Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°16°
Sklep Medicanna
3 lutego 2022

Na żelaznym szlaku naładujesz rowery prądem

Na żelaznym szlaku naładujesz rowery prądem
fot. UM Jastrzębie

Każdy, kto posiada rower napędzany prądem, może go naładować na Żelaznym Szlaku Rowerowym. Powstały tam dwie stacje do ładowania dwukołowców.   

Oprócz naładowania roweru prądem można skorzystać z samoobsługowej stacji naprawczej. Wszystko znajduję się pod dwoma wiatami, które zostały postawione na tę okoliczność. Jedna z nich znajduje się przy ulicy Zdziebły, a druga Komuny Paryskiej.       

- Zależy nam przede wszystkim na komforcie rowerzystów, którzy odwiedzają, lub chcą odwiedzić Żelazny Szlak Rowerowy. Nie wyobrażam sobie, by mogło na nim zabraknąć takich urządzeń - mówi prezydent Anna Hetman.

W sumie na Żelaznym Szlaku Rowerowym cyklista może skorzystać z sześciu wiat. Dwie z nich są wyposażone we wspomniane stacje naprawcze i ładowarki, do których jednocześnie można podłączyć aż cztery rowery. Napięcie ładowarek wynosi 230V. Zaś zestawy naprawcze wyposażone są we wkrętak, klucz uniwersalny, klucz płaski, klucz nastawny, łyżki do opon, stacjonarną ręczną pompkę powietrzną z manometrem i adapterem na różne zawory rowerowe.

Inwestycja była po części finansowana z projektu "Żelazny szlak rowerowy - wsparcie dla EKOturystyki”. Pozwolił on na zainstalowanie podobnych punktów ładowania także w naszym partnerskim mieście Karwina. U naszych południowych sąsiadów postawiono cztery wiaty z ładowarkami.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Świetnie23.02.2022 22:13

Jakby jakaś ciemnota jeszcze się nie zorientowała to tak wygląda cywilizacja pro ludzka. Ale żeby te udogodnienia dawały zadowolenie potrzebni są ludzie o wystarczającym rozwoju umysłowym, którzy będą wiedzieli jak z tego skorzystać. A to jest najtrudniejsze w tym udogodnieniu.

Pies Barona Munchhausena05.02.2022 22:49

"Już widzę te ubikacje po tygodniu, ofajdana bez armatury"

Miasto Jastrzebie-Zdroj nie jest w stanie prowadzic toalet publicznych. Wszystkie zostaly zamkniete.

Pies Barona Munchhausena05.02.2022 20:22

"jeżdzę na elektryku i mam tak samo wyrobione mięśnie nóg jak na zwykłym rowerze"

Tak ci sie wydaje.

"sprawia frajdę z jazdy. Mój rekord na żelaznym szlaku to 50km/h"

Sprawiasz zagrozenie dla innych rowerzystow.

Dobry05.02.2022 12:44

Już widzę te ubikacje po tygodniu, ofajdana bez armatury ławki też gina dla niektórych ludzi nie warto nic robić ,bo nic nie szanują!!!!!

Bardzo biedny pracodawca04.02.2022 21:08

Za czyje pieniądze będą ładowane te rowery ? Mam nadzieję że nie za moje !

heh04.02.2022 16:22

Kij wam w szprychy . Ja jeżdzę na elektryku i mam tak samo wyrobione mięśnie nóg jak na zwykłym rowerze a dlaczego jeżdżę elektrykiem ?? Bo jest prędkość i adrenalina , siła nóg + silnik elektryczny sprawia frajdę z jazdy. Mój rekord na żelaznym szlaku to 50km/h i nie mam ściągniętej blokady. Jeżdżę nim cały rok gdzie Ci tu komentujący nie wyjdą nawet na zwykły rower zimą xD

Raper klasztorny04.02.2022 11:43

Nie dyskryminujmy. Elektryczne rowery są świetną opcją dla osób starszych lub mających problemy ze zdrowiem. Żelazny Szlak jest dla każdego rowerzysty :)

04.02.2022 8:55

Elektryczne rowery tak samo wspomagają krzewienie zdrowego ruchu, jak e-sporty.

Nie ma to jak dorabianie demagogii do zwykłego lenistwa.

I obrastania w tłuszcz.

kolonista04.02.2022 8:10

Jada na kole patrza a tam stoi inksze koło bez nikogo , podziwom sie dalej a tam we krzokach dziołcha no i pytom - ej słoło sie co? a ona że nic ino sro bo nie ma kaj... żelazny szlak czy obsr...ny i ot dylemat!

rowerzystka04.02.2022 6:51

Widać, że szlak rowerowy coraz bogatszy. Już nie mogę doczekać się wiosny. Brawo Pani Prezydent! Nie przejmować się szczekaniem zazdrośników. Większość jest dumna, z takiej inwestycji. Zazdroszczą mi moje koleżanki rowerzystki z innych miejscowości.

04.02.2022 5:47

@seboc

"ŻSzR jest już znany w całej Polsce."

Nieudolność carycy z bunkra wraz z jej całą świtą również.

seboc03.02.2022 12:59

Najlepsza inwestycja Jastrzębia ostatnich lat.
ŻSzR jest już znany w całej Polsce.

Pies Barona Munchhausena03.02.2022 9:49

Załatwiać potrzeby należy wyciąć w krzaki.
Taka zdobycz cywilizacji jak wc, jest niemożliwa do realizacji.