OBI - Top

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
OBI - Billboard
1 października 2019

Jastrzębska chirurgia będzie przeżywać oblężenie

Jastrzębska chirurgia będzie przeżywać oblężenie
fot. pixabay

Oddział Chirurgii Ogólnej szpitala w Wodzisławiu Śląskim zostaje zamknięty na trzy miesiące. Pacjenci będą kierowani do szpitala w Rybniku oraz Jastrzębiu-Zdroju. Można spodziewać się większej liczby pacjentów zgłaszających się do tych placówek.

Oddział Chirurgii Ogólnej szpitala w Wodzisławiu Śląskim zawiesza swoją działalność na okres od 30 września 2019 r. do 31 grudnia 2019 r.

Zawieszenie działalności jest spowodowane brakiem obsady kadrowej w zakresie ordynacji podstawowej jak i dyżurów lekarskich na tym oddziale. Świadczenia zdrowotne w trybie nagłym zabezpieczane będą w Oddziałach Chirurgii Ogólnej WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, WSS nr 3 w Rybniku oraz Szpitala Rejonowego im. dr Józefa Rostka w Raciborzu. Pacjenci ambulatoryjni będą zabezpieczani przez lekarza chirurga dyżurującego w Izbie Przyjęć szpitala.

Dyrekcja Szpitala w Wodzisławiu Śląskim informuje, że pacjenci zapisani na liście oczekujących Oddziału Chirurgii Ogólnej w Wodzisławiu Śląskim będą mieli wyznaczane terminy przyjęcia po okresie zawieszenia oddziału tj. od stycznia 2020 r. Natomiast pacjentom, którzy wobec czasowego zawieszenia oddziału zdecydują się na leczenie w innym szpitalu, będą wydane oryginały zaświadczeń.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W ich rękach jest nasze życie. Najlepsi z najlepszych W ich rękach jest nasze życie. Najlepsi z najlepszych

JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość 01.10.2019 22:34

Tyle że na chirurgie w Jastrzębiu też już nie ma zapisów, niech zamkną więcej oddziałów to może do Sopotu będziemy jeździć. Porażka

Gość01.10.2019 20:29

W wodzisławiu nie maja obsady. Bo wszyscy robią w Jastrzębiu i Rybniku!

Maksiu01.10.2019 16:34

Parking przy szpitalu zarobi.

Rezydent01.10.2019 16:26

Wiecie dlaczego tak jest.... bo na specjalizacji dla lekarzy na chirurgi są trzy miejsca na 400 chętnych . To jest pokłosie komunistycznego ograniczenia dostępu do zawodu ... np sędziego , adwokata , radcy itd... tylko rodzina ma dostęp i macie efekty.

Wasabi01.10.2019 12:41

Jakby jeszcze było mało tego SWD w Jastrzebiu!

Koko01.10.2019 9:05

Spoko do nas nie przyjadą że względu na same zgony w tym szpitalu - spoko

stasiu01.10.2019 7:09

Sektor ochrony zdrowia wali się na naszych oczach, a populistyczny rząd rozdaje nasze miliardy na oślep ku radości wyborców.
Nasz naród jest upośledzony.

Pokaż wszystkie opinie (9)