Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
2 kwietnia 2020

"Korfanty" otwarty na różnorodność świata

"Korfanty" otwarty na różnorodność świata
fot. pixabay

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju wzięli udział w akcji „Zapal się na niebiesko dla Autyzmu” w Światowym Dniu Świadomości Autyzmu.

Mimo że społeczeństwo coraz więcej wie na temat autyzmu, to co roku organizowana jest w Polsce i na świecie akcja „Zapal się dla Autyzmu”. Chodzi w niej o to, aby gestem, plakatem, czy innym środkiem wyrazu okazać zrozumienie dla osób dotkniętych tym zaburzeniem. Także uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu postanowili zamanifestować swoją solidarność.  

- „Zapal się na niebiesko dla Autyzmu”, od kilku lat w różny sposób włączam się w kampanie Polska na niebiesko. Głównym celem jest poszerzenie wiedzy o autyzmie, bo uważam, że w dalszym ciągu jest ona niewystarczająca - wyjaśnia Renata Wiśniak, pedagog ZS nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu.

Chociaż lekcje w szkołach odbywają się zdalnie, to uczniowie przygotowali plakaty, prace plastyczne, które przypominają o tym, że społeczeństwo jest różnorodne i znajdują się w nim ludzie o różnej wrażliwości.

Jedna z prac przygotowana przez uczennicę klasy psychologiczno-humanistycznej z II Liceum Ogólnokształcącego (ZS 2) wskazuje na zagubienie w otaczającym świecie i niezrozumienie, z jakim spotykają się osoby autystyczne lub mające tzw. spektrum autyzmu.  Akceptację można okazać poprzez umożliwienie im realizacji pasji, telnetów i docenienie ich zaangażowania.

- Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji. Pamiętajmy, dzięki takim małym gestom zmieniamy świat. Jak? Wy wrzuciliście zdjęcie, plakat, serduszko, a ktoś inny, je zobaczył. Zobaczył i się zastanowił nad obecnością osób z autyzmem tych wokół nas, być może ktoś poszukał informacji, jeszcze ktoś inny zobaczył i poczuł, że nie jest sam - mówi Renata Wiśniak, pedagog ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Koniec nauki. Czas na wakacje! Koniec nauki. Czas na wakacje!

Po wakacjach uczniowie wracają do szkół Po wakacjach uczniowie wracają do szkół

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość04.04.2020 13:20

Klasa psychologiczno-humanistyczna ciekawy kierunek
https://www.zs2.jastrzebie.pl/kierunki/liceum/klasa-psychologiczno-humanistyczna 

Gość03.04.2020 18:51

Swietna akcja

To sem ja03.04.2020 10:37

Wszystko ok. Ale skąd się wziął autyzm? Podpowiem: z niszczonego przez metale ciężkie (rtęć, czy aluminium) układu nerwowego. A skąd te metale w organizmie?
Powiem tak: w społecznościach, które się nie szczepią autyzm nie występuje...

Gość03.04.2020 8:37

Bardzo dobra, akcja! Super!