Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
5 grudnia 2019

Sprzedała papierosy 15-latce. Zapłaci mandat

Sprzedała papierosy 15-latce. Zapłaci mandat
fot. pixabay

Ekspedientka jednego ze sklepów sprzedała nieletniej paczkę papierosów. Kobieta została ukarana przez policjantów mandatem.

Informacja o tym, że doszło do sprzedaży 15-latce wyrobów tytoniowych dotarła na policję od świadka zdarzenia. Wezwani na miejsce mundurowi potwierdzili ten fakt.

- Funkcjonariusze ustalili, iż ekspedientka sprzedała papierosy 15-latce. Kobieta, za to, że dopuściła się sprzedaży wyrobów tytoniowych, osobie nieletniej została ukarana przez mundurowych mandatem - informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja przypomina, że Ustawa z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. z dnia 30 stycznia 1996 r.). Art. 6. 1. Zabrania się sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom do lat 18. W miejscu sprzedaży wyrobów tytoniowych umieszcza się widoczną i czytelną informację o treści: "Zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom do lat 18 (art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych)". W przypadku wątpliwości co do pełnoletniości kupującego wyroby tytoniowe, sprzedawca może zażądać okazania dokumentu potwierdzającego wiek kupującego.
 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pogoń wywiadowców za motocyklistą Pogoń wywiadowców za motocyklistą

Nocne pobicie przed pubem. Poszkodowany jest zakażony? Nocne pobicie przed pubem. Poszkodowany jest zakażony?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Oko proroka06.12.2019 14:23

Pije EB palę H B wkładam O B i jestem OK

Gość05.12.2019 22:39

i bardzo dobrze...

Gość05.12.2019 12:53

"A koło mnie mieszkają takie 15 latki i niektóre z nich to już wyglądają jak 25 latki można się pomylić."

Bo na wygląd to trzeba sobie zapracować.

Od razu mi sie przypomniała słynna scena z Czterdziestolatka kiedy kobieta, która żadnej pracy się nie boi pyta Karwowskiego ile ona ma lat, on patrzy i mówi 45, a ona na to, że 32 i że na wygląd to trzeba sobie zapracować.

Gość05.12.2019 9:57

A koło mnie mieszkają takie 15 latki i niektóre z nich to już wyglądają jak 25 latki można się pomylić.

Gość05.12.2019 8:08

Dzieciom można tylko sprzedawać alkohol.

Gość05.12.2019 6:53

Za sprzedaż papierosów, alkoholu czy dopalaczy nastolatce, powinno się być karanym, jak za współżycie z nią.