Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
15 lutego 2013

JSW chciałaby zatrudniać młodych pracowników

JSW chciałaby zatrudniać młodych pracowników
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jarosław Zagórowski, prezes JSW powiedział, że spółka chciałaby zatrudniać młodych pracowników, ale nie może zwolnić ludzi, którzy osiągnęli uprawnienia emerytalne, a nadal pracują w JSW.

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej jest około 1200 osób, które posiadają uprawnienie emerytalne, a mimo to dalej pracują w spółce. Są to głownie pracownicy na powierzchni. Osoby te według prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej mogłyby odejść i zrobić miejsce młodym, jednak prawo zabrania pracodawcy zmuszania pracownika do odejścia po emeryturze.

- W naszym regionie jest mnóstwo młodych ludzi, którzy chcą podjąć pracę. Osoby na powierzchni, które mają uprawnienia emerytalne i mogłyby bezpiecznie skorzystać z tych uprawnień. My nie możemy zmuszać pracowników do odejścia - powiedział prezes JSW.

W związku z tym, spółka przeprowadza akcję "Emeryt" zachęcającą emerytowanych pracowników do odejścia z pracy, a tym samym zwolnienia miejsca dla młodych pracowników. Priorytetem w zatrudnianiu, na przykład absolwentów szkół, są wyniki w nauce oraz ocena z zachowania. Według prezesa JSW, to ocena z zachowania jest bardzo ważną kwestią - świadczyć będzie o dyscyplinie i bezpieczeństwa przyszłego pracownika. 

W tej chwili do pracy Jastrzębskiej Spółki Węglowej złożono kilkanaście tysięcy podań. Warto dodać, że 70% wszystkich chętnych to osoby poniżej 30. roku życia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (50)
Daros18.02.2013 11:01

Emerytura w Katolanmdzie to przywilej nie przymus.Podoba mi się opinia mk .Ocena z religii i zobowiązanie 30% zarobku na ojca dyrektora a i jeszcze lodzik prezesowi. A tak na poważnie - powierzchni na kopalniach już nie ma .Skąd on wzioł 1200 ludzi z uprawnieniami emerytalnymi .Na Jas-Mosie na pow. pracuje z administracją 200 ludzi reszta to dołowcy oszuści szwędający się po powierzchni.Chyba że dyrektorzy w spółce to wierzymy.

Do "do mk"18.02.2013 10:56

Nie bardzo mogą ich wywalić ;)

Do mk18.02.2013 8:19

A kogo obchodzi to jaką masz wiarę??Jesteś kolejny moherowy beret czy co?Ja tam do kościoła nie chodzę i co z tego?
Mnie tylko zastanawia po co trzymaja tych co już mają wiek emerytalny???Tylu modych czeka na pracę!!!Powywalac tych emerytów!!!

Absolwent(k)a17.02.2013 22:28

Człowiek uczy się, studiuje i przez ten cały czas ma nadzieję, że praca będzie. Jak się mówi "nadzieja matką głupich, ale każdą matkę trzeba szanować". Ja też starałam się o pracę, ale niestety spotkałam się z liczną odmową - nieuzasadnioną. Ten nasz kraj nie potrzebuje wykształconych ludzi! Liczą się tylko "plecy". Niby pracy nie ma, a jednak słychać z różnych źródeł, że "ten się dostał, bo kogoś zna" , "tamta się dostała, bo matka załatwiła". Ja chciałabym godnie żyć, ale w tym kraju jest to niemożliwe. Niektórzy absolwenci górnictwa wyjechali za granicę pracować w McDonaldzie i wstyd się przyznać, że ma się wyższe wykształcenie, bo za granicą niemożliwe jest pracowanie w zawodzie, do którego nie ma się uprawnień lub wykształcenia. Brak słów :(

mk17.02.2013 21:32

Moim zdaniem najważniejszą oceną braną pod uwagę przy zatrudnieniu powinna być ocena z religii. Nie moze być tak, ze jakiś antychryst dostanie pracę - pracę w JSW powinni otrzymywać tylko bogobojni obywatele.

mk17.02.2013 21:29

JSW chciałaby przyjąć młodych, ale się boi, bo JSW to jest jak dziewica.

niekumaty17.02.2013 19:25

na miejsce zwolnione przez emeryta i tak przyjmą bliższego lub dalszego krewniaka kogoś z kierownictwa lub z poparcia działacza związkowego (skromne 20000,00 zł) niezależnie od wyników w nauce a mówienie o ocenach z zachowania to śmiechu warte.

Pokaż wszystkie opinie (50)