Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
2 kwietnia 2020

"Korfanty" otwarty na różnorodność świata

"Korfanty" otwarty na różnorodność świata
fot. pixabay

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju wzięli udział w akcji „Zapal się na niebiesko dla Autyzmu” w Światowym Dniu Świadomości Autyzmu.

Mimo że społeczeństwo coraz więcej wie na temat autyzmu, to co roku organizowana jest w Polsce i na świecie akcja „Zapal się dla Autyzmu”. Chodzi w niej o to, aby gestem, plakatem, czy innym środkiem wyrazu okazać zrozumienie dla osób dotkniętych tym zaburzeniem. Także uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu postanowili zamanifestować swoją solidarność.  

- „Zapal się na niebiesko dla Autyzmu”, od kilku lat w różny sposób włączam się w kampanie Polska na niebiesko. Głównym celem jest poszerzenie wiedzy o autyzmie, bo uważam, że w dalszym ciągu jest ona niewystarczająca - wyjaśnia Renata Wiśniak, pedagog ZS nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu.

Chociaż lekcje w szkołach odbywają się zdalnie, to uczniowie przygotowali plakaty, prace plastyczne, które przypominają o tym, że społeczeństwo jest różnorodne i znajdują się w nim ludzie o różnej wrażliwości.

Jedna z prac przygotowana przez uczennicę klasy psychologiczno-humanistycznej z II Liceum Ogólnokształcącego (ZS 2) wskazuje na zagubienie w otaczającym świecie i niezrozumienie, z jakim spotykają się osoby autystyczne lub mające tzw. spektrum autyzmu.  Akceptację można okazać poprzez umożliwienie im realizacji pasji, telnetów i docenienie ich zaangażowania.

- Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji. Pamiętajmy, dzięki takim małym gestom zmieniamy świat. Jak? Wy wrzuciliście zdjęcie, plakat, serduszko, a ktoś inny, je zobaczył. Zobaczył i się zastanowił nad obecnością osób z autyzmem tych wokół nas, być może ktoś poszukał informacji, jeszcze ktoś inny zobaczył i poczuł, że nie jest sam - mówi Renata Wiśniak, pedagog ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Absolwentka z "Korfantego" podbiła Szwecję Absolwentka z "Korfantego" podbiła Szwecję

Śląski spis powszechny. Czy czujesz się Ślązakiem? [video] Śląski spis powszechny. Czy czujesz się Ślązakiem? [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość04.04.2020 13:20

Klasa psychologiczno-humanistyczna ciekawy kierunek
https://www.zs2.jastrzebie.pl/kierunki/liceum/klasa-psychologiczno-humanistyczna 

Gość03.04.2020 18:51

Swietna akcja

To sem ja03.04.2020 10:37

Wszystko ok. Ale skąd się wziął autyzm? Podpowiem: z niszczonego przez metale ciężkie (rtęć, czy aluminium) układu nerwowego. A skąd te metale w organizmie?
Powiem tak: w społecznościach, które się nie szczepią autyzm nie występuje...

Gość03.04.2020 8:37

Bardzo dobra, akcja! Super!