KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
Wynajmij biuro od 2 zł
13 listopada 2021

W poniedziałek Dzień Seniora

W poniedziałek Dzień Seniora
fot. pixabay

W poniedziałek, 15 listopada, w Jastrzębiu odbędzie się Dzień Seniora. W hali widowiskowo-sportowej zaplanowano wiele atrakcji. Wszyscy seniorzy są zaproszeni na zajęcie, warsztaty i prelekcje.

W poniedziałek o godzinie 13:00 w hali widowiskowo-sportowej nastąpi inauguracja Dnia Seniora – wystąpi chór „Melodia” z Klubu Seniora. Następnie zaczną się wykłady i aktywne zajęcia. Będą też ciekawe stanowiska, na których będzie można uzyskać informacje na temat naturoterapii, medycyny czy też możliwości zaadoptowania zwierzęcia z jastrzębskiego schroniska. Będą też warsztaty edukacyjne dla seniorów. Każdy chętny uzyska informację na temat szeroko pojętej profilaktyki.

Plan wykładów:

13:15-14:00 Stowarzyszenie MANKO z Krakowa - kampania społeczna

14:00-15:00  Komenda Miejska Policji Aneta Zachariasz i pracownik zespołu kryminalnego

15:00-16:00 psycholog  Ewelina Piątek - prelekcja

16:00-17:00 zielarz Pani Agnieszka Krok - prelekcja

Aktywne zajęcia dla seniorów do wyboru:

17:00  Zumba dla Seniora - Sonia Kaczka- Grimm

17:00 Joga i medytacja dla Seniorów przeprowadzona przez Anetę Wychorską U-zdrowisko

16:00 w sali lustrzanej hali widowiskowo sportowej od godziny  będą prowadzone zajęcia taneczne oraz animacje przez sKuMaJ Team, uczniowie ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego.

 Stanowiska

 Gabinet naturoterapii Quantum, Centrum Medyczne Medhouse  -  wstępna diagnoza cukrzycy, tj. pomiar poziomu cukru, pomiar wagi, ciśnienia; GEERS Dobry Słuch,  bezpłatne badanie słuchu; Punkt szczepień  (przeciw grypie lub przeciw COVID-19),  TEB Edukacja – propozycja warsztatów dla Seniorów,  Diagnostyka – promocja profilaktyki 40+, Stanowisko do wymiany książek – Seniorze przynieś  ze sobą książkę – akcja polega na tym, że przeczytane przez siebie książki można zostawiać w wyznaczonym miejscu, gdzie znajduje się stoisko z „uwolnionymi” książkami. Książka pozostawiona w tym miejscu przez jedną osobę może wziąć ktokolwiek inny. Biorąc jedną książkę ze sobą, można, ale nie trzeba, zostawić inną. Ważne tylko, by uwolniony egzemplarz wrócił do książkowego obiegu, a nie został w naszym domu. Warsztaty Terapii Zajęciowej – kiermasz prezentujący prace wykonane przez uczestników warsztatów w ramach terapii zajęciowej,

Opiekanova – stanowisko z dwoma ratownikami medycznymi – pokaz pierwszej pomocy oraz bezpłatne badanie: EKG, puls, ciśnienie wraz z konsultacją lekarską (teleporada),  Schronisko dla zwierząt: „Seniorze zaadoptuj zwierzaka”  – stanowisko z prezentacją zwierząt umieszczonych w schronisku do adopcji. Pies lub kot ze schroniska – towarzysz na każdy czas, który ma terapeutyczny wpływ. Dla spokojnych i pragnących harmonii osób wiekowy pies, czekający na kochający dom w schronisku może być prawdziwym ideałem. Spokojny i zrównoważony towarzysz na czterech łapach zrozumie seniora lepiej niż ktokolwiek inny (Współpraca ze Schroniskiem w Jastrzębiu – Zdroju), Stowarzyszenie Amazonki – profilaktyka raka piersi,  Stowarzyszenie „Sprawni inaczej”– stanowisko prezentujące rękodzieło osób niepełnosprawnych. Stanowisko Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu – Zdroju.

 

 

 

  

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rada Seniorów rozpoczęła działalność Rada Seniorów rozpoczęła działalność

Członkowie Rady Seniorów poszukiwani Członkowie Rady Seniorów poszukiwani

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
senior15.11.2021 8:52

Dziękujemy za piękny koncert w Konie Centrum. Było miło!

******* Ishan15.11.2021 6:38

@Instytut

Jakie znowu miasto?

Przecież to upadająca osada górnicza i tyle.

Instytut14.11.2021 19:03

Cale miasto to miasto seniora