Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
18 czerwca 2020

Prezydent domaga się sanepidu w mieście. Minister milczy

Prezydent domaga się sanepidu w mieście. Minister milczy
fot. pixabay

Jastrzębianie skarżą się na to, że muszą długo oczekiwać na decyzje sanepidu. Prezydent Anna Hetman interweniuje w tej sprawie u ministra zdrowia i wojewody śląskiego.

Prezydent Anna Hetman napisała list do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz wojewody śląskiego. O sytuacji zostali poinformowani również posłowie Krzysztof Gadowski i Grzegorz Matusiak.

Jest to reakcja miasta na skargi mieszkańców na działalność Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śląskim. Jastrzębianie mówią, że dodzwonić się tam jest cudem. Stacja nie odpowiada również na e-maile. Dochodzi do sytuacji, w której dezorientowani ludzie tygodniami są zmuszeni do siedzenia w domach i nie wiedzą, co dalej robić.

- Wyrażam pogląd, iż w obecnej sytuacji istnieje w pełni uzasadniona podstawa do utworzenia instytucji dedykowanej tylko naszemu miastu. Miasto Jastrzębie-Zdrój zamieszkuje blisko 85 tysięcy mieszkańców, natomiast w Wodzisławiu Śląskim, na terenie, którego funkcjonuje stacja, niespełna 48 tysięcy mieszkańców. […] Tak duże nagromadzenie dużych zakładów przemysłowych i w związku z tym liczba pracowników niestety sprzyja proporcjonalnie zwiększonej liczbie zakażeń - zaznacza Anna Hetman w liście do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Pisma do przedstawicieli rządu zostały wystosowane w dniu 2 czerwca. Jak dotąd miasto nie otrzymało odpowiedzi na nie.

Działania stacji sanitarno-epidemiologicznej podlega rządowi za pośrednictwem wojewody. Miasto nie ma wpływu na tryb pracy.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębie miastem o dobrych i stabilnych finansach Jastrzębie miastem o dobrych i stabilnych finansach

Nowy film na 57. urodziny miasta [video] Nowy film na 57. urodziny miasta [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (39)
bbbb23.06.2020 10:43

A jak myślicie dlaczego w Jastrzębiu nie ma sanepidu(i nie tylko). Władze lokalne są z PO, a władze centralne z PiS. I wszystko jasne.

Pałac Federacji21.06.2020 17:14

"Odezwała się bo jest na kwarantannie."

Dokladnie tak, kobieta akcji. Pracownicy sanepidu w Jastrzebiu po pandemii wpierdywaliby wesolo na koszt podatnika metan w fotele.

Gość20.06.2020 10:02

Pa ogieglo doprowadził do wyprzedania miasta wprowadził firmę z. Kateingiem do szpitaka zlikwidowal stołówki szkolne. Ludzie maja krótka pamięć i wybrali go do rady miasta. Ludzie ktorzy pozamykali zusy sanepidu rządzą nadal i śmieją wam się w twarz.

Tomek 19.06.2020 10:10

Obudziła się królewna, to jej koledzy z PełO zamknęli ponad 30 stacji sanepidu. Himalaje hipokryzji

hipokryzja19.06.2020 8:45

PO likwidowała wszystko na potęgę a teraz domaga się żeby coś otwierać.

Wyłączony Prąd.19.06.2020 4:46

Odezwała się bo jest na kwarantannie.

Gość19.06.2020 0:15

Ona może, niech zobaczy ja dobrze siedzi sie w kwarantannie. Ile ludzi z urzędu miasta pobjętych jest kwaranntanną i dlaczego to ukrywa? Czy jej zależy na górnikach? Narazie nie bo wybory za ponad trzy lata!!!

Podatnik18.06.2020 22:39

Hana obudź się w końcu!
Ani sanepidu ani ZUSu ani NFZtu nam tu nie trzeba tylko zacznij wymagać tego co powinni robić twoi podwładni czyli urzędasy od 7 boleści!

Gość18.06.2020 22:36

Ile osób z magistratu jest na kwaranntannie - od kiedy i do kiedy? Dla pani prezydent, naczelników wydziałów i tych zasłuzonych inaczej z powodu kwarantanny ma powstać sanepid w Jastrzębiu? ŚMIECHU WARTY ten pomysł. Minister zdrowia i wojewoda nie odpisują na jej postulat. Co robiłby sanepid po zakończeniu pandemii???

Gość18.06.2020 21:07

Po co komu sanepid w tej betonowej sypialni? Co będzie robił Sanepid gdy epidemia minie? Tej instytucji nigdy tu nie było i jest zbędna. Wstyd, że pani Hetman słucha podpowiedzi niczym MKB.

Niech czyni starania i uruchomi Inspektorat ZUS żeby ludzie ze wszystkimi sprawami nie jeżdzili do Inspektoratu w Wodzisławiu ani Oddziału ZUS w Rybniku. Chorych w Jastrzebiu na koronawirusa jest garstka a emerytów dziesiątki tysiący. Z tym sanepidem to sie osmieszyła aż wstyd. Jest nadzorca nad ministerstwem lub wojewodą śląskim?

Ma przerost zatrudnienia w magistracie więc np. wszystkie zatrudnione w magistracie pielęgniarki niech oddeleguje do Sanepidu w W-wiu. Przynajmniej będą odbierac telefony, pisać decyzję do osób mających pozytywne wyniki z wymazu, itd, itp.!!!!

Załatwiła i wybudowała w J-biu kolej, filcharmonię, wybieg dla psów, pływalnię na OWN to czas na opowazniejsze sprawy - Inspektorat ZUS a nie żaden sanepid!!!!

Pokaż wszystkie opinie (39)