Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
8 stycznia 2013

Czym jest dla Ciebie Jastrzębie? Konkurs

Z okazji 50-lecia naszego miasta Urząd Miasta organizuje konkurs pt. "Moje Jastrzębie-Zdrój" na najlepszy tekst. Temat pracy to "Czym dla mnie jest Jastrzębie-Zdrój?". Prace można nadsyłać do 31 marca.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy miasta, bez względu na wiek. Prace można przygotować na komputerze, napisać ręcznie czy też w postaci nagrania.

Komisja konkursowa po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami wyłoni 10 najlepszych. Zwycięzcy otrzymają nagrody, ponadto ich prace zostaną we fragmentach lub w całości opublikowane w lokalnych mediach.

Organizator przygotował pomocnicze pytanie ukierunkowujące:

 1. O czym byś pomyślał, gdyby Cię zapytać: co w Jastrzębiu-Zdroju jest najbardziej jastrzębskie (co uważasz za symbol miasta)?
 2. Czy uważasz Jastrzębie-Zdrój za wielkie miasto? Jeśli tak, to na czym, Twoim zdaniem, polega wielkomiejskość Jastrzębia? Jakie instytucje jastrzębskie, według Ciebie, mają ogólnopolskie znaczenie?
 3. Czy Jastrzębie-Zdrój jest dla Ciebie miastem nowoczesnym? Która część miasta Jastrzębia  najbardziej Ci się podoba i dlaczego? Gdzie lokalizujesz i co sądzisz o centrum Jastrzębia?
 4. Co sądzisz o kierunkach i tempie rozwoju gospodarczego, kulturalnego i architektoniczno-urbanistycznego miasta?
 5. Jakie zmiany w Jastrzębiu-Zdroju w ciągu minionych 50 lat uważasz za najważniejsze?
 6. Jakim miastem jest dla Ciebie Jastrzębie-Zdrój z punktu widzenia funkcji, które pełni i składu społecznego ludności?
 7. Jak oceniasz Jastrzębie-Zdrój na tle innych, znanych Ci  miast na Śląsku (w Polsce)? Czym Jastrzębie-Zdrój różni się od tych miast, w czym podoba Ci się więcej, w czym mniej?
 8. Co sądzisz o mieszkańcach naszego miasta (o starych i nowych, o robotnikach i inteligentach, o kobietach i mężczyznach, studentach i młodzieży)? Czy, Twoim zdaniem, istnieją cechy wspólne wszystkich mieszkańców Jastrzębia Zdroju?
 9. Czy czujesz się jastrzębianinem? Co Cię najbardziej wiąże z tym miastem?
 10. Z jakiego regionu/regionów Polski praktykowane są w Twoim domu tradycje (zwyczaje świąteczne, potrawy, gwara)? Jaki jest Twój stosunek do tradycji śląskiej?
 11. Czy w Jastrzębiu-Zdroju znajdujesz i widzisz możliwość zaspokojenia swoich wszystkich potrzeb materialnych i kulturalnych?
 12. Czy chciałbyś wyjechać z Jastrzębia-Zdroju? Jeśli tak, to dokąd i dlaczego?
 13. Z jakim środowiskiem najchętniej utrzymujesz kontakty (z członkami bliższej i dalszej rodziny, kolegami z zakładu pracy, innymi znajomymi i przyjaciółmi)? Z kim jeszcze?
 14. Podziel się uwagami na temat swych kontaktów z kierownictwem swego zakładu pracy, instytucjami jastrzębskimi, przedstawicielami władz miejskich.
 15. Czy są sprawy/rzeczy, które udało Ci się dokonać, mieszkając w tym mieście, a które prawdopodobnie nie osiągnąłbyś, mieszkając w innym mieście?
Polub i udostępnij
Czytaj też

"Cześć Europo"! Młodzież poznaje UE "Cześć Europo"! Młodzież poznaje UE

Międzynarodowy sukces uczennicy ZSH Międzynarodowy sukces uczennicy ZSH

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
mieszkaniec09.01.2013 8:48

Dla mnie jest sypialnią weekendy spędzam poza miastem