Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
Wesele w Dąbrówce
15 października 2019

Rusza akcja "liść". Oddaj swoje liście

Rusza akcja "liść". Oddaj swoje liście
fot. pixabay

Rusza kolejny odbiór odpadów zielonych w postaci liści powstałych w okresie jesiennym. Mieszkańcy domów mogą skorzystać z bezpłatnego odbioru liści.

- Sezonowo są one odbierane bezpośrednio z nieruchomości zamieszkałych – z domków jednorodzinnych oraz zabudowy wielorodzinnej – do 6 lokali mieszkalnych włącznie, zgodnie z obowiązującymi zasadami i harmonogramem - mówi Katarzyna Wołczańska, rzecznik prasowy jastrzębskiego magistratu.

Należy pamiętać, że najbardziej pożądaną formą zagospodarowania odpadów zielonych jest ich kompostowanie. Innym sposobem pozbycia się liści jest dostarczenie ich do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK, GPZON).

Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co z koszeniem trawy? Kiedy rośnie najmocniej? Co z koszeniem trawy? Kiedy rośnie najmocniej?

Wyższe trawniki są koniecznością? Wyższe trawniki są koniecznością?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość16.10.2019 6:04

@jest dobrze?

"Liście to rzecz"
Liście to liczba mnoga, a rzecz to liczba pojedyncza. Weź się zdecyduj i ogarnij, chłopie.

"Skąd się biorą takie braki w nauczaniu?"

jest dobrze? 15.10.2019 9:41

Liście to rzecz cenna. Po kompostowaniu i ich naturalnym rozpadzie stają się nawozem. Przyroda, to co stworzy, wykorzysta do stworzenia nowego produktu. A człowiek tego nie dostrzega. Skąd się biorą takie braki w nauczaniu? Z rządów, które nie naciskają na szkoły aby uczyły jak działa przyroda? To bardzo źle świadczy o ludziach zasiadających w rządach. To zwykli prostacy.