Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
8 listopada 2012

Zobacz zdjęcia z ćwiczeń służb ratowniczych

Zobacz zdjęcia z ćwiczeń służb ratowniczychZobacz więcej zdjęć
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Na teren byłej kopalni Moszczenica zjechali strażacy, ratownicy i policjanci z całej Polski. Od 7 do 9 listopada odbywają się tam ćwiczenia. To duża akcja - weźmie w niej udział około 400 osób.

- To pokaz sprawności służb, ale działania, które mają wiernie oddać realia rzeczywistej akcji ratowniczej i jak najlepiej skoordynować współpracę przed prawdziwymi akcjami - powiedział Jarosław Wojtasik, rzecznik prasowy śląskich strażaków.

Czytaj o pierwszym dniu ćwiczeń

W drugim dniu ćwiczeń mieli za zadanie ewakuacje jedenastopiętrowego bloku mieszkalnego w którym zawaliła się klatka schodowa. Uszkodzone zostały auta, które były zaparkowane pod blokiem. W jednym z pojazdów znaleziono butle z acetylenem. Podjęta została ewakuacja 11 osób, z której duża część była ranna. Ewakuacje prowadzono z trzeciego piętra, gdyż parter i pozostałe piętra zostały uszkodzone, w wyniku czego nie można było wejść na wyższe piętra. W bloku znajdował się też mężczyzna niezrównoważony psychicznie dlatego wezwano grupę antyterrorystyczną, w celu obezwładnienia podejrzanego.

Cała akcja była bacznie obserwowana przez Prezydenta Miasta Mariana Janeckiego, gości z Czech i Słowacji, a także kierowników innych służb mundurowych. Większość działań była prowadzona w wewnątrz i wokół budynków po byłej kopalni Moszczenica. Wykorzystano specjalistyczne wozy strażackie dysponujące drabinami, policyjny helikopter, a także rozlokowanie snajpera na pobliskim kominie elektrociepłowni.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ewakuowano 300 uczniów Ewakuowano 300 uczniów

Spłonął samochód na Śląskiej. Podpalenie? Spłonął samochód na Śląskiej. Podpalenie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość08.11.2012 16:06

Zajefajnie. Wiedziałem, że postindustrial w jastrzębiu to dobra rzecz. Myślę, że artyści jacyś też chętnie zaadaptowaliby ten obszar. Trzeba się tylko zrzucić na oprawę:)

Gość08.11.2012 16:03

i w koncu sie ten teren na cos przydal

hehe08.11.2012 15:25

I nawet sniper był! Mam ochote na CSa :D

wow08.11.2012 15:12

Wow widze ze z rozmachem!