Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
28 listopada 2019

JSW wydała 1,6 mld zł na inwestycje

JSW wydała 1,6 mld zł na inwestycje
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Spowolnienie na Rynu węgla i stali nie wpływa na obniżenie poziomu inwestycji w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. W ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy spółka wydała na ten cel 1,6 mld zł.

Od stycznia do września tego roku wydatki na ten cel wyniosły 1,6 mld zł. W tym czasie w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej prowadzone były kluczowe inwestycje związane z budową nowych oraz rozbudową istniejących poziomów wydobywczych, a także prace związane z udostępnieniem pokładów węgla, z pogłębianiem szybów (w tym wydłużeniem wyciągu szybowego) oraz prace przygotowawcze związane ze zwiększeniem gospodarczego wykorzystania metanu.

- W listopadzie w kopalni Budryk rozpoczęto prace drążeniowe za pomocą kombajnu urabiająco-kotwiącego Bolter Miner. Zastosowana technologia pozwoli na wzrost efektywności wykonywania wyrobisk korytarzowych, przyspieszenie dostępności frontów wydobywczych oraz obniżenie kosztów zużycia materiałów - informuje JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Zapełnione zwały węgla. Wstrzymają wydobycie? JSW: Zapełnione zwały węgla. Wstrzymają wydobycie?

JSW: Są pieniądze na 14.pensję JSW: Są pieniądze na 14.pensję

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Janusz Tracz do Fakiros02.12.2019 0:35

zgadza sie , te wszystkie ceny to jakas parodia, kopalnie to sa dojne krowy dla firm okologorniczych, niestety gdyby nie to plus fatalne zarzadzenie to spolka miala by co roku kilkunastomiliardowe zyski

Qba30.11.2019 15:27

Budryk idzie na dno dzięki detektywowi !!!

Gość30.11.2019 10:14

JSW pasożyt i niszczyciel miasta, służy tylko interesom wąskiej grupy kolesi, obecnie z PIs

xyz29.11.2019 21:01

Obiektywny obiektywnie zdiagnozował gangrene jaka toczy JSW.
Jeżeli nic się z tym nie zrobi to JSW a z nią pół miasta pójdzie na dno.

Grzegorz Mosoń29.11.2019 20:54

@Ślusarz

"Podobno ten Bolter na Budryku robi 2 metry na tydzień"

Bo górnicy nie są w stanie go szybciej tam od tyłu pchać.

Obiektywny29.11.2019 12:30

To nie nominaci partyjni, a związkowi cały czas rządzą. Każdy ruch personalny zatwierdza Pan Kozłowski. Zarząd szantażowany jest w bezruchu. A te inwestycje to zaczął Prezes wszechczasow przyjaciel ZZ Solidarnośc i innych reprezentatywnych Daniel Ozon, a kontynuuje je teraz Pan Dyczko i Zalozinski za przyzwoleniem ZZ, bo nawzajem dają sobie zarobić i zaprzyjaźnionym firmom. Prezes nic nie widzi, albo nie chce bo tak wygodniej. Bo cóż dopóki górnicy nie przestaną wspierać bandy ZZ nie będzie dobrze.

Fakiros29.11.2019 11:02

A na mojej kopalni jest 30 kolejek podwieszanych do których leżą 3 koła zapasowe na krzyż i tu uwaga uwaga to by było na tyle części zamiennych z tych pilnych. Ale ule są jsw miodne na 5szybie. Noi jak to na kopalni jedna śrubka do koła m12 w promocyjnej cenie to nie żart 43zł, a w sklepie bez promocji 5zł. Taniocha. Widać że ktoś dobrze wydaje nasze pieniądze buhahaha. I od takich pierdół do boltera = beznadziejne rządzenie

Pokaż wszystkie opinie (19)