Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
28 listopada 2019

JSW wydała 1,6 mld zł na inwestycje

JSW wydała 1,6 mld zł na inwestycje
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Spowolnienie na Rynu węgla i stali nie wpływa na obniżenie poziomu inwestycji w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. W ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy spółka wydała na ten cel 1,6 mld zł.

Od stycznia do września tego roku wydatki na ten cel wyniosły 1,6 mld zł. W tym czasie w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej prowadzone były kluczowe inwestycje związane z budową nowych oraz rozbudową istniejących poziomów wydobywczych, a także prace związane z udostępnieniem pokładów węgla, z pogłębianiem szybów (w tym wydłużeniem wyciągu szybowego) oraz prace przygotowawcze związane ze zwiększeniem gospodarczego wykorzystania metanu.

- W listopadzie w kopalni Budryk rozpoczęto prace drążeniowe za pomocą kombajnu urabiająco-kotwiącego Bolter Miner. Zastosowana technologia pozwoli na wzrost efektywności wykonywania wyrobisk korytarzowych, przyspieszenie dostępności frontów wydobywczych oraz obniżenie kosztów zużycia materiałów - informuje JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębie miastem o dobrych i stabilnych finansach Jastrzębie miastem o dobrych i stabilnych finansach

Cała nadzieja w górnikach [video] Cała nadzieja w górnikach [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Janusz Tracz do Fakiros02.12.2019 0:35

zgadza sie , te wszystkie ceny to jakas parodia, kopalnie to sa dojne krowy dla firm okologorniczych, niestety gdyby nie to plus fatalne zarzadzenie to spolka miala by co roku kilkunastomiliardowe zyski

Qba30.11.2019 15:27

Budryk idzie na dno dzięki detektywowi !!!

Gość30.11.2019 10:14

JSW pasożyt i niszczyciel miasta, służy tylko interesom wąskiej grupy kolesi, obecnie z PIs

xyz29.11.2019 21:01

Obiektywny obiektywnie zdiagnozował gangrene jaka toczy JSW.
Jeżeli nic się z tym nie zrobi to JSW a z nią pół miasta pójdzie na dno.

Grzegorz Mosoń29.11.2019 20:54

@Ślusarz

"Podobno ten Bolter na Budryku robi 2 metry na tydzień"

Bo górnicy nie są w stanie go szybciej tam od tyłu pchać.

Obiektywny29.11.2019 12:30

To nie nominaci partyjni, a związkowi cały czas rządzą. Każdy ruch personalny zatwierdza Pan Kozłowski. Zarząd szantażowany jest w bezruchu. A te inwestycje to zaczął Prezes wszechczasow przyjaciel ZZ Solidarnośc i innych reprezentatywnych Daniel Ozon, a kontynuuje je teraz Pan Dyczko i Zalozinski za przyzwoleniem ZZ, bo nawzajem dają sobie zarobić i zaprzyjaźnionym firmom. Prezes nic nie widzi, albo nie chce bo tak wygodniej. Bo cóż dopóki górnicy nie przestaną wspierać bandy ZZ nie będzie dobrze.

Fakiros29.11.2019 11:02

A na mojej kopalni jest 30 kolejek podwieszanych do których leżą 3 koła zapasowe na krzyż i tu uwaga uwaga to by było na tyle części zamiennych z tych pilnych. Ale ule są jsw miodne na 5szybie. Noi jak to na kopalni jedna śrubka do koła m12 w promocyjnej cenie to nie żart 43zł, a w sklepie bez promocji 5zł. Taniocha. Widać że ktoś dobrze wydaje nasze pieniądze buhahaha. I od takich pierdół do boltera = beznadziejne rządzenie

Wbijam29.11.2019 6:40

Wbijam w to ma byc 7 barborki reszta mnie wali

Byłtam28.11.2019 22:51

Żadna inwestycja nie przyniesie oczekiwanego skutku, bez zmiany w mentalnosci załogi i bez głębokiej rewolucji. Szybowy, wentylacja, przewóz, wszyscy pochowani po komorach, zaczynający dniowkę od kawy lub flaszki, elektrycy, geodeci, kalfaktorzy, ratownicy itp. Wszyscy powinni pracować do 65 roku życia, ponieważ pracę mają lżejszą niż większość ich pracujących żon,

Ślusarz28.11.2019 20:14

Podobno ten Bolter na Budryku robi 2 metry na tydzień

Pokaż wszystkie opinie (19)