Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
20 marca 2020

Bezdomni nie mają oznak zarażenia koronawirusem

Bezdomni nie mają oznak zarażenia koronawirusem
fot. pixabay

W czasie epidemii dużą role odgrywa zachowanie higieny. Trudno zachować ją, kiedy mieszka się na ulicy. Czy osoby bezdomne mogą w wystarczający sposób zadbać o siebie w tej sytuacji?

- Wiadomo, że bezdomni nie zachowują, bo też nie mają jak, zasad higieny. Są bardziej narażone na to, że mogą stać się ofiara koronawirusa,  czy też nawet zarażać innych. Jak my możemy to kontrolować?- pytał jeden z mieszkańców.

Na czwartkowej konferencji prasowej do tej sprawy odniósł się zastępca prezydenta miasta Roman Foksowicz. Podkreślił, że zarówno straż miejska, jak i pracownicy opieki społecznej mają zidentyfikowanych bezdomnych przebywających na terenie Jastrzębia.

- Utrzymywany jest z nimi kontakt. Dotychczas nie stwierdzono, aby osoby bezdomne miały objawy zakażenie koronawirusem. Poza tym osoby te mogą przebywać w noclegowni, gdzie mają zapewnione odpowiednie warunki sanitarne - mówił.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębie kontra COVID. Jest źle? [video] Jastrzębie kontra COVID. Jest źle? [video]

62-latek nie żyje z powodu choroby COVID 62-latek nie żyje z powodu choroby COVID

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Gość23.03.2020 21:40

...SĄ BARDZIEJ NARAŻENI NA TO...

Gosc 21.03.2020 21:56

Zule najlepiej obrazac ale czy kiedy kolwiek pomogles ateista .nie wiesz co cie czeka lub kogos z twoich bliskich

Zołza z Zofiófiówki21.03.2020 17:04

Dezdomni nie dają oznak ,ale smród za sobą ciągggną.
Jak mam przedać towar ,kiedy kupującego odór prosi o pawia ?!!!

Gość21.03.2020 7:42

A co Straż Miejska czy Policja mają do sklepu "ochranianego" przez prywatną firmę ochroniarską - jest ochrona niech robią z nimi porządek

Gość20.03.2020 21:15

Może nie mieli ale już mogą mieć i co wtedy. W Kauflandzie nie można przejść a stara z miejska nic nie robi

Gość20.03.2020 20:03

A jak im sie trafi,to gdzie beda sie kwarantowac?

do Max20.03.2020 17:32

Ale ploty siejesz. Szkoda słów. Mówisz o izbie przyjęć szpitala? To musisz wiedzieć, że to jest wojewódzki szpital a nie miejski i prezydent o niczym w tym szpitalu nie decyduje...

Max20.03.2020 16:36

Jeśli jest prawdą ,że pani prezydent zablokowała catering darmowy który miał trafić na izbę przyjęć bo bezdomnym się należy to gratuluję decyzji ale mojego głosu i mojej rodziny pani już nie otrzyma .W dobie gdzie każdy pomaga czym może i jak może ,bo tam ludzie na pierwszej linii to wspiera się murkowych opierdalaczy alkusów .Za raz będzie larmo że tacy biedni ale ja twierdzę ,że pracy jest dość można się ogarnąć ale jak się komuś nie chce to gorzej jakby nie mógł.Jeszcze przywiozą takiego trza go obrobić wszy jak ruskie czołgi smród niemiłosierny wiem co mówię byłem z takim na izbie to wszystkim się słabo robiło a co mają powiedzieć te osoby co muszą takim się zająć.Jak pani prezydent tak ich szkoda niech zaprosi ich na chatę albo na święta.

Emeryt20.03.2020 16:08

,,Dotychczas nie stwierdzono, aby osoby bezdomne miały objawy zakażenie koronawirusem."
Jak stwierdzą to po ptokach.

Oko proroka20.03.2020 15:36

Galopujący a może żenujący PO myślało że PAD zacznie spadać poparcie bo rząd sobie nie poradzi z pandemia a że jest inaczej i to oni tracą to ogłosić stan nadzwyczajny może w tym czasie przedłużonym do wyborów COS SIe WYDARZY polityka ludzie dla opozycji się nie liczą

Pokaż wszystkie opinie (17)