Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
8 listopada 2012

Zobacz zdjęcia z ćwiczeń służb ratowniczych

Zobacz zdjęcia z ćwiczeń służb ratowniczychZobacz więcej zdjęć
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Na teren byłej kopalni Moszczenica zjechali strażacy, ratownicy i policjanci z całej Polski. Od 7 do 9 listopada odbywają się tam ćwiczenia. To duża akcja - weźmie w niej udział około 400 osób.

- To pokaz sprawności służb, ale działania, które mają wiernie oddać realia rzeczywistej akcji ratowniczej i jak najlepiej skoordynować współpracę przed prawdziwymi akcjami - powiedział Jarosław Wojtasik, rzecznik prasowy śląskich strażaków.

Czytaj o pierwszym dniu ćwiczeń

W drugim dniu ćwiczeń mieli za zadanie ewakuacje jedenastopiętrowego bloku mieszkalnego w którym zawaliła się klatka schodowa. Uszkodzone zostały auta, które były zaparkowane pod blokiem. W jednym z pojazdów znaleziono butle z acetylenem. Podjęta została ewakuacja 11 osób, z której duża część była ranna. Ewakuacje prowadzono z trzeciego piętra, gdyż parter i pozostałe piętra zostały uszkodzone, w wyniku czego nie można było wejść na wyższe piętra. W bloku znajdował się też mężczyzna niezrównoważony psychicznie dlatego wezwano grupę antyterrorystyczną, w celu obezwładnienia podejrzanego.

Cała akcja była bacznie obserwowana przez Prezydenta Miasta Mariana Janeckiego, gości z Czech i Słowacji, a także kierowników innych służb mundurowych. Większość działań była prowadzona w wewnątrz i wokół budynków po byłej kopalni Moszczenica. Wykorzystano specjalistyczne wozy strażackie dysponujące drabinami, policyjny helikopter, a także rozlokowanie snajpera na pobliskim kominie elektrociepłowni.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Powódź na Kaszubskiej. Dwa mieszkania zalane Powódź na Kaszubskiej. Dwa mieszkania zalane

Pożar mieszkania. 6 osób w szpitalu. Ewakuowano lokatarów Pożar mieszkania. 6 osób w szpitalu. Ewakuowano lokatarów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość08.11.2012 16:06

Zajefajnie. Wiedziałem, że postindustrial w jastrzębiu to dobra rzecz. Myślę, że artyści jacyś też chętnie zaadaptowaliby ten obszar. Trzeba się tylko zrzucić na oprawę:)

Gość08.11.2012 16:03

i w koncu sie ten teren na cos przydal

hehe08.11.2012 15:25

I nawet sniper był! Mam ochote na CSa :D

wow08.11.2012 15:12

Wow widze ze z rozmachem!