Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
1 października 2012

Średnia płaca w Jastrzębiu: 6300 zł brutto

Średnia płaca w Jastrzębiu: 6300 zł brutto
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Główny Urząd Statystyczny po raz kolejny przygotował zestawienie najlepiej zarabiających miast i powiatów 2011. Jastrzębie-Zdrój znalazło się na pierwszym miejscu w Polsce z kwotą 6300 zł brutto średniego wynagrodzenia.

Nasze miasto przegoniło ostatniego lidera rankingu - powiat lubiński. Tam średnie zarobki wynoszą 6280 zł brutto. Od poprzedniego roku przeciętne wynagrodzenie w Jastrzębiu wzrosło aż o 21%. Do wzrostu mogła się przyczynić Jastrzębska Spółka Węglowa, która ma bardzo duży wpływ na ekonomię miasta. W roku 2011 podwyżkę dostało prawie 23 tysiące pracowników.

W roku 2010 średnia płaca w JSW wynosiła ponad 6700 zł, a w 2011 już 7505 zł, a więc wzrosła o ponad 10%. W tym czasie powiat lubiński z KGHM na czele zanotował wzrost tylko o 4,6% (średnie wynagrodzenie w KGHM to 9000 zł).

W 2011 roku średni wzrost wynagrodzeń w kraju wyniósł 5,4%.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
bubu04.10.2012 12:37

Napisane jak byk, że chodzi o średnią (każdy wie jak się ją liczy). Napisane, że to dane GUS. Jakby nie było, nie są to przekłamane informacje. Spinają się Ci, którzy nie mają pojęcia jak liczy się średnią. Nie ma w artykule informacji, że tyle zarabiają jastrzębianie. Rok w rok te same komentarze, wynikające z zawiści i nieumiejętności czytania ze zrozumieniem i oddzielania informacji od komentarza. Skoro GUS tak wyliczył to widocznie tak jest. A fakt, że taką kasę zarabia rzeczywiście 1% mieszkańców tego miasta a reszta klepie minimum socjalne jest każdemu powszechnie znany i dlatego w kontekście tego artykułu np. mnie to w sumie g***o obchodzi. I nie wiem dlaczego miałbym komuś pluć w twarz za to, że ja takie pieniądze na własne oczy tylko w Eurobiznesie widziałem. Statystyka to statystyka. Jeśli ktoś jej nie rozumie to się potem piekli. I spytam jeszcze co do tej matematyki ma Bogu winna redakcja? ;)

Olek03.10.2012 14:57

Tak tłumnie jak wy -ludzie z pobliskich wiosek,nikt nie dojeżdza.

ja03.10.2012 14:39

skoro komus przeszkadza ze w kopalniach pracuja ludzie z innych mast, to mieszkancy miasteczka jastrzebie niech sie pozwalniaja z rybnickich czy katowickich firm gdzie tlumnie codziennie dojezdzaja

Gość02.10.2012 18:03

Stronka schodzi juz na psy , nawet tu zaczynają juz takie brednie pisac,
Nasze miasto przegoniło ostatniego lidera rankingu--ha ha chyba głodnych dzieci
nasz Prezydent ma sie czym pochwalić hahaha

Koszałek Opałek01.10.2012 20:33

Koszałek głupi nie jest, sam rozliczałem PIT ;) mój dochód osiągnął uwaga: ok 50 tys zł więc nie mam już co dodawać, może bony jeszcze coś zmieniły ale prawdopodobnie one również zostają ujęte w dochodach.
Na kopalni długo nie pracuję więc akcji dostałem 7 sztuk ;)
Zyski również są już uwzględnione w zeznaniu, yo
Nic mnie w oczy nie kole, mówię tylko jak jest w moim przypadku, obalam mit o nie wiadomo jakich zarobkach "na dole" ale górnik na ścianie ma dwa razy więcej ode mnie zapewne.
Koszałek jest po studiach technicznych, ale niestety to GÓRNICTWO I GEOLOGIA, ze względu braku akceptacji przeze mnie tego syfu do niczego mi się to nie przyda.
Szare komórki używam do myślenia jak by tu zarobić na "czym innym" żeby się uniezależnić od pracodawcy.
Pracuję na kopalni bo tutaj jest pewna praca, lepszy wróbel w garści...
Trzeba dokonywać różnych wyborów, ale minimum stabilności dla mnie to coś ważnego - stąd moja praca. Narzekam bo nie jest tak kolorowo jakby się wydawało i wyrażam przez to swoje zdanie na temat pracy w kopalni do czego mam prawo;)
Muły ćwiczę na siłowni ;) na kopalni dorobię się jedynie garba ;)
SORY ZA CHAOTYCZNY WPIS ALE NIE MAM ZBYTNIO CZASU
POZDROO BRACIA ;P

ja01.10.2012 19:34

statystycznie licząc ze wzoru [70 000+(x*1500)]/x+1=6300 wychodzi że x(liczba zarabiających najniższą krajową 1500)=13,27. 70tys zarabia członek zarządu JSW. Więc 1 członek zarządu i 13 np kasjerek z np. Kauflanda zarabia średnio 6 300zl miesięcznie:) jeszcze pozostaje pytanie, czy są to zarobki osób PRACUJĄCYCH w Jastrzębiu czy MIESZKAJĄCYCH w Jastrzębiu.

Pokaż wszystkie opinie (37)