Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
10 stycznia 2013

PO krytykuje: "Niesprawiedliwy budżet" na rok 2013

PO krytykuje: "Niesprawiedliwy budżet" na rok 2013
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Platforma Obywatelska zorganizowała w środę konferencję prasową, na której członkowie klubu skrytykowali budżet miasta na 2013 rok.

- Oceniam ten budżet jako wielce niesprawiedliwy. Dlatego że zarządy osiedli, rady sołeckie z roku na rok składają wnioski do urzędu i wydaje się, że sensownym rozwiązaniem byłoby, gdyby część tych wniosków była uwzględniania w budżecie miasta - powiedział Alina Chojecka.

Alina Chojecka miała na myśli głównie inwestycje, które nie narażałyby budżetu miasta na wielkie straty, czyli np. remonty schodów i chodników. Zdaniem radnej PO część środków, która pochodzi z podatków mieszkańców, powinna wrócić do zarządów osiedli i sołectw, ponieważ to one najlepiej wiedzą jakie są potrzeby wśród mieszkańców.

- Ci ludzie są blisko tych miejsc, gdzie te inwestycje powinny się odbywać i mają największą wiedza na ten temat - powiedział Roman Foksowicz.

Radni PO zwrócili również uwagę na kwestię tego, iż niektóre osiedla i sołectwa są traktowane lepiej niż pozostałe. - Faktycznie, gdzieś tkwi problem w tym, żeby w sposób rozsądny to dzielić - powiedział Roman Foksowicz. 

Janusz Ogiegło zaznaczył również, że przebieg ostatniej sesji rady miasta, na której głosowany był budżet miasta, pozostawiał wiele do życzenia.

- Zajmowaliśmy się w dużej części tzw. uchwałami śmieciowymi, natomiast sesji dotyczącej budżetu prawie nie było. Zgodzono się jedynie na występy klubowe, a kiedy chciałem zabrać głos, to powiedziano mi, że mamy już bardzo mało czasu, bo musimy kończyć. Jeśli w mieście nie ma czasu na to, żeby radni porozmawiali o projekcie budżetu, to na co w tym mieście mamy czas - powiedział Janusz Ogiegło.

W trakcie głosowania za przyjęciem budżetu na rok 2013 radni Platformy Obywatelskiej wstrzymali się od głosu.

- Daliśmy kredyt zaufania wstrzymując się od głosu, ale jednocześnie zaznaczając, że będziemy przyglądać się temu jak ten budżet będzie realizowany - powiedział przewodniczący jastrzębskiego klubu radnych PO.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prezydent z absolutorium. 13 głosów za Prezydent z absolutorium. 13 głosów za

Będzie deficyt. Wszystko przez podatek od wyrobisk Będzie deficyt. Wszystko przez podatek od wyrobisk

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
hej10.01.2013 16:45

komuny nikt nie obalił, nie bredź, komuna się dogadała z Solidarnością i podzieliła wpływami. Pierwszym prezydentem 3. RP był Jaruzelski, a ministrem spraw wewnętrznych Kiszczak. Kilkanaście lat później premierem został Miller, były sekretarz KC PZPR, a wcześniej prezydentem tow. Kwaśniewski, więc nie bredź, że komunę ktoś obalił.

słowik10.01.2013 15:10

Kiedyś krytykowali komunę, i komuniści byli w szoku kiedy ludzie obalili komunę.Miliony nienawidzi PO i PO-wców i z wami będzie gorzej.Głupi jesteście i żyjecie w świecie z TVN i innej propagandy, ale obudzicie się z ręką w nocniku, oj obudzicie się!!!!!!

Gość10.01.2013 14:19

Zawsze ktos bedzie narzekał. Ja narzekałem przez 5 lat w tył gdzie czekałem na pewną inwestycje ze strony miasta i pewnie nie tylko ja. A teraz jak budżet mi pasuje to zaś innym nie. Czekajcie tak jak i ja.

won10.01.2013 14:02

za to za czasów Ogiegły to sie działo - kolej zlikwidowano n.p.

Gość10.01.2013 12:59

to że nic się nie dzieje, to wina prezydenta, którego wybraliście

jerremi10.01.2013 12:02

Foksowicz na Prezydenta ! PO musi przegonić PiS i WS ! Do roboty !

kamarys10.01.2013 11:34

wszyscy z jednej nudnej bajki... nic sie nie dzieje w tym miescie

Pokaż wszystkie opinie (15)