Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
21 września 2012

JSW wyremontowała zabytkowy hotel nad morzem

JSW wyremontowała zabytkowy hotel nad morzem

Jastrzębska Spółka Węglowa jest m.in. właścicielem zabytkowego hotelu w Gdyni. Spółka chciała obiekt sprzedać, ale nie znalazł się nabywca. Teraz hotel został odnowiony i niedługo zacznie przyjmować gości.

Mowa o hotelu Różany Gaj, który stoi w prestiżowej części Gdyni sto metrów od bulwaru i plaży. - To spadek po kopalniach, które były właścicielami ośrodków wczasowych, stadionów, pawilonów handlowych, a przede wszystkim niemal 20 tysięcy mieszkań w 284 budynkach w różnych miastach, które zajmują grunty o powierzchni 169,7 ha - wyjaśniała portalowi nowiny.rybnik.pl Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzecznik prasowa JSW.

JSW starała się trzykrotnie sprzedać budynek, ale nie znaleźli się chętni. Zdecydowano więc o remoncie. - Nie był to drobny remont, tylko gruntowna modernizacja bardzo zniszczonego, zabytkowego obiektu. Koszty nie są jeszcze doszacowane. Prace dobiegają końca - powiedziała Katarzyna Jabłońska-Bajer.

JSW nie będzie jednak prowadziła działalności otelarskiej. Budynek został wydzierżawiony profesjonalnej firmie, która prowadzi inne hotele w Trójmieście.

- To obiekt typowo komercyjny. Nie dofinansowujemy wypoczynku pracowników w konkretnych obiektach. O promocjach będzie decydował gospodarz - informuje rzeczniczka. Hotel zostanie otwarty w paźdzerniku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
KriSS04.02.2015 20:20

tak warszawa wyprowadza pieniądze przez mega-wynagrodzenia luksusy dla zarządu i bezmyślne inwestycje w drugim końcu kraju

Gość03.02.2015 9:39

Źle zarządzane pieniądze PREZESA ZAGÓROWSKIEGO JSW !
Tu masz PO-lsko odpowiedź czemu górnicy strajkują !
Ostatni dzwonek , jutro zapukają do Ciebie !

zdeza24.09.2012 23:38

jeśli jest zabytkowy, to dobrze, że znalazła się firma, która zainwestowała w remont:)

Madox24.09.2012 15:09

pralnia pieniędzy... drugie AG

lolo22.09.2012 14:02

wszystko inne już sprzedali, Jastrzębiankę w Zakoanem, Moszczeniczankę, ośrodek w Pobierowie. Górnicy kiedys oddawali po parę groszy z wypłat na budowę tych ośrodków i nikt im nie zwrócił.

Sztygar do górnika22.09.2012 12:43

Nie gadaj takich głupot że nas Górników nie stać na ten hotelik.
Kogo ma stać jak nie nas,tych którzy mają jedne z największych zarobków w Polsce.

Gość22.09.2012 11:48

Hotel na wysokim poziomie nic dodać nic ująć i logo JSW idealnie pasuje. Lepiej tak inwestować niż dawać podwyżki po to by je przechlać w pobliskich knajpach . Zachęcam JSW do dalszych podobnych inwestycji.

Pokaż wszystkie opinie (13)