Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
1 marca 2021

100 tys. dotacji na ochronę przyrody

100 tys. dotacji na ochronę przyrody
fot. pixabay

Nawet 100 tys. zł dotacji można otrzymać na ochronę przyrody. Pieniądze mogą otrzymać rolnicy, którzy planują budowę urządzeń chroniących wodę przed szkodliwymi azotanami.

Do 26 marca, czyli o miesiąc dłużej, niż zakładano pierwotnie, rolnicy, którzy chcą w swoich gospodarstwach zrealizować inwestycje mające na celu ochronę wód przed azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych, mogą składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o dotację na ten cel.

- O wsparcie nie mogą ubiegać się właściciele ferm drobiupowyżej 40 tys. stanowisk oraz trzody chlewnej powyżej 2 tys. stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub750 stanowisk dla macior. Pomoc przyznawana jest w formie refundacji do 50 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych inwestycji (60 proc. - w przypadku inwestycji realizowanych przez młodych rolników). Maksymalnie na jedno gospodarstwo można otrzymać 100 tys. zł - informuje jastrzębski magistrat.

Dotację można przeznaczyć m.in. na budowę, przebudowę lub zakup zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych. Dotyczy to zarówno nawozów płynnych, jak i płyt do gromadzenia nawozów naturalnych stałych. W przypadku młodych rolników także zbiorników lub płyt do przechowywania kiszonek. Dofinansowaniu podlega również zakup nowych maszyn i urządzeń do aplikacji nawozów naturalnych płynnych.

Wnioski o przyznanie pomocy można składać osobiście lub przez upoważnioną osobę w oddziałach regionalnych lub biurach powiatowych ARiMR. Można je również przesłać poprzez platformę ePUAP lub rejestrowaną przesyłką pocztową nadaną
w placówce Poczty Polskiej.

Każdy złożony wniosek zostanie poddany ocenie punktowej. Suma uzyskanych punktów będzie decydowała o kolejności przysługiwania pomocy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Podzielono miejskie pieniądze.  GKS dostał najwięcej Podzielono miejskie pieniądze. GKS dostał najwięcej

Są pieniądze na wymianę źródeł ciepła Są pieniądze na wymianę źródeł ciepła

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Anonim04.03.2021 11:45

Ja też chcę dotację na piwo jak już otworzą bary. Z czego mamy ich utrzymać i ratować? Nam nie przybyło. Nie będę jadł, robił zakupów i do fryzjera też nie pójdę. Pójdę na Tatrę za 6 złotych. Tylko mi dajcie. Ja też chcę!

sjz02.03.2021 11:22

a wystarczy wprowadzić zakaz stosowania nawozów sztucznych, oprysków owadobójczymi środkami.
A podczas skupu dokładnie sprawdzać czy dany produkt nie posiada w sobie substancji zabronionych.

Mały Kopernik01.03.2021 7:44

Zabetonuje swoje pole a resztki roślinności wytruje pestycydami.