy czyste - umyte!

Gość26.09.2019 13:07

Nie wiem, kto naopowiadał wam bzdur, że trzeba myć...

nie ubędzie mnie od segregacji26.09.2019 11:31

Nigdzie nie jest napisane, że trzeba myć. Szkło i plastik mają być OPRÓŻNIONE. I wiecie, co? Zgnieciony karton bez najmniejszych problemów przechodzi przez otwór. Na siłę szukacie wymówek dla usprawiedliwienia LENISTWA. A ci, co uważają, że segregacja powinna się odbywać na wysypisku ze zmieszanych... Puknijcie się. Chyba nie zdajecie sobie sprawy, że np. karton w odpadach zmieszanych najczęściej przez zanieczyszczenia NIE NADAJE się do recyclingu. Ludzie, zacznijcie myśleć, to nie boli.

Olo26.09.2019 8:57

Nic nie trzeba myc!!!! Tylko segregujemy

Gość25.09.2019 22:54

Mieszkańcy zobaczcie jak nami manipuluje. Mamy segregowac ale także myć bo szkoli ma być czyste lub wrzucamy do mieszanych umycie to niszczenie wody więc nie chodzi o ekologię tylko o zarobek na surowcach wtórnych. Miasto che zarobić nie oszczędzać. Wejdźce do rzędu do biura obojętnie którego i zobaczcie co jest w koszu biurowych pań.

To sem ja25.09.2019 17:20

Koszty odbioru śmieci rosły ze względów socjalistycznych utopii marksistów z ue.
A że mamy zarządców a nie rządzących to wykonują dyrektywy komitetu centralnego z brukseli...

Gość25.09.2019 16:11

Karton do kontenera nie wejdzie, bo nie pozwala na to otwór, trzeba ciąć w paseczki

KAZ25.09.2019 15:45

Jest sposób na podwyżkę śmieci. Trzeba je po prostu wyrzucać przez balkon.

smerf125 Dziś o 9:4625.09.2019 14:32

Zrozum jedno. Jak każdy by wrzucił karton po butach. To po kilkunastu kartonach masz pełny ten kosz a w sumie to same powietrze. Tak ciężko rozerwać ten karton i wrzucić?

Co do odpadów budowlanych i gabarytów walających się pod śmietnikami. Może spółdzielnie poszły by śladem spółdzielni z Rybnika? Sam na własny koszt wywozisz do punktu zbiórki. Albo zgłaszasz 2 razy w roku i dostajesz kluczy do kamerlika tam oddajesz. A u nas każdy wywala i zwala na innego.

Oko proroka25.09.2019 14:29

Umyj szkło w ciepłej wodzie segregoj ktoś na surowcach wtórnych zarabia a ja płacę coraz więcej ekologia to nie ekonomia więc mam tego powoli dość

Pokaż wszystkie opinie (23)