Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
23 października 2012

Jastrzębscy policjanci przeprowadzą akcję "NURD"

Jastrzębscy policjanci przeprowadzą akcję "NURD"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

We wtorek na terenie całego województwa śląskiego zostanie przeprowadzona akcja policyjna pod nazwa "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Akcja skierowana jest do pieszych i kierowców.

- Celem akcji "NURD" jest przede wszystkim dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Działania są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym - informuje policja.

Policjanci będą przyglądać się zachowaniu kierowców wobec pieszych, ale też  zwracać będą uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez pieszych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drogówka wlepia mandaty za prędkość Drogówka wlepia mandaty za prędkość

Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja  Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
do wszystkich24.10.2012 18:24

jak mam się czuć bezpiecznie na jastrzębskich drogach skoro gdy jeden z kierowców zatrzymuje mi się przed pasami to kierowca na drugim pasie dodaje gazu i przejeżdża przez pasy nie zważając, że jestem już na nich.

Gość24.10.2012 12:39

czepiacie się SWD, a to właśnie kierowcca z tą rejestracją zatrzymał mi się przed przejściem podczas gdy każdy z SJZ przejeżdżał nawet nie myśląc by chociaż zwolnić, a kobieta z SPS to jeszcze zjechała na drugi pas i SWD chciała wyprzedzić w ostatniej chwili hamując, więc o czym tu mówić... zero kultury i zero rozmumu

kobieta 24.10.2012 8:23

Mnie nie obchodzi jaka rejestracja widnieje na aucie .Z kulturą jazdy jest jak z inteligencją albo wrodzona albo nabyta innej możliwości nie ma , pozdro mobilki

Gość23.10.2012 22:49

Taaa, kierowcy na wodzisławskich blachach jeżdżą różnie, ale chyba faktycznie częściej przepuszczają pieszych...

Syn Alek23.10.2012 22:41

@Remik. SWD zawsze zatrzymuje się za przejściem dla pieszych. Jak już przejedzie pieszego. SJZ zatrzymuje się na środku pasów. Jak wychamuje. SCI wcale się nie zatrzymuje. SPS ma to w dupie. Przepraszam. W tyłku.

remik23.10.2012 16:25

@Rudofi

"kierowca dojeżdżając do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność"
przez co rozumie się potocznie zwolnienie przed przejściem
więc baran to może Ciebie robił.

Czepiacie się SWD ale oni zawsze zatrzymują się przed przejściem gdy chce przejść... A rodzime SJZ już ma wszystko gdzieś i trza przebiegać niekiedy przez jezdnię

Gość23.10.2012 15:36

Tu Rudofil hamuj przed pasami przepuśc pieszego. Tak ciężkio pomyśleć ??

Pokaż wszystkie opinie (10)