Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°15°
Sklep Medicanna
25 listopada 2021

Nastolatki kradły wódkę ze sklepu

Nastolatki kradły wódkę ze sklepu
fot. KMP Jastrzębie

Do jastrzębskiej policji wpłynęło zgłoszenie, że w jednym z jastrzębskich sklepów zatrzymano dwie dziewczyny na kradzieży wódki. 14 i 17-latka odpowiedzą przed sądem za swój czyn. 

Na miejsce udał się policyjny patrol, który potwierdził te informacje.

-14-latka przekroczyła linię kas, mając przy sobie butelkę wódki o wartości około 90 złotych, natomiast 17-latka miała przy sobie alkohol o wartości około 70 złotych. Młode dziewczyny zostały zatrzymane i przekazane policjantom - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci na miejsce zdarzenia wezwali matkę 14-letniej dziewczyny. Nastolatka nie przejmowała się sytuacją. Lekceważąco podchodziła do wykonywanych czynności przez stróżów prawa oraz przez cały czas była rozbawiona. Wkrótce o losie nieletniej zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Natomiast 17-latka była już znana stróżom prawa z wielu kradzieży sklepowych. Została poinformowana o skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenie.


 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pijane nastolatki zatrzymane przez policjantów Pijane nastolatki zatrzymane przez policjantów

14-latkowie zjedli pączki w sklepie i nie zapłacili 14-latkowie zjedli pączki w sklepie i nie zapłacili

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Gość29.11.2021 9:54

Może były w drodze do szkoły? Wielu uczniów tak robi zakupy.

Anka26.11.2021 16:02

Takie to jest właśnie teraz to bezstresowe wychowanie.....

do Staszek26.11.2021 14:44

Czy w sklepie powinno się ich przepuścić z wódką bo nie ukradły tak dużo. Bo to nie miliony?
A ci co kradną miliony to przecież rządzący, to też ich nie powinno się karać. To my sami musimy się karać. Zapłaćmy za te ukradzione wódki. Sklep doliczy nam do rachunku sprawiedliwie. Każdy klient zapłaci tylko 1% kosztów wódek. Przecież już płacimy za ukradzione miliony. Drożyzna wynika między innymi z tych kradzieży.
P. Badecki, a dlaczego nie miało być wolno sprzedawać alkoholu na stacji paliw? Nie wolno spożywać alkoholu kierowcom gdy używają pojazdu. My jeszcze nie jesteśmy niewolnikami, lecz ludźmi. Ci którzy łamią ustalone przepisy w obronie nas, przestają być ludźmi i powinno ich się karać bardzo ostro. Bo robią coś zagrażającego ludziom. Podobnie jest z rządzącymi, którzy kradną. Też przestają być ludźmi.

Prawdomowny26.11.2021 12:16

@Badecki: w Stanach Zjednoczonych sa regiony, gdzie pod jednym dachem możesz kupić benzynę, jedzenie i amunicję, co ważne, sa to bardzo często najspokojniejsze i najbezpieczniejsze miejsca - wbrew medialnej nagonce na prawo do posiadania broni palnej. Zarówno tam, jak i tutaj nikt normalny nie kupuje tych rzeczy z myślą o natychmiastowym użyciu. Oczywiście zdarzaja się odchylenia od normy, ale takie przypadki dotyczą każdego aspektu zycia np przestępstwa z użyciem noży kuchennych lub narzędzi warsztatowych. Wszystko zależy od mentalności społeczeństwa, nie od narzuconych zakazów i nakazów. Dla przykładu, w Holandii nie ma na stacjach benzynowych alkoholu, dodatkowo rzad zmniejszył dozwolona prędkość na autostradzie do 100kmh w dzień. Statystyki wyraźnie pokazują, ze ograniczenie prędkości nie wpłynęło na ilość wypadków, wrecz przeciwnie, wystepuje tam tendencja wzrostowa. Pozdrawiam

Jan Parkingowy26.11.2021 8:53

@Badecki

"A ja się pytam dlaczego wóda i inny alkohol jest sprzedawany na stacjach paliw?"

Już spieszę w odpowiedzą: ponieważ jest to strategiczny artykuł pierwszej potrzeby wśród Polaków katolików.

Staszek25.11.2021 18:12

Wielka mi afera tam gdzie kradziono miliardy to cisza .

Ola25.11.2021 17:56

Rodzicom dziękujemy za brak wychowania

Badecki25.11.2021 15:30

A ja się pytam dlaczego wóda i inny alkohol jest sprzedawany na stacjach paliw?Jakie jest uzasadnienie?CZy jest potrzebny podczas jazdy samochodem, podczas podróży? Dlaczego Sejm nie zajmie się tym problemem?

Józek25.11.2021 13:07

Jak byłem młody też tak robiłem i żyje sobie teraz spokojnie nikomu nie wadzę więc nie widzę w tym przypadku nic dziwnego młody człowiek musi wszystkiego dotknąć i spróbować by na przyszłość wiedzieć o co w tym życiu chodzi .

Do ******* ishan25.11.2021 10:53

Głupota ludzka nie zna granic, dobrze że nie kwitnie bo byłbyś cały w kwiatkach, jedna fałda.

re25.11.2021 9:47

bo wódka za droga jest ! obniżyć akcyzę ! pijanym narodem łatwiej się rządzi...

Gość25.11.2021 8:47

Rośnie akcyza, więc robią zapasy. Poza tym tradycja rodzinna zobowiązuje.

******* Ishan25.11.2021 8:26

Codzienność w tej upadającej osadzie górniczej.

Dzień bez newsa w takich klimatach byłby dniem straconym.

Dziewczyny zapewne naoglądały się i wzięły wzór od swoich ojców i braci. Górników.

Instytut25.11.2021 8:25

Codzienność