Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
8 listopada 2012

Rada Miasta będzie głosowała na tabletach?

Rada Miasta będzie głosowała na tabletach?
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Na ostatniej sesji Rady Miasta padł pomysł zakupu nowego systemu do głosowania oraz nagłośnienia sali obrad rady miasta. Aktualny system często zawodzi dlatego radni chcieliby zmienić od lat niewymieniane urządzenia.

- Te systemy są już zużyte i głosowania często nie są rejestrowane. Nagłośnienie jest już nieczytelne jeśli chodzi o dźwięk - napisał w swojej interpelacji radny Jagodziński.

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta władze już szukają odpowiedniego systemu, który mógłby zastąpić stary system głosowania.

- Poszukujemy systemu, który będzie miał odpowiednią funkcjonalność oraz będzie pozbawiony wad aktualnie eksploatowanego systemu. Po wstępnej analizie zwrócono się do dwóch wybranych firm o przesłanie szacunkowej oferty i wersji demonstracyjnych oprogramowania - powiedziała Katarzyna Wołczańska, rzecznik UM.

Tablety dla radnych

Na razie nie wiadomo, jakie urządzenia zostaną zakupione. Ciekawym rozwiązaniem dla radnych byłby zakup tabletów, które nie tylko mogłyby służyć jako urządzenia do głosowania. Na tabletach radni mogliby również pisać interpelacje i czytać dokumenty urzędowe.

Taki system funkcjonuje np. w Rybniku. Koszt zakupu tabletów byłby większy niż, kupno zwykłych urządzeń do głosowania, ale pracujący na tabletach radni oszczędzaliby duże ilości papieru, co w perspektywnie mogłoby zmniejszyć wydatki magistratu.

Nie wiadomo, czy system zostanie wdrożony jeszcze w tym roku i jaki model urządzenia zostanie wybrany. Najpierw swoje oferty muszą przysłać firmy produkujące systemy głosowań.

- Jeżeli chodzi o system nagłaśniający obecnie zainstalowany na sali Rady Miasta, to jego wymiana nie była dotychczas podnoszona. Kwestia jego zmodernizowania bądź ewentualnej wymiany może zostać rozpatrzona dopiero po zapoznaniu się ze stosownymi ofertami i zabezpieczeniu środków w budżecie miasta. Na dzień dzisiejszy w miejskiej kasie nie ma pieniędzy na ten cel - powiedziała Wołczańska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta

Jest nowa koalicja w Radzie Miasta? Jest nowa koalicja w Radzie Miasta?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Gość09.11.2012 23:13

Ręce opadają :( Nagłośnienie rozumiem, że wymaga remontu ale tablety do głosowania ?? Jaja sobie robią czy faktycznie wydadzą kase bo tablet teraz jest w modzie. Dostaja tyle kasy że niech sobie sami kupią. Stać ich. Ale apetyt rośnie w miare jedzenia. Dziwicie sie że ludzie na wybory nie chodzą? Radnym zależy na sobie i własnych zachciankach niż na społeczeństwie.

tabletomaniak 08.11.2012 18:24

ciekawe czy jak "my" - caly narod bedziemy glosowali na prezydenta, czy wybierali nowy rzad to tez kazdemu kupia tablety, oczywiscie z darmowa przesylka do kazdego obywatela :)
ten system ktory teraz obowiazauje przy glosowaniu tez jest przestazaly :P

Gość08.11.2012 16:53

a dzwoneczki nie lepsze by były?

Artór08.11.2012 14:27

niech będą oryginalni i głosują na cymbałkach

Gość08.11.2012 14:08

na to jastrzebska elita ma ,a na dożywianie w szkołach głodnych dzieci ,miejsc pracy dla ludzi to nie,

łehehe08.11.2012 13:14

mam pomysł - kupmy kulę, rurę i przeróbmy ten lokal na klub gogo. A na dachu UM niech będzie plaża, to jest moim zdaniem fantastyczny pomysł.

Gość08.11.2012 13:09

W sumie przyalaby sie jakas transmisja z obrad rady miasta zeby zobaczyc jak opierniczaja sie nasi "wybrańcy"

Pokaż wszystkie opinie (15)