Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
27 lutego 2020

Będą ograniczać koszty w JSW Szkolenie i Górnictwo?

Będą ograniczać koszty w JSW Szkolenie i Górnictwo?
fot. shutterstock

Spółka JSW Szkolenie i Górnictwo zaprezentowała specjalny raport dotyczący optymalizacji kosztów i kierunku rozwoju tej spółki. Konferencja na ten temat została zorganizowana w Pawłowicach.

Podczas konferencji zaprezentowano raport od tytułem „Analiza i ocena procesu optymalizacji działalności gospodarczej spółki JSW Szkolenie i Górnictwo” autorstwa Katarzyny Olejko z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. 

- Spółkę JSW SiG przeanalizowałam w obszarze strategii. Doskonale widać, że jest potencjał optymalizacyjny, zwłaszcza jeśli chodzi o ograniczanie kosztów. Ponadto, warto zwrócić uwagę na rozwój kapitału ludzkiego. Ogólnie rzecz ujmując, redukcja kosztów to wyzwanie globalne, a zarządzanie kosztami decyduje o sukcesie przedsiębiorstwa i daje przewagę konkurencyjną - przekonywała podczas prezentacji raportu dr Katarzyna Olejko.

Raport zawiera mocne i słabe strony działalności spółki, które należy wzmocnić, aby mogła wykorzystać swoją szansę. 

- Jestem wdzięczny, że taki dokument powstał. To dokładny przegląd działalności naszej spółki i wskazówki dla nas w zakresie poszukiwania możliwości rozwoju, nowych działań i ścieżek rozwoju. Szczególnie zależało nam na podsumowaniu prowadzonego od trzech lat procesu przyjęcia górników do nas i następnie alokacji do kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej.  Warto podkreślić, że przyjęliśmy prawie trzy tysiące pracowników, z których prawie 2700 osób zostało zatrudnionych w zakładach JSW. Tym samym staliśmy się spółką adaptacyjno -szkoleniową dla przyszłych pracowników JSW. Dlatego warto podsumować ten proces w gronie zarządu JSW, dyrektorów kopalń i wszystkich osób zaangażowanych w powyższy proces - powiedział Gabriel Cyrulik, prezes zarządu JSW Szkolenie i Górnictwo.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa

Ponad 3 tys. górników wyzdrowiało w JSW Ponad 3 tys. górników wyzdrowiało w JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (49)
Gość29.02.2020 18:04

@górnik PZ

"po co w Czechach na ścianie pracować"

Ale na jakiej ścianie? Siedzę sobie w klimatyzowanym pokoju z przepięknym widokiem na góry. Żyć, nie umierać.

Śleper28.02.2020 22:25

Już myślałem że zwolnią połowę biurw które nie mają czasu na prace bo muszą w godzinach pracy zakupy zrobić w biedronce. Jakie to szkolenie? Wszystkich przyjętych do sig zielonych jak trawka na wiosnę posyłają na kopalnie i męcz się z taki co nawet poprawnie pasa z lampą nie umie założyć... A jak jednemu z drugim każesz coś zrobić i jest ryzyko że się spoci czy pobrudzi to zaraz się zasłania kto go to nie przyjął, kogo to nie zna i że i tak już niedługo tu porobi po fuche na powierzni ale na dołowym znaczku...

jorg28.02.2020 17:47

ni mom nic do nikogo ale niech sie nie wypowiada w kwestii górnictwa jak nie robioł bo jak by widzioł ściana i przodek to by mu .........nie powiym no po prostu przejebane ale nie karzdy może robić w górnictwie pozdro dla wszystkich a szczególnie do zazdrosnych poslijcie chłopa na gruba i obejrzicie co powie narka

R28.02.2020 16:49

Górnicze nieroby które siedzą na garnuszku całej pracującej polski! Bycie górnikiem to wstyd i hańba!

Kasiura28.02.2020 15:15

Jeden pracownik SiG kosztuje kopalnię 12k zł miesięcznie, do jego ręki trafia ok 2,5-3k zł netto więc jakieś 5k brutto, tak więc reszta kasy idzie do żłobów siedzących za biurkmi... I to jest oszczędność w JSW...

Gość28.02.2020 14:11

Bieruń to Cię robił

Luki28.02.2020 11:16

Matole wiesz czemu nie pracujemy do śmierci tak jak ty bo my zusu miesięcznie płacimy na jaw 1400zl a ciebie ściągają 150zl a po drugie musze jescz telewizor sobie kupić do altany bo nie mam co zrobić z 14tką

Górnik pz28.02.2020 10:56

Gość po co w Czechach na ścianie pracować jak w JSW przewodniczący ZZ ma 10 000 na rękę i jeszcze żądają podwyżek. Żyć nie umierać i do 65.

Gość28.02.2020 9:59

@Andrew

Rzuć to w cholerę.

W Czechach na produkcji zarobisz na rękę lekko licząc 10 000zł za pięć dni w tygodniu po osiem godzin. Obiady, transport, prywatna opieka lekarska GRATIS. Ponadto odliczenia od podatku sięgające około 15 000zł. Ja mam.

Andrew28.02.2020 8:31

Pracuje od 4 lat w firmie. Papiery składane do sigu często i żadnego odzewu. Jestem po technikum górniczym więc górnika juz mam a oni mi przysyłają oferte zeby se kurs na gornika zrobić. Widac w jaki sposób przeglądają papiery.

Pokaż wszystkie opinie (49)