Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
15 października 2019

Rusza akcja "liść". Oddaj swoje liście

Rusza akcja "liść". Oddaj swoje liście
fot. pixabay

Rusza kolejny odbiór odpadów zielonych w postaci liści powstałych w okresie jesiennym. Mieszkańcy domów mogą skorzystać z bezpłatnego odbioru liści.

- Sezonowo są one odbierane bezpośrednio z nieruchomości zamieszkałych – z domków jednorodzinnych oraz zabudowy wielorodzinnej – do 6 lokali mieszkalnych włącznie, zgodnie z obowiązującymi zasadami i harmonogramem - mówi Katarzyna Wołczańska, rzecznik prasowy jastrzębskiego magistratu.

Należy pamiętać, że najbardziej pożądaną formą zagospodarowania odpadów zielonych jest ich kompostowanie. Innym sposobem pozbycia się liści jest dostarczenie ich do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK, GPZON).

Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianie, wyrzucajcie mniej śmieci Jastrzębianie, wyrzucajcie mniej śmieci

Kto podrzucił te odpady? Pomóż Policji? Kto podrzucił te odpady? Pomóż Policji?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość16.10.2019 6:04

@jest dobrze?

"Liście to rzecz"
Liście to liczba mnoga, a rzecz to liczba pojedyncza. Weź się zdecyduj i ogarnij, chłopie.

"Skąd się biorą takie braki w nauczaniu?"

jest dobrze? 15.10.2019 9:41

Liście to rzecz cenna. Po kompostowaniu i ich naturalnym rozpadzie stają się nawozem. Przyroda, to co stworzy, wykorzysta do stworzenia nowego produktu. A człowiek tego nie dostrzega. Skąd się biorą takie braki w nauczaniu? Z rządów, które nie naciskają na szkoły aby uczyły jak działa przyroda? To bardzo źle świadczy o ludziach zasiadających w rządach. To zwykli prostacy.