Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
Wesele w Dąbrówce
27 stycznia 2021

Jak wybrać dobrą ładowarkę sieciową?

Jak wybrać dobrą ładowarkę sieciową?
fot. Adobe Stock

Ładowanie telefonu to obecnie czynność, bez której nikt nie może się obyć. Ze smartfona korzystamy w celach służbowych, towarzyskich, jest naszym osobistym asystentem każdego dnia. Kupując nowy telefon w zestawie zazwyczaj znajduje się oryginalna ładowarka sieciowa. Niestety, ładowarki lubią się psuć. Poprzez stałe wkładanie i wyciąganie złącza, często nieświadomie naruszymy kabel, czasami nawet go przerwiemy. Wtedy jesteśmy zmuszeni zakupić nową oryginalną bądź zamiennik. Wielu z nas także lubi zapominać ładowarek ze szkoły czy pracy, warto więc zawsze jedną z nich pozostawić w domu.

Na co zwrócić uwagę dokonując zakupu ładowarki sieciowe.

Typ złącza.

Na samym początku musimy wiedzieć jakie wejście posiada nasz telefon. Jeszcze niedawno niemal każdy telefon ładował się podobnie. Teraz, każda marka może posiadać inny rodzaj złącza jak microUSB, microUSB typ-C bądź Lighting. To najważniejsza kwestia, dzięki której odpowiednio dobierzemy ładowarkę do naszego smartfona.

Natężenie prądu i napięcie ładowania.

Parametry oryginalnej ładowarki dołączone do zestawu wraz z telefonem są optymalnie dostosowane by sprawnie i bezpiecznie naładować urządzenie, bez nieoczekiwanych skutków ubocznych lub, co gorsza, uszkodzenia baterii.

Standardowe ładowarki sieciowe posiadają natężenie prądu od 0,5A do 1.5A. Zaczynają się także pojawiać ładowarki z natężeniem 2A i wyższym. Im wyższa wartość natężenia prądu tym ładowanie będzie szybsze, o ile, oczywiście telefon będzie posiadał taką opcję. Warto sprawdzić ceny i dostępność ładowarek sieciowych w sklepach online jak np. tutaj https://morele.net/kategoria/ladowarki-sieciowe-643/.

Coraz częściej producenci ładowarek proponują ciekawe rozwiązania, które sprawiają, że są one bardziej funkcjonalne.
 

Liczba wejść USB.

Coraz częściej w domu posiadamy więcej niż jedno mobilne urządzenie. Producenci ładowarek wychodzą nam tutaj naprzeciw proponując ładowarki do 5 gniazd. Ponadto ładowarki obecnie zwykle posiadają odpinany kabel, dzięki czemu możemy naładować nim jakiekolwiek urządzenie z danym gniazdem.

Szybkie ładowanie.

Bardzo często najnowsze smartfony są wyposażone w technologie wspomagającą szybkie ładowanie. Jeśli tak jest, warto przed zakupem sprawdzić, czy ładowarka będzie obsługiwać tego typu rozwiązanie. Nie ma co ukrywać, szybkie ładowanie robi różnicę i czasami nawet w godzinę możemy naładować smartfon do 100%

Szybkie ładowanie wymaga nie tylko odpowiedniej ładowarki, ale także wsparcia po stronie procesora znajdującego się w telefonie. Tylko wtedy przesył prądu będzie szybszy niż przy użyciu zwykłej ładowarki. Obecnie najbardziej rozpowszechnioną wersją szybkiego ładowania jest Quick Charge 3.0.
 

Artykuł sponsorowany

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ukradł dziewczynie telefon w autobusie Ukradł dziewczynie telefon w autobusie

Górnicy naładują auta energią słoneczną Górnicy naładują auta energią słoneczną

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!