Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
Wesele w Dąbrówce
27 marca 2021

Pacjenci covidowi będą transportowani poza Śląsk

Pacjenci covidowi będą transportowani poza Śląsk
fot. pixabay

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował w sobotę, że najtrudniejsza sytuacja epidemiczna jest w województwie śląskim.  Coraz bardziej realne jest transportowanie pacjentów chorych na COVID-19 do innych części kraju. Rząd wdraża relokacje chorych z naszego regionu.

 - Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w województwie śląskim. Tam też jest najtrudniejsza sytuacja pod względem dostępności łóżek. Przygotowaliśmy plan ewentualnej realokacji pacjentów ze Śląska przy wykorzystaniu samolotów i śmigłowców do innych regionów. Nowy szpital tymczasowy będzie zlokalizowany na lotnisku Katowice-Pyrzowice, pierwszego pacjenta przyjmie na dniach – powiedział minister zdrowia Adama Niedzielski, podczas sobotniej konferencji prasowej.

Dodał, że statystyki zachorowalności sięgają 80 na 100 tys. mieszkańców, a w niektórych dniach nawet powyżej 100.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym mieście ciągle rośnie. Za ostatnią dobę to 148 osób.  Liczba osób przebywających w kwarantannie - 1195.

Lekarze apelują, aby do minimum ograniczyć kontakty z innymi ludźmi - z domu wychodzić tylko w przypadku nagłej potrzeby. W miarę możliwości pracować zdalnie. Bezwzględnie przestrzegać nakazów epidemicznych - nosić maseczki, zachowywać dystans i dezynfekować ręce.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Do szpitala tylko w maseczkach i rękawiczkach Do szpitala tylko w maseczkach i rękawiczkach

Jastrzębianie ukończyli morderczy bieg przez Alpy Jastrzębianie ukończyli morderczy bieg przez Alpy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
werbus30.03.2021 13:05

ludzi trzeba ratować i nieważne gdzie pacjenta wywiozą tyko jak słyszę dziennikarzy że ze Śląska jadą do Opola czy na tzw. Opolszczyznę to myślę , że tym dziennikarzom brakuje wiedzy z geografii 5 klasy szkoły podstawowej bo Opole i cały region zawsze był , jest i pozostanie ŚLĄSKIEM . [ masło maślane ze Śląska wożą na Śląsk] . Może należało by powiedzieć czy napisać , że z woj. Śląskiego do woj. Opolskiego. Przepraszam ale tak myślę .

bbbb29.03.2021 10:10

@Do Tomek. Mimo, iż w zasadzie czuję się normalnie uległem fali paniki sprzed kilku miesięcy i zaopatrzyłem się w pulsoksymetr. I teraz chcesz powiedzieć, że gdy tylko pochwalę się mojemu lekarzowi rodzinnemu, że od momentu rozpoczęcia pomiarów saturacja u mnie waha się w przedziale 91-94 % to zaraz zamknie mnie w szpitalu?!?!?!

Srovid29.03.2021 10:07

Na Marsie jest dużo miejsca

do Tomek Dziś o 14:1028.03.2021 20:02

Geografia się kłania. Karvina to tez Śląsk. A chyba chciałeś napisać dla Polaków.

Maks28.03.2021 19:37

Już wożą do Opola.

Tomek28.03.2021 14:10

Szpitale pełne bo wg rozporządzenia Rady Ministrów do szpitala brano są wszyscy, którzy mają saturację poniżej 94! Druga sprawa, ściągają nam pacjentów z Czech. W Raciborzu nie ma miejsc dla Ślązaków o leżą pacjenci z Karwiny

A co jest z grypą?28.03.2021 10:29

Grypy już nie ma??
Dlaczego PiSlamscy lekarze nie leczą Mandaryną??

dysydent27.03.2021 18:25

Te PiS-owskie tłuki miały rok czasu na poprawę działania służby zdrowia a teraz beczą młoty jaka to trudna jest sytuacja epidemiczna !!! Pewnie tak samo jak ciemna masa posłuchali oszusta Morawieckiego że koronawirus jest w odwrocie i brali to na przeczekanie że może akurat pandemia sama wygaśnie , szkoda słów na tych PiS-owskich niedołęgów co nie oznacza że jeszcze większe niedołęgi z PO by sobie z tym w ogóle dali radę . Pamiętam jak ''ministra'' zdrowia Kopaczka mówiła jak jej się dobrze układa współpraca z rosyjskimi medykami po katastofie w Smoleńsku a potem się okazało jak pięknie zwłoki zostały wymieszane jedne z drugimi i pochowane w Polsce.

Wyrwał27.03.2021 18:04

"Już teraz nie trzeba się jego bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca"

Krzywousty oglaszal.