Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°10°
4 maja 2020

18 górników z "Pniówka" ma koronawirusa

18 górników z "Pniówka" ma koronawirusa
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Według najnowszych informacji 18 górników z kopalni „Pniówek” ma potwierdzonego laboratoryjnie koronawirusa. 170 osób przebywa w kwarantannie. 14 zarażonych to  pracownicy kopalni, 4 osoby pochodzą  z firm zewnętrznych. Kopalnia zatrudnia 4982 osoby na etatach, natomiast około 2 tysiące to pracownicy firm zewnętrznych.

- Zarażeni pracownicy czują się dobrze. Nie są hospitalizowani. Jestem z nimi w stałym kontakcie - mówi Aleksander Szymura, dyrektor pracy w kopalni Pniówek.

Pierwszy przypadek potwierdzonego zarażenia koronawirusem w kopalni Pniówek miał miejsce 26 kwietnia. Bardzo szybko została ustalona grupa osób, które powinny poddać się kwarantannie. Tak samo było w przypadku potwierdzenia zarażenia u kolejnych osób. Kopalnia pracuje normalnie pracownicy w czasie podziału są instruowani na temat zasad profilaktycznych tak, aby zminimalizować zagrożenie. Dyrekcja apeluje do pracowników o odpowiedzialne zachowanie także poza pracą.

 - Proszę wszystkich pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej o zachowanie szczególnej ostrożności poza pracą. Stopniowo są łagodzone restrykcje wprowadzone w ramach ogólnopolskich działań minimalizujących ryzyko zarażenia koronawirusem. Jednak zachęcam, aby pracownicy spółki wciąż starali się stosować do zaleceń z czasów wzmożonej walki z groźbą rozprzestrzeniania choroby – mówi Włodzimierz Hereźniak, prezes zarządu JSW SA.

JSW już od marca stosuje szeroko rozumianą profilaktykę antywirusową. Ograniczono liczbę górników w szoli (windzie). Pracownicy używają okularów i masek ochronnych nie tylko na stanowiskach pracy, ale także w drodze do nich. Każdy z nich otrzymał od spółki maseczki wielokrotnego użytku. Przeprowadzana jest dezynfekcja miejsc, gdzie gromadzą się pracownicy kolejki, dworce, łaźnia.

Spółka podkreśla, że stawia na pierwszym miejscu bezpieczeństwo pracowników, wdrażając odpowiednie procedury.

- Rozwaga, odpowiedzialność i ostrożność są najlepszymi sposobami na to, aby nie ulegać plotkom i fałszywym informacjom. Działania dyrekcji kopalń, kopalnianych sztabów kryzysowych i sztabu kryzysowego Jastrzębskiej Spółki Węglowej są przemyślane i zaplanowane na wypadek wzrostu zagrożenia zarażeniem. Na bieżąco konsultujemy je z władzami i służbami sanitarno-epidemiologicznym – powiedział Artur Dyczko, szef sztabu kryzysowego JSW.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Cała Polska czerwoną strefą! Nowe obostrzenia Cała Polska czerwoną strefą! Nowe obostrzenia

Koronawirus w jastrzębskich szkołach i przedszkolach Koronawirus w jastrzębskich szkołach i przedszkolach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (75)
Pracus07.05.2020 10:34

Kiedy podwyzki? Za prace na scianie dostaje przez korone nie 9 tylko 7 tysiecy kiedy podwyzki

Benek06.05.2020 16:15

Do do bakteria
05.05.2020 8:27. Tez tak uważam, nie boi sie dawać komentarzy niepochlebnych też ten portal. Nie tak jak JasNnet jak sa jakieś niepochlebne lub nie po czyjejś tam myśli to nie wyświetlają. Tam zanim sie ukarze jakaś wiadomość to juz tutaj dawno można przeczytać, szybko i na bieżąco! Tak trzymać super portal aby tak dalej.

Benek06.05.2020 16:05

do Janusz Tracz. Ty za te duże pieniądze zakup sobie słownik ortograficzny. Może jeszcze coś przyswoisz. Nie tylko samochody na raty, plazmy i inne duperele oraz piwo z Biedronki. do do To sem ja
05.05.2020 13:51. Masz ode mnie pozytywna ocenę za ten wpis."To sem ja idiota" Tez tak uważam. Ma dobrze beret zryty nie ma co.

Nauczyciele na 100%06.05.2020 7:05

Ci
Trzeba zamknąć tą zarażoną firmę a nam po 120%postojowego i wycieczki do Włoch.
Się nom należy.
PS.
Ja jestem nauczycielką płacą nam 100% a ty polaczku do zwolnienia i na bezrobotne hahah

Czestmir05.05.2020 22:16

Może pobrał sekurę bo innej akurat nie było. Dzisiaj się zatrudniłeś ?

Gość05.05.2020 22:15

Nikt chyba nikomu tu zarobków nie zazdrości. Jedynie bezsensownej pracy przy wydobyciu węgla. Niech się w końcu kopalnie zamkną, a przyszli byli górnicy niech zarabiają 3 razy tyle co teraz. Tego wszystkim życzę

Janusz Tracz 05.05.2020 19:41

znowu trolle sie zlecialy z bolaca dupomm, ja wiem ze zazdrosc o pieniadze ktore otrzymuje gornik jest ogromna, ale moze energie z jadu ktory wylewacie w necie spozytkujcie na zadbanie o siebie? czy to jednak przerasta was i iq pantofelka to za wysokie progi jak dla was?

Absurdy do kwadratu05.05.2020 19:22

Sygnalista w masce secura pod szybem, a górnicy w ścianach i przodkach nie mają filtrów do masek... Czy ktoś kontroluje ten bałagan?? Po kiego wuja dysponent albo sygnalista pobiera sekure??????????? Zatrudnijcie więcej doradców!!!

Emeryt05.05.2020 18:39

"PAMIĘTAMY"?
Tak "PAMIĘTAMY"
I co?
I g...o za PiS mamy, na PAD-a głosu nie oddamy.

Damian05.05.2020 17:20

Kiedy jakas podwyżka w jsw? Ile można czekać, deputat to była jakaś śmieszna kwota...

Pokaż wszystkie opinie (75)