Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
7 marca 2013

Chcieli sprzedać nielegalnie tytoń. Grozi im do 3 lat

Chcieli sprzedać nielegalnie tytoń. Grozi im do 3 lat
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Jastrzębscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 68-latka i jego 44-letniego syna, którzy przewozili nielegalny tytoń. Wartość niezapłaconego podatku wynosi blisko 10 000 złotych.

Do zatrzymania doszło wczoraj około godziny 14:00 na obrzeżach naszego miasta. Jak informuje policja, łącznie zabezpieczono 15 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

 - W wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych, funkcjonariusze dokonali kontroli zaparkowanego na poboczu lanosa, którego kierowcą był 68-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. W bagażniku pojazdu, stróże prawa ujawnili 14 kilogramów "lewego" tytoniu. Kolejną, kilogramową paczkę miał przy sobie stojący nieopodal samochodu 44-latek, który okazał się synem 68-latka - relacjonuje policja. 

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyźni przyjechali do Jastrzębia z zamiarem sprzedaży krajanki tytoniowej. Straty Skarbu Państwa, wynikające z nieodprowadzonego podatku, wynoszą prawie 10 000 złotych.

O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje wysoką grzywnę oraz karę nawet do 3 lat więzienia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pobił człowieka - szuka go Policja Pobił człowieka - szuka go Policja

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
zły08.03.2013 18:34

Ciekawa kwota podatku? 10 000? To wg. Policji 1 kg. tytoniu jest nieziemsko drogi. To tylko 15 kg. Lepiej niech szukają prawdziwych przestępców których się boją? Kpina!

Gość07.03.2013 14:15

roślinę tytoń może sprzedać tylko nie może jej pociąć i sprzedać

mk07.03.2013 13:48

jEST TO TOTALNY SKANDAL. Chłop na wsi wyhodował legalną w Polsce roślinę, chce sprzedać, nie może, pójdzie za to siedzieć. Bo jakby sprzedał to to złodziejskie państwo za mało by zarobiło. A Niesiołowski żarł szczaw na nasypie. A może to też było nielegalne? Jego nasyp? Nie. Więc i nie jego szczaw, do pierdla z nim.

Merol07.03.2013 11:06

Nie prawda. Za okupacji wystarczyło dać flache policjantom i zapomnieli o sprawie.

mk07.03.2013 11:02

niedługo to będą łapać gdy ktoś sobie ogórka na działce wyhoduje. Za okupacji była większa swoboda niż teraz.