Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°15°
BS Kredyt bez gwiazdek
16 stycznia 2020

Pomóż zwierzęciu! Wolno żyjący kot został skrzywdzony

Pomóż zwierzęciu! Wolno żyjący kot został skrzywdzony
fot. Koty Sieroty

W Jastrzębiu nie brakuje ludzi dobrej woli, którzy pomagają bezdomnym zwierzętom. Tak było w przypadku kota Maćka, kiedy jednak zamieszkał w budce pod blokiem, został skrzywdzony. Jego leczenie będzie długotrwałe i kosztowne.

Maciek, bo tak nazywa się kot, którym zaopiekowała się wolontariuszka z grupy Koty Sieroty w Jastrzębiu-Zdroju, znalazł pomoc. Przez pewien czas  mieszkał w bloku. Kiedy nadeszła zima, wybrał wolność, ale taką kontrolowaną: budka w piwnicy opiekunki, miska z karmą i czysta wodą. Czasem odwiedziny w jej mieszkaniu. Jednak niedawno okazało się, że zwierzę zostało skrzywdzone i potrzebuje pomocy.

- Maciuś nie je, nie wychodzi do opiekunki. Ona nie odpuszcza, przywołuje kotka: powyżej nasady ogonka strużka krwi. Ktoś skrzywdził Maćka. Opiekunka już wie, że musi mu pomóc. Maciek sam wchodzi do transportera. Podróż do weterynarza wydaje się trwać wiecznie. Na Maćka spływa spokój i cisza - narkoza. Rana zostaje oczyszczona. Leki przeciwbólowe, antybiotyk. Leczenie potrwa długo i będzie kosztowne. Oto historia Maciusia, który prosi o pomoc w opłacie leczenia. A ja, i wszystkie wolontariuszki z Koty Sieroty z Jastrzębia Zdroju prosimy razem z nim - apeluje jedna z wolontariuszek.

Każdy, kto chce pomóc kotu Maćkowi, może to zrobić za pomocą zbiórki internetowej. Pomagajmy!

Mundurowi przypominają, że znęcanie się nad zwierzętami, wyrządzanie im krzywdy, zadawanie bólu i cierpienia, jest przestępstwem i podlega karze. Sprawca może pójść do więzienia na czas na okres od 3 miesięcy do 5 lat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pies pogryzł dzieci Pies pogryzł dzieci

Kierowca był pod wpływem alkoholu i z narkotykami Kierowca był pod wpływem alkoholu i z narkotykami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
do gość z 14.2823.01.2020 14:55

Jeśli nie chcesz pomóc po prostu zamilknij. Nikt nikogo do pomocy nie zmusza.

Rylok17.01.2020 21:11

I was też kocham!!!

do do 14.28 16.01.2020 18:1517.01.2020 17:15

To jakiś sfrustrowany alkoholik, nieudacznik życiowy i przez to wyżywa się swoim chorym analfabetycznym bełkotem na forum. Wolę pomagać ( i pomagam finansowo) stu takim kotom niż jednemu takiemu dziadowi wstrętnemu jak on. Szkoda nawet strzępić klawiaturę na komentarze odnośnie takiego przygłupa.

Do Ja17.01.2020 8:06

Ludzie o niskim poziomie inteligencji patrzą na świat zero jedynkowo. Ty patrzysz na świat przez pryzmat wiadomości i tego co gdzieś usłyszałeś. Wyobraź sobie że nie wszyscy ludzie są tacy źli i jest WIELU takich, którzy rodzinie i zwierzętą potrafią okazać tyle samo troski :)

Hmmm...17.01.2020 4:19

@ Ja...zara Ci napiszą,że dakle i siersciuchy kochają bezgranicznie i są wierniejsze od ludzi ;)

Ja16.01.2020 18:39

Oczywiście nie popieram znęcania się nad zwierzętami. Ale jak patrzę na ten świat to ludzie lepiej traktują zwierzęta niż dzieci czy członków rodziny

do 14.2816.01.2020 18:15

Oczy bolą od czytania tego bełkotu analfabety. Zakaz pisania komentarzy dla takich tłumoków. To taki typ, który mógłby skrzywdzić zwierzę bez mrugnięcia okiem. Bez współczucia, empatii bez mózgu..

gość16.01.2020 14:28

Dkaczego urząd nie pomoże kotu? Prezydent ma funduswz preprezentacyjny więc niech coś rzuci dla bohatera. Moąna go umieścić na zamkniętym wiadukcie w specjalnym pałacuyku. W czym problem? Na wszystko dajcie, a wy co daliście od si3ebie? Dla nas ważniejsze są dzieci.