Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°15°
Szkody górnicze
6 sierpnia 2020

Rząd przywraca część restrykcji z powodu koronawirusa

Rząd przywraca część restrykcji z powodu koronawirusa
fot. freepik

Minister zdrowia ogłosił przywrócenie restrykcji z powodu zagrożenia koronawirusem. Wprowadzono trzy strefy podziału w kraju: zielona, żółta, czerwona. Jastrzębie znajduje się w żółtej.

Od soboty, 8 sierpnia, rząd zdecydował przywrócić cześć obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym. Jastrzębie-Zdrój znalazło się w strefie żółtej. Mieszkańcy muszą stosować się do obostrzeń: uroczystości rodzinne do 100 osób. Ograniczenie liczby osób na targach 1 na 4 metry kwadratowych oraz imprezach sportowych – do 25 % pojemności i kinach – do 25 % wolnych miejsc.

Największe restrykcje są w miejscowościach, które znajdują się w tak zwanej czerwonej strefie, jak na przykład sąsiedni Rybnik czy Wodzisław Śląski: obowiązek noszenia maseczki na ulicach, ograniczenia w komunikacji miejskiej, uroczystości rodzinne - do 50 osób, obowiązek rejestru wydarzeń rodzinnych.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tylko 35 górników zakażonych w JSW Tylko 35 górników zakażonych w JSW

Wymazobus kończy pracę. Miasto zapłaciło 95 tys. zł Wymazobus kończy pracę. Miasto zapłaciło 95 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
TPW09.08.2020 9:10

Do raper klasztorny:
Słuchaj masz HIV/AIDS i możliwość stosowania prezerwatywy , nie zakaz bzykania bez prezerwatywy.
Wiec kto się boi niech ma możliwość stosowania środków ochronnych.

Sedes z bakelitu08.08.2020 9:54

Art. 52.
Zasada wolności poruszania się.Każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyboru miejsca zamieszkania i pobytu.Wolności, o których mowa w ust. 1 i 2, mogą podlegać ograniczeniom określonym w USTAWIE A NIE W ROZPORZĄDZENIU MINISTRA!!!.Sędzia, do której trafiła sprawa, odmówiła wszczęcia postępowania, powołując się na wolność poruszania z art. 52 konstytucji, a w kwestii maseczek ? na wyrażoną w art. 31 zasadę proporcjonalności ograniczania praw i swobód. "Rozporządzenie nie może być podstawą ograniczenia tej wolności, należy to uczynić ustawowo ? stwierdził sąd, art. 54 kodeksu wykroczeń, uznając w tym wypadku za blankietową normę"Sejm uchwala ustawę i na jej podstawie minister wydaje rozporządzenie np. o zakazie poruszania się.A w mediach cisza nie słyszałem żeby ktoś wyzywał na sędziego ...

Gość07.08.2020 22:41

Dla chętnych cenzury sugeruje przypięcie do kaloryfera z kagancem na pysku i czekanie na koniec epidemii. Biedni ludzie typów pod świrusa

Gość07.08.2020 20:50

Pamiętajcie aby nie przyjmowac mandatów!!! Spisać policjanta i zgłosic zawiadomienie do prokuratury z art 286kk!!!

Raper klasztorny07.08.2020 17:02

Swoją drogą może moderacja powinna rozważyć usuwanie wypowiedzi osób, które nie wierzą w epidemię albo kwestionujących obowiązek noszenia maseczek. Ktoś powie, że to cenzura, ale nie będzie miał racji, bo hasła nawołujące do czynienia szkody innym chyba nie powinny mieć miejsca.

TPW07.08.2020 16:45

X-ilość zachorowań = 800
Z-populacja polski = 38000000
366(rok)
(Z/X)/366= 129,7814207650273 lata
Przy takim przyroście dokładnie tyle zajmie zachorowanie wszystkim Polakom! Ludzie obudźcie się! Przestańcie, czytać, słuchać i oglądać media!

Można było utrzymać zabezpieczenia07.08.2020 12:20

Rząd celowo odpuścił aby mieć powód do niszczenia górnictwa. Chodzi o kupowanie węgla za wrażą granicą. To, że tam jest taniej, nie może być argumentem. Nasze elektrownie, w większości napędzane są węglem. A energia elektryczna jest potrzebna nie tylko aby oglądać TVP, ale przede wszystkim do produkcji, zwłaszcza gdy wyprodukowane towary sprzedajemy za granicę. To dzięki eksportowi wszystkie kraje się bogacą i mają za co rozwijać swoją gospodarkę.
Zarząd miasta pod przewodnictwem Pani Prezydent dawno powinien wprowadzić ograniczenia. Jak choćby ograniczone kontakty dzieci, które również roznoszą covid-19. Jakie będą tego skutki za pewien czas.
Żądajmy od naszych radnych zajęcia się tą sprawą. To bardzo ważne, bo przyszłość nie jest pewna.

Mohamed07.08.2020 11:56

Ruskie trolle znowu najmądrzejsze według nich nie ma wirusa zachęcają was do nie noszenia maseczek byście zachorowali.

Gość07.08.2020 10:13

Bardzo ciekawe rozwiazanie

Mohamed07.08.2020 9:00

Kto robi wielkie wesele za 60tysiecy litości czy nie wystarczy skromne przyjęcie.

Pokaż wszystkie opinie (20)