Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
18 września 2012

Radni PO chcą kontroli w sprawie modernizacji hali

Radni PO chcą kontroli w sprawie modernizacji hali
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Radni jastrzębskiej Platformy Obywatelskiej zwrócili się do Regionalnej Izby Obrachunkowej, Urzędu Zamówień Publicznych i Marszałka Województwa Śląskiego o sprawdzenie, czy modernizacja hali przebiegła prawidłowo.

Według radnych wykonane prace naruszyły zapisy i wartości określone w dokumentacji przetargowej. - Zaś zakresu wykonanych prac nie sposób uznać za prace konieczne, niemożliwe do przewidzenia na etapie projektowania - czytamy w dokumencie, który politycy przesłali do prasy.

Radni chcą, żeby instytucje, do których się zwrócili, sprawdziły, czy Prezydent Miasta nie przekroczył uprawnień i nie dopełnił swoich obowiązków w zakresie sposobu realizacji inwestycji, nadzoru nad jej przebiegiem i wykonaniem.

Jastrzębska PO zarzuca władzom miasta naruszenie dyscypliny finansowej i narażenie budżetu miasta na bezzasadną wypłatę kwoty ponad 0,5 mln złotych. 

Radni PO mówią też o świadomym wprowadzaniu radnych w błąd, co do zasadności powzięcia przez nich uchwały o konieczności zapłaty dodatkowych środków. Oskarżają też władze o "celowe zatajenie przez ponad rok od zakończenia inwestycji, przed radnymi, rzekomej konieczności wykonania dodatkowych prac i reperkusji finansowo-prawnych stąd wynikłych".

- W przekonaniu radnych naszego Klubu, należy w sposób rzeczowy i konkretny wyjaśnić przez kompetentne organy, czy zgadzając się na uznanie dodatkowych, niezamawianych prac i wypłatę ponad 0,5 miliona złotych, Prezydent Miasta uczynił to zgodnie z prawem i koniecznym interesem publicznym - piszą w oświadczeniu radni PO.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzień wagarowicza - może zgarnąć was Policja Dzień wagarowicza - może zgarnąć was Policja

Policja: Zatrzymali go w autobusie Policja: Zatrzymali go w autobusie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Rat18.09.2012 13:15

Potrzebna jest , ale kontrola prokuratorska. Dochodzenie powinno rozpocząć się od pomysłu budowy hali na starych fundamentach.